Soğuk Beykoz Akşamı’nı Beykoz Musiki Topluluğu Isıttı

26-01-2023 1085 1 yorum. Yorum Ekle

Şefliğini ve Sanat Yönetmenliğini Nevin Çalışkan’ın yaptığı Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu, “Meydan Faslı’ndan Yeşilçam Şarkılarına” konsepti ile 2023’ün ilk konserine imza attılar.

 

Anadolu Hisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere, Beykoz Kaymakamı Esengül korkmaz Çiçekli ve babası Ednur Korkmaz, geçmiş dönem Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Savcısı Emin Cevahiroğlu,  Beykoz SGK Müdürü Ferda Özkalender, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Beykoz Belediyesi Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf, İYİ Parti Beykoz İlçe Yönetimi, Deva Partisi Beykoz İlçe Yönetimi, Beykoz Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Ömer Besim Olcay, geçmiş dönem Beykoz İlçe Tapu Müdür Yardımcısı Aysun Öztürk, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı İsmet Konca ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kanlıca Mahallesi Muhtarı Yusuf Kıroğlu, Anadolu Hisarı Turizm Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Anadolu THM Korosu Şefi Mustafa Demirkaya, Göksu Mahallesi Muhtarı Gül Bağdatlı, P.Bahçe Mahallesi Muhtarı İlkay Aydın, Beykoz Basketbol Kulübü Başkanı Cüneyt Pulant, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı İsmet Konca, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, dört dönem Beykoz Belediye Meclis Üyeliği ve kısa dönem Beykoz Belediye Başkanlığı yapan Adem Öztürk, El Sanatları Tasarım Ustası Osman Topuz, yoğun kalabalıkta kayıt altına alabildiğimiz isimler olurken, geceye sanatsever Beykozlular yoğun ilgi gösterdi. 

 

Beykoz Musiki Topluluğu’nun bir ferdi olan Dr. Ömer Önder’in muhteşem sunumu ile başlayan gecenin açılışının ardandan söz alan Şef Nevin Çalışkan 2023’ün ilk konserini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, davetlerini kırmayarak etkinliklerine katılan herkese teşekkür etti.


Şef Nevin Çalışkan, her zaman olduğu gibi konserin fırsat bulduğu anlarında, salon ışıklarının tamamen yakıldığı anlarda konuklarını bizzat göz teması kurarak anons etmesi gecenin sıcaklığını daha da zirveye taşıdı.

 

İki bölümden oluşan konserin 1. Bölümünde Hicaz Fasıl, Yeşilçam Film Müziklerinden oluşan Şarkılar ve konserin ikinci bölümünde ise Solo Eserler dinleyiciler ile buluştu.


Şef Nevin Çalışkan’ın konuşması sonrası konserin birinci bölümünde; “Gel Seninle Yarın Ey Serv-i Revan”, “Layık Mı Sana Bu Dil-i Sevdazede Yansın”, “Lezzet Almış Geçmiyor Sevda-yı Dildardan Gönül, “Ben Sözüne Bağlamam Bel”, “Mestim Bu Gece Sen De Bana Mest Olarak Gel”, “Aldı Beni Aldı Beni İki Kaşın Arası”, “Bir Yar Sevdim Kuşada’lı”, “İzmir’in İçinde Vurdular Beni”, “Nasıl Geçti Habersiz”, “Aşkınla Yana Yana”, “Dudaklarında Arzu”, “Sen Uzaklarda Değil Damarımda Kanımsın”, “benim Gözüm Sende”, “Ey Kız Balık Mı Aldın(Azize)”, “Aşkın Kanunu”, “Oyun Bitti” eserleri seslendirildi. 

 

Konserin ikinci bölümünde ise; “Gönül Senin Elinden”, “Mardin Kapı Şen Olur”, “Bir Ateşe Attın Beni”, “Ateşim Var Külüm Yok”, “Havvam”, “Günün Birinde”, “Seni Yazdım Kalbime”, “Hangimiz Sevmedik” eserlerine yer verildi. Uzun bir emek sonrasında sahne alan Koro Üyeleri, özellikle seçilen eserlerin ve solistlere bölüşümü sonrası icraları ile tüm güzelliği mikrofondan salona yansıttılar. 

 

Gecede koronun sevilen bireyi Fikret Yemen okuduğu eser sonrası ikinci eser okuması için yoğun alkış aldı. Şef Nevin Çalışkan bu ilgiye kayıtsız kalmayarak Fikret Yemen’in kendileri için çok önemli olduğunu ve müzik geçmişine büyük saygı duyduklarını vurgulayarak ikinci bir eser okumasına izin verdi. Fikret Yemen yoğun alkışlar eşliğinde Sevda Yüklü Kervanlar isimli eseri büyük bir ustalıkla icra etti.

 

İkinci bölümün sonunda etkinliği başından sonuna kadar takip eden Beykoz Kaymakamı Esengül korkmaz Çiçekli ve önceki dönem Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın duygu ve düşünceleri alındı. Katırcı konserin son şarkısını koro üyelerinin arasında birlikte okudu. Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu’nun konserine destek olan Yusuf Yıldız’a plaketinin takdimi sonrası konser sona ererek perde kapandı.

Perde kapandıktan sonra Şef Nevin Çalışkan’ın bilgisi dışında Koro Üyeleri, hızlı bir organize ile sahneden misafirlerine veda etmekte olan Şef Nevin Çalışkan konuştuğu sırada salona yeniden Bando eşliğinde giriş yaptı.

 

Bando sürprizinden haberdar olmayan Şef Nevin Çalışkan’ın şaşkınlığı sonrası Koro Üyeleri ve Misafirleri konser sonunda unutulmaz dakikalar yaşadılar.

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu’nun 2023 yılı ilk konserini ilçe yerel basınından sadece Doğuş Haber takip etti.Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


26-01-2023 1085 1 yorum. Yorum Ekle

Yorumlar

nevin çalışkan 30-01-2023

teşekkür

Sevgili Ozan Bey kardeşim ,konserimize ve de her davetimize katılım konusunda göstermiş olduğunuz hassasiyet ve özen için öncelikle çok teşekkür ederim .harika fotoğraf kareleri ,videolar,ve yorumlarınız bizim için çok önemli ve kıymetli .Konserimizi Davetlilerimizin beğenisine sunarken, senin yorumların bir sonraki program için daha iyisini gerçekleştirmeye yönelik ışık tutmakta Aramızda bulunmanız , vermiş olduğunuz emeklerden dolayı şahsım ve ekibim adına,senin şahsında tüm Doğuş Haber Ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.özellikle de Derviş Erkan a..Çalışmalarınızda kolaylıklar , başarılar dilerim ..iyi ki varsınız..

Toplam 1 yorum bulundu.
Ozan Derviş

SİYASİ KUTUPLAŞMADAN KAÇINMALIYIZ

28-03-2023 Yorum yok. 445
Neyir Erkan Şişman

HAZIR MIYIZ?

28-03-2023 Yorum yok. 398
Tuncay Ünde

GEÇMİŞİ TECRÜBE EDİNMEK

28-03-2023 Yorum yok. 442
Yaprak Akın

BİNANIZ 4 KATIN ÜZERİNDE VE 20 YAŞIN ÜZERİNDEYSE!

28-03-2023 Yorum yok. 394
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

BİR KADIN DEĞİŞİR DÜNYA DEĞİŞİR

28-03-2023 Yorum yok. 379
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR

28-03-2023 Yorum yok. 365
Cüneyt Pulant

Çanakkale’den Sevgilerimle

28-03-2023 Yorum yok. 525
Hacı Arıcı

RAMAZAN NEDİR, NE DEĞİLDİR?

28-03-2023 Yorum yok. 399
Makbule İnaç

Sevgili Eğitim Dostumuz,

22-02-2023 Yorum yok. 856
Erdal Uzuner

BEYKOZ DEPREME HAZIR MI?

05-03-2023 Yorum yok. 1158
Asiye Çakır

FIRSATÇILARI DEŞİFRE EDİN…

22-02-2023 Yorum yok. 1467

NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP

25-10-2022 Yorum yok. 2309