Beykoz’da Yeni Bir Soluk “BEYİAD”

14-05-2024 884 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz İş Adamları Derneği BEYİAD bir süredir olgunlaştırmaya çalıştıkları dernek çalışmalarını son noktaya getirirken, ilk toplantılarını Beykoz’un en leziz mekanlarından olan Anadolu Hisarı Ghalia Restoran’da ilçe yerel basını ile gerçekleştirdiler.


Bir süredir Beykoz gündemini meşgul eden Beykoz İş Adamları Derneği BEYİAD Beykoz’da yıllardır eksikliği hissedilen bir sivil toplum kuruluşu olarak, ince eleyip sık dokudukları çalışmalarını ilk önce ilçe yerel basını ile paylaşarak, konuya bakış açılarının ne denli halisane olduğunu ortaya koydular.


Her birisi birbirinden kıymetli iş kollarının temsilcilerinden kurulan dernek, halihazırda kurucular kurulundan oluşan yönetim kuruluna Hamit Bucak’ın Başkanlık etmesiyle çalışmalarına start verdiler.


Çalışmaları konusunda, ilk önce ilçe yerel basınını bilgilendirmekle başlayan ilçenin yeni sivil toplum kuruluşunda, çok değişken siyaset, iş ve sivil toplum yelpazesinden kurucuların olması vizyoner bir yönetim oldukları imajı uyandırdı.


BEYİAD Başkanı Avukat Hamit Bucak, kurucular kurulunun itinalı çalışmasıyla ortaya çıkardıkları basın bildirisini yerel basın mensuplarına sunması sonrası, kahvaltı davetlilerin birbirlerini tanımaları açısından serbest sohbet ve soru cevap şekline dönüştü.


BEYİAD Beykoz Yerel Basınına yaptıkları bilgilendirmeyi seri bir şekilde ilçenin tüm dinamiklerine gerçekleştireceklerini ve sonrasında ortaya çıkan tablo konusunda yerel basın ile bir araya gelerek çok daha fazla detaylı bilgi alışverişine gereceklerini vurguladılar.


Başkan Avukat Hamit Bucak’ın ana başlıklarıyla sunduğu basın açıklamasının orijinal halini okuyucularımız ile paylaşıyoruz.

Beykoz İş Adamları Derneği Bildirgesi

 

Beykoz İş Adamları derneği Beykoz için değer üretmek isteyen iş adamlarının öncü olması ile kurulmuş bir dernektir. Bünyesinde birçok farklı siyasi görüş ve düşünceyi barındıran bir yapıya sahiptir. Öznesi Beykoz’dur. Beykoz’a hizmet eden ve değer üreten herkese kapısı açık, şeffaf ve denetlenebilir bir yapıya sahip sivil toplum kuruluşudur.

Biz, Beykoz İş Adamları Derneği olarak, Beykoz'un sosyo-ekonomik gelişimine katkı sağlamayı ve toplumun her kesimine destek olmayı taahhüt ediyoruz. İşte bu taahhütlerimizi ve hedeflerimizi açıklıyoruz:


1-   Beykoz için Değer Üreteceğiz:

Biz, Beykoz İş Adamları Derneği olarak, aşağıda belirtilen taahhütlerimizi kararlılıkla yerine getireceğimizi ve Beykoz'un daha yaşanabilir bir yer olması için çalışacağımızı kamuoyuna duyururuz. Beykoz'un kültürel mirasını korumak, toplumun refahını artırmak ve şehrin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak için çaba harcayacağız. Beykoz için değer üretmek ve şehrimizi daha iyi bir yere dönüştürmek için kararlılıkla çalışacağız.

2-   Yerel İş Alanlarının Geliştirilmesi:

Beykoz'un yerel ekonomisini desteklemek ve iş imkanlarını artırmak için, yerel iş alanlarının geliştirilmesine öncelik vereceğiz. Küçük işletmelerin ve girişimcilerin desteklenmesi için danışmanlık hizmetleri sunacak, iş planı oluşturma konusunda yardımcı olacak ve girişimcilik eğitimleri düzenleyeceğiz.


3-   Genç Girişimcilere Destek Verme:

Genç girişimcilerin potansiyellerini keşfetmelerine ve iş fikirlerini hayata geçirmelerine iş ortaklığı ile yardımcı olmayı hedefliyoruz. İş planı hazırlama, pazar araştırması yapma, finansal yönetim konularında eğitimler verecek ve iş fikirlerini hayata geçirmeleri için maddi destek sağlayacağız.


4-   Esnafların Birliği ve Sorunları:

Beykoz'daki esnafların güçlenmesi ve sorunlarının çözümü için birlik olmalarını teşvik edeceğiz. Esnaf odalarıyla düzenli toplantılar yapacak, sorunların belirlenmesi ve çözüm önerilerinin oluşturulması için bir platform sağlayacak ve bu sorunların çözümü için yerel yönetim ve kuruluşlarla iş birliği yapacağız.

5-   Öğrencilere Burs Verme:

Eğitimin önemine inanarak, ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere eğitimlerini sürdürebilmeleri için burslar sağlayacağız. Bu burslar, sadece akademik başarıya değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel faaliyetlere katılıma da dayanacaktır.


6-   Sosyal Yardımlarda Bulunma:

Toplumun her kesimine destek olmayı ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmayı taahhüt ediyoruz. Gıda ve giysi yardımları, eğitim desteği, sağlık hizmetleri gibi çeşitli alanlarda sosyal yardım projeleri düzenleyecek ve toplumsal dayanışmayı artırmayı hedefleyeceğiz.

7-   Çevre Duyarlılığı ve Sürdürülebilirlik:

Çevrenin korunması ve sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda faaliyet gösterecek, çevreye duyarlı projelerde yer alacak ve doğa dostu uygulamaları teşvik edeceğiz.


8-   İnsan Kaynakları ve Kariyer

Beykoz'da yaşayan gençlerin iş bulma süreçlerini desteklemek amacıyla kurulacak olan kariyer merkezi, gençlere çeşitli hizmetler sunarak iş bulma süreçlerini kolaylaştıracaktır. Bu merkez, gençlerin iş arama becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak eğitimler, meslek danışmanlığı ve iş başvuruları konusunda rehberlik gibi hizmetler sunacaktır. Ayrıca, merkez üye firmalarla işbirliği içinde olacak ve bu firmaların bünyesindeki iş fırsatları hakkında gençleri bilgilendirecektir. Bu şekilde, gençlerin iş bulma süreçlerindeki başarı şansı artacak ve Beykoz'da yaşayan gençlerin istihdam edilebilirlikleri artırılmış olacaktır.


Beykoz İş Adamları Derneği BEYİAD Başkanı Hamit Bucak Kimdir?

Hamit Bucak 01.01.1985 yılında Şanlıurfa Siverek ilçesinde doğdum. ilköğretim eğitimini Mersin Toros Koleji’nde tamamladım. Lise eğitimini Ankara Yüce Koleji’nde tamamladıktan sonra Maltepe Üniversitesi hukuk Fakültesi’nden 2008 yılında mezun oldum. 2010 yılında başladığım hukuk kariyerine HB hukuk bürosu yönetici ortağı olarak devam Edip 2013 yılına kadar sürdürdüm. 2014 yılında OB Yapı İnşaatı kurdum İstanbul erenköy bölgesinde kentsel dönüşüm yoluyla konutlar inşa ettim. 2023 yılında VillaVia markasını kurdum bu marka adı altında Beykoz bölgesinde inşaat faaliyetlerim devam etmektedir. Halen İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümünde birinci sınıf öğrencisiyim. Evli ve 3 Çocuk babasıyım.

Beykoz İş Adamları Derneği Kurucular Kurulu ise şu şekilde;

Başkan Av. Hamit Bucak, Kemal Fındıkçı, Eyüp Meriç, Serdar Orhan, Çağdaş Yılmaz, İhsan Yılmaz, Enes Yıldız, Enes Kararmaz, Bayram Çevik, Çağrı Ersoy, Tuğrul Gündioğlu, Mehmet Taşçı, Mert Cinci, Mustafa Gedik, İsmail Güler, Rıza Yasin Demir.


Anahtar Kelimeler : Beykoz,Beykoz İş Adamları Derneği,BEYİAD,Av. Hamit Bucak,Kemal Fındıkçı,Eyüp Meriç,Serdar Orhan,İhsan Yılmaz, Enes Yıldız, Enes Kararmaz, Bayram Çevik, Çağrı Ersoy, Tuğrul Gündioğlu, Mehmet Taşçı, Mert Cinci, Mustafa Gedik, İsmail Güler, Rıza Yasin Demir.

Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


14-05-2024 884 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

BEYKOZ İÇİN DİYALOG ZAMANI

24-05-2024 Yorum yok. 788
Neyir Erkan Şişman

Milli Mesele

24-05-2024 Yorum yok. 698
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

FENERBAHÇE KLASİĞİ….

24-05-2024 Yorum yok. 543
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

19 MAYIS BİR BAŞLANGIÇ

24-05-2024 Yorum yok. 516
Cüneyt Pulant

Spor’da Yeni Sezon

24-05-2024 Yorum yok. 586
Yaprak Akın

KİRA KONTRATLARI GERÇEKLERİ

24-05-2024 Yorum yok. 493
Erdal Uzuner

SPOR OLSUN

24-05-2024 Yorum yok. 556
Hacı Arıcı

YANLIŞI YANLIŞLA ÇÖZMEK

24-05-2024 Yorum yok. 630
Tuncay Ünde

Yalancının evi yanmış kimse inanmamış

25-04-2024 Yorum yok. 750
Asiye Çakır

ZAMAN VE HAYAT

27-01-2024 Yorum yok. 1203
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Ortadoğu Müslüman mı?

25-11-2023 Yorum yok. 941