BEYKOZ SEVGİSİ SINIR TANIMIYOR

23-04-2023 884 Yorum yok. Yorum Ekle

Pandemi sürecinin başlarında eski mesleğimden kaynaklanan ve üç yıldır devam ettirdiğim müzik yayınlarım içerisinde kurulan çok değerli dostluk ilişkileri ile tanıştığım, üç ayrı huzur evi bulunan Asiye Akdağ hanımın Maltepe’de bulunan Yaşam Huzur Evi sakinlerini ziyaretimizi, müzik birlikteliğimizin lokomotifi olan musiki tutkunu Kaymakamımız Ahmet Katırcı’nın da büyük katkılarıyla gerçekleştirerek, Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladık.

 

Müzik birlikteliğimizin müdavim dinleyicilerinden olan İzmir’den Cemal Güngör ve Beykoz Örnekköy’den Safiye Bereket’in de kardeşleri olan Huzur Evleri sahibi Asiye Akdağ’ı kalabalık bir Beykoz grubu ile ziyaret ettik.

 

Geçmiş dönem Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, geçmiş dönem Beykoz Tapu Müdür Yardımcısı Aysun Öztürk, Anadoluhisarı Turizm Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Öğretmeni Ersel Saltaş ve bir grup Türkü Korosu Kursiyerleri ile Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Öğretmeni Hacer Koptagit ve bir grup Halk Oyunları Ekibi Kursiyerleri, İyilik Bulaşıcıdır Derneği Başkanı Melek Candan Kahraman, Türk Telekom Üsküdar Bölge Müdürlüğü Beykoz Sorumlusu Osman Demirhan, Doğuş Haber Gazetesi köşe yazarlarından ve Sivil Toplum Gönüllüsü Tuncay Ünde, ben ve oğlum Derviş’ten oluşan kalabalık bir grup ile ziyareti gerçekleştirdik.

 

Maltepe dışında, Kadıköy ve Aydın’da olmak üzere üç ayrı huzur evi olan Asiye Akdağ, konuklarını beş katlı Yaşam Huzur Evi hakkında bilgiler aktardıktan sonra tüm katılımcılar şaşkınlığımızı gizleyemedik. Ziyaretimiz bayram kapsamında olduğu için detaylara pek girmeyeceğim. Lakin kafalarda oluşan huzur evleri genel anlayışını tamamen olumlu anlamda terse yatıran bir tesis zinciri hakkında bilgiler alıp bir tanesini inceleme şansı bulduk.

 

Hizmet alma kategorilerine göre beş ayrı katta kalan huzur evi sakinlerinin yaşam şartlarındaki kaliteyi görünce ve kendileri ile birebir konuştukça şaşkınlığımız git gide arttı. Her kat sakinlerinden ziyarete katılacak huzur evi sakinleri tesisin özel salonunda toplanmasıyla ziyaretimizin aktivitesi başlamış oldu.

 

Huzur evi sahibi Asiye Akdağ açılış konuşmasında konuklara teşekkür etmesi sonrası, sözü Ahmet Katırcı, Ozan Derviş, Melek Candan Kahraman ve Aysun Öztürk’e verdi. Yapılan konuşmalarda ziyaretin oluşumu ve amacı açıklandıktan sonra tüm konukların çifte bayramları tebrik edildi.

 

Huzur evi sakinleriyle yapılan bayramlaşma ve sohbetlerde bir hanım efendinin 102 yaşında hayat dolu olması ve bir beyefendinin de Paşabahçe İlkokulu’nda öğretmenlik yapmış Zafer Kalelioğlu olduğunu öğrendiğimizde, kapıldığımız duygusal ortamdan müzik ile çıkabildik.

 

Ersel Saltaş’ın koro üyelerinin beraber ve solo müzik ziyafeti ile Hacer Koptagit’in Halk Dansları ekibinin gösterileri ile bayram eğlencesi doruklara çıktı. Müzik aktarılan bölümlerde özellikle Paşabahçe İlkokulu’nda öğretmenlik yapmış olan Zafer Kalelioğlu’nun solo ve bazı huzur evi sakinlerinin de söylenen şarkılara eşlik etmeleri günün en anlamlı anları oldu.

 

Ayrılma saati geldiğinde yaşanan üzüntüye, tekrar gelme sözü ile son verilirken, kurum sahibi Asiye Akdağ ve ekibinin ikramlarından sonra kurumun sosyal kullanım alanları da aynı hayranlık ile gezildikten sonra hizmet binasının mükemmel dizayn edilmiş terasında içilen kahveler ile “bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır” sözünden yola çıkarak, kırk yıllık dostluk sözleşmesi yapıldı.


Kurum önünde son hatıra fotoğrafının çekilmesi ve tarafların birbirlerine teşekkürü ile ziyaret son buldu.


Ziyaretin ana teması, Ramazan ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı üzerine oluştuğu için oldukça etkilendiğim Huzur Evleri zinciri hakkında, detaylı bilgi aktaramadım. Asiye Hanıma, ilk fırsatta sadece kurumu tanıtmak ve haber amaçlı ziyaret yapma sözü verdim.

Not: Ana sayfada kullanılan fotoğrafların tamamının orjinalleri fotoğraf galerimizdedir. 


Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


23-04-2023 884 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

SEÇİMDEN SONRADA YAŞAM DEVAM EDECEK

25-05-2023 Yorum yok. 454
Neyir Erkan Şişman

Mayıs Kimin?

25-05-2023 Yorum yok. 441
Erdal Uzuner

MAYIS’IN GETİRDİKLERİ

25-05-2023 Yorum yok. 452
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

ANNEM

25-05-2023 Yorum yok. 388
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

ÖZEL BİREYLERE ‘’ÖZEL’’

25-05-2023 Yorum yok. 427
Yaprak Akın

Güvenilir ve Doğru İnsan!

25-05-2023 Yorum yok. 361
Cüneyt Pulant

Daha İyisini Yapmak için

25-05-2023 Yorum yok. 673
Hacı Arıcı

SEVELİM SEVİLELİM

25-05-2023 Yorum yok. 382
Tuncay Ünde

Seçime Doğru…

10-05-2023 Yorum yok. 789
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Sistemin Getirdiği Son

17-04-2023 Yorum yok. 560
Makbule İnaç

Sevgili Eğitim Dostumuz,

22-02-2023 Yorum yok. 920
Asiye Çakır

FIRSATÇILARI DEŞİFRE EDİN…

22-02-2023 Yorum yok. 1514

NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP

25-10-2022 Yorum yok. 2372