Beykoz’un 19 Mayıs Coşkusu

19-05-2023 1027 Yorum yok. Yorum Ekle

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Beykoz’da dolu dolu geçti.

 

Her yıl olduğu gibi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın Beykoz’da ki ilk adresi Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda ki Atatürk Anıtı oldu.

 

Sabahın erken saatlerinde gerçekleşen etkinlikte, Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu’nun Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına sunduğu çelengi sonrası Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile resmi devlet töreni sona erdi.

 

Resmi devlet töreni sonrası CHP İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Gülay Demirel’in sunumunda çelenk sunma törenine katılan siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları Atatürk Anıtı’na çelenklerini sundu.

 

Çelenk sunma töreni sonrası CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün kalabalığa hitap ederek, hem Beykozluların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik etti hem de 28 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimlerde tüm vatandaşları oy kullanmaya davet etti.

 

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün konuşması sonrası Belediye Meydanı’nda gerçekleşen etkinlik sona erdi.

 

Çelenk sunma töreni sonrası hava muhalefetinden dolayı Paşabahçe Stadı’nda gerçekleşmesi planlanan, daha sonra Anadolu Hisarı Marmara Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’na alınan ilçe kutlama programına geçildi.


Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen ilçe kutlama programına Beykoz Kaymakamı Esengül korkmaz Çiçekli, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Selim Safi, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yorulmazlar, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler katılım gösterdi.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ilçe kutlama programının açılış konuşmasını Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu yaptı. Korkulu misafirlerini selamlayarak başladığı konuşmasında 19 Mayıs’ın gençlik için önemine değindi.


Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu’nun konuşması Beykoz Belediyesi Taekwondo Eğitmeni Osman Günaçtı ve Öğrencileri, hazırladıkları gösterileri ile izleyenlerinden tam not aldı.

 

Taekwondo gösterisi sonrası Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve gençliğin Atatürk’e Cevabını okudu.

 

Meral Celal Aras Anadolu Lisesi Öğrencilerinin hazırladığı jimnastik gösterisi sonrası Ted İstanbul Koleji Öğrencileri’nin müzik dinletisine geçildi.

 

Müzik dinletisi sonrası, kule kurulması ve zirvede gerçekleşen Türk Bayrağı gösterisinin ardından ödül törenine geçildi.

 

Ödül töreninde Okul Sporları Spor Tırmanışı Branşında İstanbul Şampiyonu Olmuş; Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi Öğrencileri Etka Koçak, Hüseyin Emre Erbakan, Ayşe Der, Devrim Nehir Can, Yağmur Toylan, Boğaziçi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Büşra Yıldırım, Hanife Kartal, Zeynep Yiğit, Zeynep Efna Akbulut, Enescan Polat, Halit Nasrallah, Ahmet Berat Karol’a

 

Okul Sporları Atletim Branşında İstanbul Şampiyonu olmuş Defterdar Mehmet Bey İlkokulu Öğrencileri Ali Arda Demir, Furkan Çalıkoğlu, Harun Yahya Kaşıtoğlu, Alp Eymen Çalıkuşu, Semih Kurugül, Şehit Hasan Kaya Ortaokulu Öğrencisi Sabri Yeşilbaş, Ted İstanbul Koleji Öğrencisi Ateş Bereket, Anadolu Hisarı Ortaokulu Öğrencisi Sümeyye Nas Derman,

 

Okul Sporları İstanbul Şampiyonalarında Muay Thai Branşında Şampiyon olan Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Bulut Tetik, Eskrim Flore Branşında Şampiyon olan Beykoz Doğa Koleji öğrencisi Bulut Ali Yıldız,  Judo Branşında Şampiyon olan TED İstanbul Koleji Vakfı öğrencisi Sefer Kuzey İnal,

 

Okul Sporları Türkiye Şampiyonalarında; Kıck boks TÜRKİYE Şampiyonu Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Nur Yıldız, Atletizm branşında TÜRKİYE Şampiyonu Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Emirhan Genç, Atletizm branşında TÜRKİYE Şampiyonu  Akbaba Anadolu Lisesi öğrencisi  Damla Özgül‘e hediyelerini Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç. Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yorulmazlar takdim etti.

 

İlçe yerel basınından sadece Doğuş Haber’in takip ettiği etkinlik hatıra fotoğrafı çekimi sonrası sona erdi.  

 

 


Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


19-05-2023 1027 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

BEYKOZ KAYMAKAMLIĞINDA NÖBET DEĞİŞİMİ

25-08-2023 Yorum yok. 720
Neyir Erkan Şişman

Felaket

25-08-2023 Yorum yok. 608
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

MELET’TE YÜZMEDEN, OKYANUSTA YÜZÜLMEZ!

25-08-2023 Yorum yok. 595
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

PONTiK “ HER GÜN BİR AVUC İYİ GELİR”

25-08-2023 Yorum yok. 579
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

İktidarın Yanlış Politikaları

25-08-2023 Yorum yok. 613
Yaprak Akın

KONUT SAVAŞLARI

25-08-2023 Yorum yok. 468
Tuncay Ünde

SON PİŞMANLIK

25-08-2023 Yorum yok. 615
Erdal Uzuner

TARIM VE İSTİHDAM

25-08-2023 Yorum yok. 497
Cüneyt Pulant

Türk Kadınının Gücü

25-08-2023 Yorum yok. 840
Hacı Arıcı

NEDEN EŞREF’İ MAHLUK?

25-08-2023 Yorum yok. 458
Asiye Çakır

BİR VE BERABER KUTLU BAYRAMLAR

23-06-2023 Yorum yok. 937
Makbule İnaç

Sevgili Eğitim Dostumuz,

22-02-2023 Yorum yok. 1044