A.Kavağı’nda Tuvalet Yıkımı Yaz Sezonunu Olumsuz Etkiliyor

24-06-2024 954 Yorum yok. Yorum Ekle

Anadolu Kavağı Mahallesi’nin girişinde, İBB sahil şeridinin bulunduğu bölgede, günü birlik yerli ve yabancı turistlerin yararlandığı Mescit – Büfe ve Tuvalet hizmeti veren üç taşınmazdan olan tuvaletler, Orman İşletmesi tarafından mahkeme kararı doğrultusunda yıkıldı.

 

Turizm sezonunun başlamasıyla A. Kavağı sahil şeridinde tuvaletlerin yıkılması, mahalle halkını ve dışarıdan gelen turistleri ciddi derecede mağdur ettiği gibi hastalık endişesi de konunun daha farklı bir boyutu oldu.

 

31 Mart 2024 yerel seçimlerinden önce Orman İşletmesi’nin mahkeme kararının tebliğ etmesi sonrası yıkım gerçekleşirken, Muhtarlığın yıkımı durdurabilmek için yaptığı tüm girişimlerde sonuçsuz kalmış.

 

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler’in göreve gelir gelmez, öncelik olarak turizm bandında olan mahallelerden başlattığı mahalle buluşmalarında, Anadolu Kavağı Mahallesi Sakinleri ve Mahalle Muhtarı Serkan Çağlar tarafından gerçekleşen toplantıda da bu sorun dile getirilmişti.

 

Aradan geçen üç aylık süreç olmasına rağmen, sahilde ki tuvalet sıkıntısına çözüm bulunamadı. Yaz sezonunun en yoğun olduğu dönemde bölge halkı ve alanı kullanan vatandaşlar olabilecek hastalık ile ilgili endişe duymaktalar.

 

Konu ile ilgili Mahalle Muhtarı Serkan Çağlar ile Beykoz Doğuş haber olarak görüştüğümüzde, haberde dile getirdiğimiz sıkıntının büyüklüğünü yeniden dile getirip, konu üzerine tüm girişimlerinin sonuçsuz kaldığını belirtti.

 

Muhtar Serkan Çağlar, yaptığı bilgilendirmede A. Kavağı girişindeki sahilin kullanım hakkının İBB’ye ait olduğunu, askeriyenin bittiği ve İBB sahilinin başladığı noktaya, İBB’nin birçok meydan ve parklarda kullandığı modern bir tuvalet yapılmasının uygun olacağını ve hatta bahsi geçen yerde elektrik ve atık giderinin de hazır olduğunu dile getirirken, sahili kullanan ve tuvalet ihtiyacını gidermek isteyen vatandaşların, Anadolu Kavağı Mahallesi Meydanı’nda bulunan, yakın zaman önce Beykoz Belediyesi tarafından hizmete alınan tuvaletleri kullandığını, bahsi geçen tuvaletlere ulaşmak içinde bir hayli mesafeyi yürümek zorunda kaldıklarını ifade etti.

 

Mahalle halkı; Muhtarlık, Yerel ve Merkezi Yönetim ile ilçenin siyasi dinamiklerinin bu sıkıntıyı biran önce çözmesini ve bölge halkını mağduriyetten kurtarmalarını ümit etmekteler. Videolar

Toplam 1 video bulundu.


24-06-2024 954 Yorum yok. Yorum Ekle