Yılın Son Resim Sergisini Rukiye Kalafat ve Öğrencileri Yaptı

28-06-2024 570 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Resim Öğretmeni Rukiye Kalafat ve Öğrencileri, 2023-2024 eğitim öğretim yılı boyunca el emeği göz nuru dökerek hazırladıkları eserlerini Anadolu Hisarı kale içinde sergiledi.

 

Resim Öğretmeni Rukiye Kalafat ve Öğrencilerinin misafirleriyle yakından ilgilendiği resim sergisine Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Müfit Yetkin, Bilgehan Murat Miniç ve Turgay Sucuoğlu, Beykoz Belediyesi Kültür Müdürü Erkan Duyar, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan ve Şube Müdürleri, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Orhan Çoma ve Aile Birliği Başkanı Cüneyt Yalvaç, SGK Beykoz İlçe Müdürü Ferda Özkalender, Beykoz Belediye Meclis Üyeleri, Anadolu Hisarı Mahallesi Muhtarı Güzin Merve, Göksu Mahallesi Muhtarı Gül Bağdatlı, CHP Göksu Mahallesi Sorumlusu Esengül Ekmekçi Tuncalı, A.Hisarı Spor Kulübü Başkanı İlker Güner, Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Öğretmenleri ile çok sayıda sanatsever Beykozlu katılım gösterdi.

 

Açılış kurdelasının kesimi öncesi katılımcılara hitap eden Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Rukiye Kalafat ve Öğrencilerinin Beykoz Halk Eğitimi Merkezi çatısı altında hazırladıkları sergiyi gezmek için sabırsızlandığını ifade ederek emeği geçen herkesi tebrik etti.


Özcan’ın ardından konuşan Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Resim Öğretmeni Rukiye Kalafat, 28-29-30 Haziran tarihleri arasında Anadolu Hisarı kale içinde, saat 15.00-19.00 arasında sergileyecekleri Yağlı Boya Karma Resim Sergisi’nin açılışına katılan tüm misafirlerine teşekkür ederek sözü Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Müfit Yetkin’e bıraktı.


Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Müfit Yetkin, Beykoz Belediye Başkanı Mimar Alaattin Köseler’in selamlarını ileterek; tüm Başkan Yardımcıları olarak Başkan Köseler’in vekili olarak sergiye katıldıklarını ifade ederek, yeni dönemde belediyenin bu tür kurslara daha çok imkân sağlayacağının altını çizerek Rukiye Kalafat ve Öğrencilerini tebrik etti.

 

Konuşmaların ardından kesilen açılış kurdelasının devamında Keman virtüözü Ömer Akyol’un keman dinletisi eşliğinde sergi gezildi.

 

İlçe yerel basınından sadece Doğuş Haber’in takip ettiği resim sergisinin gezilmesinin ardından, Resim Öğretmeni Rukiye Kalafat ve Öğrencilerinin hazırladığı ikramlıklar Anadolu Hisarı Su Ürünleri Kooperatifi’nde misafirlere ikram edildi. Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


28-06-2024 570 Yorum yok. Yorum Ekle