İmar'dan Eğitime, Ulaşım'dan İstihdam'a Beykoz'un Sorunları için Kollar Sıvandı

17-01-2023 967 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz’un sorunlarının çözümü için yaklaşık bir yıldır kendi aralarında toplantılar yapan ve adı Beykoz Sivil Toplum Kuruluşları Çalışma Grubu olarak ilçe geneline lanse edilen, Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Derneği, Beykoz Muhtarlar Derneği ve Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği’nin geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği geniş çaplı toplantı sonrası, Beykoz’un sorunları ve çözümü için çalışarak rapor haline getirecek grupların tespiti yapılarak tanışma toplantısı düzenledi.


Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin Kavacık’ta ki dernek merkezinde gerçekleşen toplantıda çalışma grupları Beykoz kamuoyuna duyuruldu.

 

Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Derneği Başkanı Erdal Öztürk, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun, Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Asım Özdemir ve Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği dönem Başkanı Erdal Uzuner’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının açılışını BİSK Başkanı Asım Özdemir yaptı.

 

Özdemir, çalışma gruplarının tanışma toplantısına katılan herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. BİSK Başkanı Asım Özdemir “Bizler Beykoz’un sivil toplum kuruluşlarının başkanları olarak bir yıldan fazla bir süredir düzenli toplantılar yapmaktayız. Yapmış olduğumuz toplantılarda Beykozumuzun dünü, bugünü ve geleceğini konuşup tartışıyoruz. Beykozlu olmanın önemini vurgulamak istiyoruz. Tarihimiz, kültürümüz, eğitimimiz ve sosyal yapımız Beykozumuz için önemli değerlerdir, bu değerlerimizi gelecek nesillere aktarmayı kendimiz için bir görev olarak görüyoruz.

 

Beykozluların Beykoz’da yaşaması her geçen gün zorlaşıyor. Bu nedenle halkımızın daha iyi hayat şartlarında yaşaması için çalışmalarımız ve önerilerimizi sunmak üzere çalışma gruplarını oluşturmuş bulunmaktayız. Çalışma gruplarımızın oluşturacakları raporların gelecekteki Beykoz’u yönetecek yöneticilerimize rehber olması dileklerimizle kamuoyuna saygı ile bildiririz.” şeklinde konuştu.

 

BİSK Başkanı Asım Özdemir’in ardından konuşan Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun, vatandaşların bireysel ya da mahalle genelindeki sorunlar ile ilgili birinci dereceden başvurduğu resmi makamlardan olan Muhtarların, Beykoz’un sorunlarının tespiti ve çözümünde önemli bir rol oynayacağına inandığını belirterek çalışma gruplarına her zaman destek olacaklarının altını çizdi.

 

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun’un konuşması sonrası Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği dönem Başkanı Erdal Uzuner söz aldı. Uzuner, yaklaşık bir yıldır gerçekleştirdikleri toplantılarda çatı bir birliktelik oluşturarak sorunları tespit edip çözümleri konusunda da çalışmalar yapıp ilçe kamuoyu ile bu çalışmaları paylaşmak için yerel basın ile bir araya gelip açıklamalarda bulunduklarını, açıklamalar sonrası bu birlikteliğe katılarak sorunların üstesinden hep beraber gelmek isteyen çok sayıda Muhtar, STK ve Spor Kulübü Temsilcisi ile vatandaşın olduğunu belirterek bu kapsamda geçtiğimiz ay Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde bir toplantı düzenlediklerini, toplantı kapsamında sorunların tespiti ve çözüm önerilerini gruplar halinde çalışarak bir rapor hazırlanıp bu raporlardan oluşan raporları kitap haline getirerek Merkezi ve Yerel Yönetim başta olmak üzere, yaklaşan seçim sürecinde siyasilere ve vatandaşlara verip, Beykoz’da ki sorunları minimuma indirmeyi planladıklarının altını çizerek, çalışma gruplarındaki isimleri açıklamak üzere sözü BEYMEZ Başkanı Erdal Öztürk’e verdi.


BEYMEZ Başkanı Erdal Öztürk, Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen geniş çaplı toplantı sonrası sekiz grup oluşturulduğunu ve bu gruplarda ki kişilerin gönüllülük esası ile çalışma gruplarına alındıklarını söyleyerek Beykoz için hayırlı olmasını diledi.


BEYMEZ Başkanı Erdal Öztürk’ün açıkladığı çalışma gruplarının ardından toplantı çalışmalar üzerine gerçekleşen soru cevap bölümü sonrası son buldu.


Sorunları tespit etmek, geniş kapsamlı çalışma ekipleri ile tespit edilen sorunlara çözüm önerileri getirmek ve en sonrasında da bu çalışmayı gerek merkezi gerekse yerel yönetimler ve sorunlar zincirine katkı koymak isteyen tüm kişi ve kurumlar ile paylaşmak için oluşturulan çalışma gruplarının dağılımı aşağıdaki gibi.


Ayrıca çalışma gruplarının tanışması adına yapılan toplantısındaki öneri ve görüşlerin tamamı haberimizin video bölümündedir.

Önemli Not: Haberimizde yer verdiğimiz videolar uzun olduğu için iki parça halinde sisteme yüklenmiştir. 

 Çalışma Grupları Şu Şekilde;

     - İmar STK Çalışma Grubu(Mülkiyet, Kentsel Dönüşüm, Çevre)

    Başkan: Erdal Uzuner

    Üyeler: Hayrullah Usta, Arzu Kuşdili, Ali Durmuş, Ali Uslu.

 

    - İstihdam STK Çalışma Grubu(Tarım, Hayvancılık, Cam ve Saya)

    Başkan: Yalçın Çolak

    Üyeler: Erdal Öztürk, Sedat Altun, Süleyman çalık, Osman Demirhan,     Muammer Aydınoğlu, Mehmet Yılmaz.

 

     - Kültür Sanat STK Çalışma Grubu

    Başkan: Coşkun Tosun

    Üyeler: Zerrin Bekar, Nevin Çalışkan, Sedat Dalar, Alaattin Kartal.

 

     - Turizm ve Ulaşım STK Çalışma Grubu

    Başkan: Ali Bilir

    Üyeler: Aynur Yavaş, Ergin Tüfekçi, Mustafa Babuz, Süha Okun Uzun, Zeynep     Dıragumandan, Erdoğan Coşkun Çap, Şeref Kurtuluş.

 

    - Boğaziçi İmar STK Çalışma Grubu(Sit Derecelendirilmesi 2960 Sayılı Kanun)

    Başkan: Alaattin Köseler

    Üyeler: Sinan Çıtlak, Şaban Efe, Emre Cankaya 

 

     - Deprem STK Çalışma Grubu

    Başkan: İsmet Konca

    Üyeler: Yüksel Baki, Adnan Güner, Tuncer Dede, Muhmat Uzun, Hayati Soylu.

 

 - Eğitim ve Sağlık STK Çalışma Grubu

Başkan: Ergün Genç

Üyeler: Dilek Akın Bülbül, Gülay Demirel, Özlem Besler, Işıl Soyhan, Ziya Gümüş, Feramuz Erdil.

 

 - Gençlik ve Spor STK Çalışma Grubu

Başkan: Asım Özdemir

Üyeler: Muhmat Yorulmazlar, Nuri Topsakal, Mustafa Kaya, Mustafa Kurtuluş, Alev Demirkol, Recep Yaman, Okan Yiğit.

Fotoğraf Galerisi


17-01-2023 967 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

SİYASİ KUTUPLAŞMADAN KAÇINMALIYIZ

28-03-2023 Yorum yok. 445
Neyir Erkan Şişman

HAZIR MIYIZ?

28-03-2023 Yorum yok. 398
Tuncay Ünde

GEÇMİŞİ TECRÜBE EDİNMEK

28-03-2023 Yorum yok. 442
Yaprak Akın

BİNANIZ 4 KATIN ÜZERİNDE VE 20 YAŞIN ÜZERİNDEYSE!

28-03-2023 Yorum yok. 394
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

BİR KADIN DEĞİŞİR DÜNYA DEĞİŞİR

28-03-2023 Yorum yok. 380
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR

28-03-2023 Yorum yok. 365
Cüneyt Pulant

Çanakkale’den Sevgilerimle

28-03-2023 Yorum yok. 525
Hacı Arıcı

RAMAZAN NEDİR, NE DEĞİLDİR?

28-03-2023 Yorum yok. 402
Makbule İnaç

Sevgili Eğitim Dostumuz,

22-02-2023 Yorum yok. 857
Erdal Uzuner

BEYKOZ DEPREME HAZIR MI?

05-03-2023 Yorum yok. 1158
Asiye Çakır

FIRSATÇILARI DEŞİFRE EDİN…

22-02-2023 Yorum yok. 1467

NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP

25-10-2022 Yorum yok. 2309