Beykoz'da 1000 Aile, Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Uygulaması Hakkında Bilgi Aldı

10-03-2023 711 Yorum yok. Yorum Ekle

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Beykoz Sosyal Hizmet Merkezi, Beykoz'da bin aileye, Bakanlığın yürüttüğü Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Uygulamaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Sosyal Hizmet Merkezi’nin Beykoz’da kurulmasından sonra, ilçede ki sosyal hizmet konusu daha planlı ve programlı yapılmaya başlandı.

 

Yakın zaman önce kurum merkezinde, psikologlar ile danışanların daha yakından iletişim kurabilmeleri için hayırsever bir derneğin kuruma kazandırdığı görüşme odası açılışından katılmıştık.

 

Beykoz Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Yöneticileri ve Eğitmenleri ile gerek Bakanlık gerekse Kaymakamlık desteği ile hayata geçirmeye çalıştıkları, Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Uygulaması Hakkında Bilgi paylaşımları yapması katılımcıları çok duygusal bir yolculuğu çıkartı.

 

Anadolu Hisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleşen bilgilendirme toplantısı iki etap halinde gerçekleşti. Hafta içi iş yoğunluklarına bağlı olarak aileler sabah ve öğleden sonra olmak üzere bilgilendirme toplantılarına davet edildi.

 

Toplantıya İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı, görme engelli Yazar Halis Kuralay, Beykoz Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Muhsin Yaman, Müdür Yardımcısı Ayten Kuşkan ve Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Uygulaması kapsamında gönüllü olan Beykozlu Aileler katılım gösterdi.

 

Toplantının açılışını Beykoz Sosyal Hizmet Merkezi Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Uygulamaları Sorumlusu Şevval Erol yaptı. Erol'un açılışı sonrası Beykoz Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Muhsin Yaman katılımcılara hitap ederek, Kahramanmaraş'ın merkez üssü olduğu deprem felaketi sonrası tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Beykoz'da da Koruyucu Aile Uygulamaları kapsamında başvuruların bir hayli arttığını belirterek, normalde küçük gruplar halinde yapılan bilgilendirmeler sonrası kesin başvuruları aldıklarını ama talep çok olduğu için iki etap halinde bu şekilde bir bilgilendirme toplantısı düzenleyerek bilgilendirme toplantısı sonrası ailelerin kesin başvurularını alacaklarının altını çizip katılımları için tüm Ailelere teşekkür etti.

 

Beykoz Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Muhsin Yaman'ın konuşması sonrasında İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Halis Kuralay'da selamlama konuşması gerçekleştirerek İstanbul genelindeki faaliyetler hakkında bilgi verdi.

 

İl Müdür Yardımcısı Halis Kuralay'ın konuşması sonrası Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Uygulamaları hakkında Beykoz Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Psikoloğu Mustafa Yücedağ slayt şeklinde bilgilendirmede bulundu.

 

Bilgilendirme sonrası Ailelerin sorularına tek tek cevap veren Psikolog Mustafa Yücedağ’ın ardından, 13 yıl önce Koruyucu Aile Uygulaması ile evlat sahibi olan Müge Yelekçi, duygu, düşünce ve önemli anılarını katılımcılarla paylaştı.

Müge Yelekçi’nin konuşması sonrası ilk etap toplantı sona ererken, aynı gün farklı aileler ile öğleden sonra ikinci bilgilendirme toplantısı gerçekleşti.

 

Etkinliği ilçe yerel basınından sadece Doğuş Haber takip etti. İlgi duyan okuyucularımız gerçekleşen toplantının bir bölümüne, haberimizin video bölümünden ulaşabilir. 


Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


10-03-2023 711 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

SİYASİ KUTUPLAŞMADAN KAÇINMALIYIZ

28-03-2023 Yorum yok. 446
Neyir Erkan Şişman

HAZIR MIYIZ?

28-03-2023 Yorum yok. 398
Tuncay Ünde

GEÇMİŞİ TECRÜBE EDİNMEK

28-03-2023 Yorum yok. 442
Yaprak Akın

BİNANIZ 4 KATIN ÜZERİNDE VE 20 YAŞIN ÜZERİNDEYSE!

28-03-2023 Yorum yok. 394
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

BİR KADIN DEĞİŞİR DÜNYA DEĞİŞİR

28-03-2023 Yorum yok. 380
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR

28-03-2023 Yorum yok. 365
Cüneyt Pulant

Çanakkale’den Sevgilerimle

28-03-2023 Yorum yok. 525
Hacı Arıcı

RAMAZAN NEDİR, NE DEĞİLDİR?

28-03-2023 Yorum yok. 402
Makbule İnaç

Sevgili Eğitim Dostumuz,

22-02-2023 Yorum yok. 857
Erdal Uzuner

BEYKOZ DEPREME HAZIR MI?

05-03-2023 Yorum yok. 1158
Asiye Çakır

FIRSATÇILARI DEŞİFRE EDİN…

22-02-2023 Yorum yok. 1467

NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP

25-10-2022 Yorum yok. 2309