Beykozlu Öğrenciler İş Sağlığı ve Güvenliği’nin Farkında

11-05-2023 455 Yorum yok. Yorum Ekle

Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, gerçekleştirdikleri etkinlikte, İş Sağlığı ve Güvenliği’nın önemine vurgu yaptılar.

 

Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinliğine imza attı.

 

Habip Küçükseymen’in Müdürlüğünü yaptığı Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Beykoz sahilinde bulunan uygulama alanında gerçekleşen etkinliğe Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli. Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Öğretmenler ve Öğrenciler katılım gösterdi.

 

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu başta olmak üzere, iş sağlığı ve güvenliğinin önemine vurgu yapıldıktan sonra, Öğretmenlerinin nezaretinde Öğrenciler, uygulamalı olarak iş sağlığı ve güvenliğinin önemine vurgu yaptılar.

 

Öğrenciler, kaynak ve demir keme, kimyasal tepkime, yüksekten düşme, denize düşme ve daima bilgisayar karşısında çalışan kişiler için yapılması gerekenleri uygulamalı olarak tanıttılar.

 

İlçe yerel basınından sadece Doğuş Haber’in takip ettiği etkinlik, Öğrencilerin iş sağlığı ve güvenliğine dikkat çeken uygulamaları sonrası çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


11-05-2023 455 Yorum yok. Yorum Ekle