Arslan “Omuz Omuza Vererek Başarılı Olacağımıza İnanıyorum.”

18-03-2023 697 Yorum yok. Yorum Ekle

İYİ Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kürşat Arslan, Beykoz Muhtarları, Partililer ve İlçe Yerel basını huzurunda İYİ Parti İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

 

Çavuşbaşı Muşmuloğlu Restoran’da gerçekleşen aday adaylığı açıklamasına İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve İlçe Yöneticileri, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun ve Beykoz Muhtarları ile ilçe yerel basını katılım gösterdi.

 

Toplantının açılışını İYİ Parti Beykoz İlçe Sekreteri Atakan Alkış yaptı. Alkış “Bu akşam burada Kadir Kürşat Arslan kardeşimizin Milletvekili Aday Adaylığını açıklaması için toplanmış bulunmaktayız. Yüce Türk Milletine, yüce Türk Devletine hizmet için çıkmış olduğu bu yolda kendisine başarılar diliyoruz. Maddi manevi, gerek şahsım adına gerekse Teşkilatımız adına yanında olacağımızı burada herkesin huzurunda belirtiyorum.” diyerek sözü İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir’e verdi.

 

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir “Bundan 3 gün önce yine bir arkadaşımız daha aday adaylığını açıkladı, Erdal Demir. Bugünde Kürşat kardeşimiz aday adaylığını açıklıyor. Hatta birde Beykozlu olup, Beykoz’da yaşayıp aslen Aydınlı olan Hüseyin Keçili kardeşimizde Aydın’dan aday adaylığını açıklayacak. Üç kardeşimizde yarın Genel Merkez’de Aday Adaylık başvurularını yapacaklar. Allah çıktıkları yolda başarılar nasip etsin. Bizim üstümüze düşen, teşkilatımızda ki arkadaşlarımızla birlikte bu arkadaşlarımızı sonuna kadar desteklemek. Allah yollarını açık etsin.” şeklinde konuştu.

 

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir’in ardından İYİ Parti İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Aday Adayı Kadir Kürşat Arslan konuşmasını gerçekleştirdi.

 

İYİ Parti İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Aday Adayı Arslan “Sayın İlçe Başkanım, İlçe Yönetim Kurulu Üyelerim, saygı değer basın mensupları, kıymetli mahalle başkanları, muhtarlarım ve STK Başkanlarım beni burada yalnız bırakmayan dostlarım. Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

 

Bilindiği üzere son zamanlarda ülkemizin ardı ardına yaşamış olduğu deprem ve sel felaketlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyor ve bu tarz felaketlerin bir daha yaşanmamasını Allah’tan temenni ediyorum.

 

Ben Kadir Kürşat Arslan. Aslen Trabzon’lu olup 1982 Beykoz doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Beykoz’da tamamladıktan sonra Ümraniye Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünden mezun oldum. Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik bölümünü de bitirdikten sonra halen Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde eğitimime devam etmekteyim.

 

Siyasi hayatıma çok genç yaşlarda Ümraniye ülkü ocaklarında adım attım.

 

Ümraniye ülkü Ocaklarına bağlı olarak okul başkanlığı, üniversite yıllarında Rize ve Trabzon Ülkü Ocaklarına bağlı olarak fakülteler ve öğrenci konseyi başkanlığı yaptım.

 

Çavuşbaşı Ülkü Ocakları ve Çavuşbaşı MHP teşkilatında birçok görevler aldıktan sonra Çavuşbaşı Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptım. Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği ve Yavuz Selim Mah. Derneklerinde birçok görevler aldım. Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği’nde başkan yardımcılığı yaptım.


Geçtiğimiz yerel seçimlerde İYİ Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayı oldum. Lise yıllarından beri Türk siyasetinin içinde bulunan bir kardeşiniz olarak Türk siyasetinin belirli bir kitle ve şahıslar arasında sıkıştığını gördüm. Bu durumun sebebi teşkilatlardan yetişen siyasetçilerin geri durması ve hiçbir yere talip olmamasıdır. Bunun da sebebi teşkilatımızdan ve mahallemizden birinin "bir yere vekil adayı olayım mı" dediğinde verilen ilk tepki. "Seni aday yapmazlar, seni oralara sokmazlar, Ankara da tanıdığın var mı, Ankara da seni destekleyenler var mı" gibi sözlerle aday olmak isteyen yeni simaları milletçe ürkütüp cesaretlerini kırarak Türk siyasetini belirli bir zümrenin eline bıraktık.

 

Ve bu durum bir iktidar değiştiğinde aynı kitlenin ve yakınlarının iktidara gelen partinin ve hükümetin içinde yer aldığından bir önceki iktidardan hesap sormamaktadır. Sormak istediğinde de olayın ucu bir yakınına dokunduğu için geri adım atmakta ve yolsuzluklar örtbas edilmektedir.

 

Artık bu durumdan sıkılan halkımız iktidarlar değişse de hiçbir şeyin değişmeyeceğini düşünerek siyasetten ve sandıktan soğuduğundan dolayı oy dahi kullanmamaktadır. Artık halkımız kendisi gibi halkın içinden kendisi gibi düşünen kendisiyle aynı kültürü yaşayan milletvekillerini görmek istemektedir. Liderimiz Sayın Meral Akşener hanımefendinin söylediği gibi "medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer" sözünden aldığım ilham ile Beykoz da ilk adımı atarak önce Allah’a sonra Beykoz cesurlarının İlçe Başkanı Sayın Akif Taşdemir'e, Beykoz cesurlarının Yönetim Kurulu Üyelerine, Beykoz halkına ve Türk milletine güvenerek sizlerin huzurunda 14 Mayıs ta yapılacak olan Milletvekilliği seçimi için İYİ Parti İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Aday Adaylığımı ilan ediyorum.

 

Çıktığımız bu yolda hep beraber omuz omuza vererek başarılı olacağımıza inanıyorum.

 

Çünkü evine ekmek götüremeyen babaların duaları bizimle, evinde çocuklarının sofrasına yemek koyamayan anaların duaları bizimle, yatağa aç giren çocukların duaları bizimle, 60 gün ömrü kalıp annesi ceza evinde olan Yusuf Kerim’in ve annesinin duaları bizimle, Ankara’da bir torbacıya vurdurularak şehit edilen ülkü ocakları eski başkanı şehit ülkücü Sinan Ateş’in hanımının ve kızlarının duaları bizimle.

 

Ama az kaldı. Babalar evine ekmek götürecek, anneler çocuklarının sofrasına yemek koyacak, çocuklar yatağa aç girmeyecek, Yusuf Kerim annesine kavuşacak, ülkücü şehit Sinan Ateş’in katilleri bulunup hesap sorulacak.

 

Çünkü İYİ’lerin iktidarına, Cesur’ların iktidarına İYİ PARTİ’nin iktidarına çok az kaldı. Sağ olun, var olun. Yarınınız bugününüzden güzel olsun. İyilikler güzelliklerin Allah yar ve yardımcımız olsun. Kalın sağlıcakla.” şeklinde konuştu.

 

Milletvekili Aday Adayı Kürşat Arslan’ın konuşmasının ardından toplantı sona ererek akşam yemeğine geçildi.

 

Beykoz Doğuş Haber Ailesi olarak, İYİ Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nın içerisinden çıkarak Milletvekili Aday Adayı olan Kadir Kürşat Arslan, Erdal Demir ve Hüseyin Keçili’ye çıktıkları yolda başarılar diliyoruz.  


Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


18-03-2023 697 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

SİYASİ KUTUPLAŞMADAN KAÇINMALIYIZ

28-03-2023 Yorum yok. 445
Neyir Erkan Şişman

HAZIR MIYIZ?

28-03-2023 Yorum yok. 398
Tuncay Ünde

GEÇMİŞİ TECRÜBE EDİNMEK

28-03-2023 Yorum yok. 442
Yaprak Akın

BİNANIZ 4 KATIN ÜZERİNDE VE 20 YAŞIN ÜZERİNDEYSE!

28-03-2023 Yorum yok. 394
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

BİR KADIN DEĞİŞİR DÜNYA DEĞİŞİR

28-03-2023 Yorum yok. 380
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR

28-03-2023 Yorum yok. 365
Cüneyt Pulant

Çanakkale’den Sevgilerimle

28-03-2023 Yorum yok. 525
Hacı Arıcı

RAMAZAN NEDİR, NE DEĞİLDİR?

28-03-2023 Yorum yok. 402
Makbule İnaç

Sevgili Eğitim Dostumuz,

22-02-2023 Yorum yok. 857
Erdal Uzuner

BEYKOZ DEPREME HAZIR MI?

05-03-2023 Yorum yok. 1158
Asiye Çakır

FIRSATÇILARI DEŞİFRE EDİN…

22-02-2023 Yorum yok. 1467

NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP

25-10-2022 Yorum yok. 2309