Başkan Köseler Halk Buluşmalarına Riva’da Devam Etti

16-05-2024 1565 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, Halk Buluşmaları’nın ikincisini Riva Mahallesi’nde düzenledi, toplantıda mahalle sakinlerini birinci ağızdan Başkan Köseler ve ekibine iletti.

 

Beykoz Belediyesi’nin Elmasburnu Tabiat Parkı içerisinde bulunan restoranda gerçekleşen Halk Buluşması’na CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve Yönetimi, CHP Beykoz Belediye Meclis Üyeleri, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cengizhan Turaman, Riva Mahallesi Muhtarı Mevlüt Eren, Kavacık Mahallesi Muhtarı Yasemin Şahin, Göztepe Mahallesi Muhtarı Arzu Kuşdili ve Riva Mahallesi sakinleri katılım gösterdi.

 

Toplantıya Fen İşleri Müdürü Murat Çabuk, Zabıta Müdürü Murat Avşar, Plan ve Proje Müdürü Zeynep Atabey Bölükbaşı, Hukuk İşleri Müdürü Şeyma Çobanoğlu, İmar ve Şehircilik Müdürü Emre Genç, Emlak ve İstimlak Müdürü Nebi Canlı ile birlikte katılan Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, toplantının açılışını gerçekleştirerek, seçim sürecinde söz verdiği gibi 1999-2004 yılları arasında uyguladığı halk toplantılarının daha gelişmişini Beykoz’un tüm mahallelerinde gerçekleştireceklerini, bu kapsamda Poyrazköy Mahallesi’nde başlayan Halk Buluşmaları’nın ikincisini Riva Mahallesi’nde gerçekleştirdiklerini belirtip, katılımları için Riva Mahallesi sakinlerine teşekkür etti.

 

Riva Mahallesi Muhtarı Mevlüt Eren ve önceki dönem Muhtarı Salih Belen ile Riva Mahallesi sakinleri serbest kürsüde sorunlarını ve önerilerini Başkan Köseler ile ekibine ilettiler.

 

Gerçekleşen toplantıda Riva Mahalleliler, imar, özellikle yaz aylarında İstanbul’un cazibe merkezi haline gelen Riva’da trafik yoğunluğu, günün belli saatlerinin dışında özel aracı olmayanların mahalleden ayrılmasının veya bir başka noktadan evlerine ulaşmamasına bağlı olarak toplu taşıma sorunu, mahalle genelinde yürüyüş yollarının olmayışı, Belediye’nin işlettiği plajlarda Riva Mahallesi sakinleri ve beraberinde ki misafirlerine zorluk çıkarılması, alt yapı sorunları, sosyal ve spor faaliyetlerinin yürütüleceği alanların olmaması ve Elmasburnu Plajı’nın kadınlar plajı statüsünden çıkarılıp, kadın-erkek tüm vatandaşların kullanımına açılması gibi sorun ve önerileri sıraladılar.

 

Vatandaşlardan gelen taleplerin hiçbirini olumsuz karşılamayan Başkan Köseler toplantının sonunda, kendisinin ve ekibinin sorunları not ettiklerini, öncelik sıralamasına göre ve belediyenin imkanları ölçüsünde kısa sürede sorunlara el atarak Riva’yı yaklaşan yaz ayına hazır hale getirmeyi planladıklarını ifade ederek, ilerleyen zamanda yeniden Riva Mahallesi sakinleriyle yeniden bir araya geleceklerini ifade etti.

 

Konuşmasının sonunda Başkan Köseler, Beykozkart’a yeni özellikler eklenerek Banka Kartı olarakta kullanıma açılması için çalıştıklarını ifade etti.

 

İlçe yerel basınından sadece Doğuş Haber’in takip ettiği Halk Buluşması’nın sonunda Başkan Alaattin Köseler, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.  Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


16-05-2024 1565 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

BAYRAM GELMİŞ NEYİME

13-06-2024 Yorum yok. 797
Neyir Erkan Şişman

TUVA

13-06-2024 Yorum yok. 641
Erdal Uzuner

ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLAR

13-06-2024 Yorum yok. 622
Asiye Çakır

SİZ KAZANDINIZ, BİZ KAYBETTİK...

13-06-2024 Yorum yok. 803
Cüneyt Pulant

BURUK BAYRAM

13-06-2024 Yorum yok. 653
Yaprak Akın

Boğaziçi Kanunu ve Kanunzedeleri

13-06-2024 Yorum yok. 670
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

YAPRAK DÖKÜMÜ

13-06-2024 Yorum yok. 671
Hacı Arıcı

KURBAN KESMENİN ÖNEMİ?

13-06-2024 Yorum yok. 709
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

19 MAYIS BİR BAŞLANGIÇ

24-05-2024 Yorum yok. 568
Tuncay Ünde

Yalancının evi yanmış kimse inanmamış

25-04-2024 Yorum yok. 802