Beykoz’un Bir Yılı Böyle Geçti

30-12-2021 1042 Yorum yok. Yorum Ekle

2022 yılına günler, hatta saatler kala Doğuş Haber olarak, Beykoz’un bir yılını derleyerek okuyucularımızla paylaşmak istedik.


Yeni yıl, tüm Beykozlu hemşerilerimize başta sağlık olmak üzere mutluluk ve başarı getirsin…

- 31 Aralık 2020 Uzun yıllar Beykoz’a kültür merkezi olarak hizmet veren Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin depreme dayanıksız olduğu anlaşılarak yeni yıla dakikalar kala yıkıldı.


- 3 Ocak 2021 Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 2020 yılının son günlerinde covid-19’a bağlı olarak önce annesini ve daha sonra babasını kaybetti.


- 9 Ocak 2021 AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında görev yapan polis ekiplerine, kadın kolları üyeleri tarafından evlerde hazırlanan yiyecekleri ikram etti.


- 10 Ocak 2021 AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Beykoz yerel basını ile bir araya geldi.


- 13 Ocak 2021 Beykoz, 2020 yılında arıcı, kovan sayısı ve yıllık bal üretimiyle İstanbul’da birinci sırada yer aldı.


- 13 Ocak 2021 CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin yıkımı sonrası ilçe yerel basınına açıklamalarda bulundu.


- 15 Ocak 2021 Görevi esnasında kalp krizi geçirerek şehit olan Deniz Kurmay Yarbay Şükrü Cömert, Ortaçeşme Camiinden son yolculuğuna uğurlandı.


- 16 Ocak 2021 İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Beykoz Doğuş Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Koordinatörü Ozan Derviş’in ilçe ve ülke gündemine dair sorularını yanıtladı.


- 19 Ocak 2021 Beykoz Belediyesi, pandemiye bağlı olarak ilçe genelindeki temizlik faaliyetlerini arttırdı. Neredeyse her gün bir mahalleye şok temizlik programı düzenledi.


- 20 Ocak 2021 İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve ekibi, ilçede ki sivil toplum kuruluşlarını maske-mesafe-temizlik kurallarına uyarak ziyaret etti.


- 21 Ocak 2021 Beykoz’un I. Dönem Belediye Başkanı (1984-1989) Hüseyin Ali Zengin’in hayat mücadelesi, başarıları ve ilçeye hizmetlerinin anlatıldığı “Ali Zengin Kitabı” çıktı.


- 26 Ocak 2021 Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç, aylık periyotlar halinde ilçe yerel basınıyla bir araya gelerek ilçede tespit ettikleri sorunları çözüm yolları ile kamuoyuna açıkladı.


- 27 Ocak 2021 Eski Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören annesini ebediyete uğurladı.


- 29 Ocak 2021 Beykoz Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği, Tekirdağ Muratlı Köpek Köyü’nden gelen mama talebini “Canlıda Engelli Ayırımı Olmaz” sloganı ve damlaya damlaya göl olur anlayışıyla gerçekleştirdiği küçük çaplı bir kampanya ile sonuçlandırarak canların mamalarını bizzat teslim etti.


- 1 Şubat 2021 Beykoz Dereseki Mahallesi’nde askıya çıkartılan 267 parsele ait özel imar çalışmasına, Dereseki Mahallesi ve Beykoz genelinde, imar probleminin çözülmesi için yapılan parsel bazındaki imar çalışmasına itiraz edildi.


- 3 Şubat 2021 İnsani Yardım Vakfı İHH Beykoz Temsilciliği, Suriye’ye düzenlediği yardım kampanası kapsamında, 42. yardım tırını Beykoz’dan uğurladı.


- 7 Şubat 2021 Türk Kızılay Beykoz Şubesi, İyiliğe Yasak Yok sloganı ile sokağa çıkma kısıtlamasında, Ortaçeşme Meydanı’nda kan bağış noktası kurdu.


- 7 Şubat 2021 Önceki dönem Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın oğlu, Niğde Kaymakam Adayı Mehmet Buğra Katırcı, asaleten Eskişehir Mihalıççık Kaymakamlığına atandı.


- 14 Şubat 2021 Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşen kısıtlamalarda Beykoz sahilindeki denetimleri yerinde inceledi.


- 14 Şubat 2021 Kastamonu İli Bozkurt İlçesi Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği, Beykoz’da ihtiyaç sahibi ailelere dokunmaya devam etti.


- 15 Şubat 2021 Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilk doz Covid-19 aşısı oldu.


- 16 Şubat 2021 Beykoz Belediyesi’nin yaz aylarında tadilatına başladığı Kavacık’ta ki nikâh salonunun tadilatı tamamlandı. Beykoz Belediyesi yeni nikâh salonu, 16.02.2021 itibarıyla ilk nikâh ile Beykozluların hizmetine girdi.


- 16 Şubat 2021 Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Gara’da haince şehit edilen vatandaşlar için basın açıklamasında bulundu.


- 19 Şubat 2021 İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak ile birlikte Beykoz’da esnaf, STK ve Spor Kulübü ziyaretlerinde bulundu.


- 19 Şubat 2021 İstanbul Medipol Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu ve Beykoz Belediyesi Kent Konseyi iş birliği ile gerçekleştirilen “GönülHanem” projesi kapsamında ilk çocuk odasının tadilatı tamamlandı.


- 21 Şubat 2021 CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları Yöneticisi, İBB Medya A.Ş. çalışanı Furkan Murat Kaya, sevenlerinin gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.


- 22 Şubat 2021 Beykoz Belediyesi ve Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği ortaklaşa düzenledikleri etkinlik ile Beykoz’un sağlık çalışanlarına yöresel yemek şöleni sundu.


- 24 Şubat 2021 Geçirdiği başarılı anjiyo operasyonu sonrası bir gece hastanede misafir olacak olan İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, ameliyatı sonrası arayan, mesaj bırakan herkese teşekkür etti.


- 3 Mart 2021 Riva sahilinde gezinti yapan vatandaşlar karaya vurmuş halde iki ölü yunus balığı buldu.


- 4 Mart 2021 Beykoz’da Yeşilay Haftası Kavacık Borsa İstanbul İlkokulu’nda pandemi koşullarına uygun olarak kutlandı.


- 4 Mart 2021 Yeni normalleşme ile birlikte Beykoz’da denetimler arttırıldı. İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ve Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Paşabahçe’de denetimlere katıldı.


- 9 Mart 2021 İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli başta olmak üzere, ilçede görev yapan kadınlara ve kadın üyelerine çiçek armağan etti.


- 11 Mart 2021 Beykoz Belediyesi ilçedeki ihtiyaç sahibi aileler için verdiği “Evde Sıcak Yemek Hizmeti” başlattı.


- 12 Mart 2021 Beykoz Belediyesi, “On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal” İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinliği düzenledi.


- 13 Mart 2021 İnsani Yardım Vakfı Arama Kurtarma ekibine bağlı su altı arama ekipleri ile İHH Beykoz Temsilciliği’nin koordinesinde Beykoz Sahil şeridinde denize atılan çöpler toplandı.


- 13 Mart 2021 Beykozlu Giresunlular Derneği 19. Olağan Kongresi’ni sosyal mesafe kuralına uyarak Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Derneğin yeni Başkanı Hayrullah Usta oldu.


- 18 Mart 2021 AK Parti Beykoz İlçe Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Sinem Demir’in babası, Beykoz Sivaslılar Derneği Başkanı Mustafa Demir’in Tokatköy’de bulunan 40 yıllık evinin çatı katı Beykoz Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.


- 18 Mart 2021 Beykoz Belediyesi tarafından ilçedeki belediyeye ait restoranların yiyecek ve içecek ihtiyacını karşılamak üzere modern ve endüstriyel mutfaklarıyla hazırlanan “Beytaş Yemek Üretim ve Dağıtım Merkezi” üretime başladı.


- 18 Mart 2021 Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü, Beykoz’da coşkuyla anıldı.


- 19 Mart 2021 Geçmiş dönem Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek vefatının birinci yılında, Beykoz’un 45 Mahallesinde dua ve hatimlerle anıldı.


- 22 Mart 2021 Yenimahalle’de sağanak yağışın ardından 3 katlı binanın çatısına yıldırım düştü. Can kaybı olmayan olayda çatıda çıkan yangını mahalleliler söndürdü.


- 24 Mart 2021 Beykoz Kulüpler Birliği İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.


- 27 Mart 2021 MHP Beykoz İlçe Başkanlığı Beykoz Muhtarlarıyla bir araya gelerek, pandemi döneminde gösterdikleri üstün gayret için kendilerine plaket takdim etti.


- 27 Mart 2021 Kastamonulular Dayanışma Derneği Beykoz Şubesi 15. olağan kongresini gerçekleştirdi, Süleyman Çalık yeniden Beykoz Şube Başkanı oldu.


- 31 Mart 2021 AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, pandemiye bağlı olarak ara verdiği buluşmalara maske mesafe temizlik kurallarına uyarak Beykoz Muhtarlarıyla yeniden başladı.


- 2 Nisan 2021 Beykoz Belediyesi Beykoz Kent Konseyi Engelliler Meclisi, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü münasebetiyle Beykoz Otistik Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği(BOÇAY)’ni ziyaret etti. Ziyaret kapsamında mavi balonlar farkındalık için gökyüzüne bırakıldı.


- 2 Nisan 2021 Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde Mehmet Emin Pulatkonak İlkokulu’na Otizmli Çocuklar Eğitim Merkezi(OÇEM) kazandırdı.


- 5 Nisan 2021 Beykoz Spor Kulübü’nün olağan üstü kongresi Beykoz Stadında gerçekleşti. Başkan Zeki Aksu yeniden Beykoz Spor Kulübü Başkanı oldu.


- 5 Nisan 2021 Hz. Yuşa Camii, Ortaçeşme Merkez Camii ve Beykoz Merkez Serbostani Mustafa Ağa Camii gibi pek çok farklı caminin yapılmasında emeği bulunan emekli İmam Ali Yalçın dualarla hakkın rahmetine uğurlandı.


- 5 Nisan 2021 AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz’un sevilen simge isimlerinden ‘İsmet’i son yolculuğunda yalnız bırakmadı.


- 7 Nisan 2021 Anadolu Kavağı Muhtarı Serdar Lüleburgaz Ümraniye Devlet Hastanesi'nde gördüğü Covid-19 tedavisi sırasında hayatını kaybetti.


- 9 Nisan 2021 Darbe imalı bildiri yayınlayan amirallere Beykoz’daki STK’lardan tepki gecikmedi. Eğitime Destek Platformu ve Milli İrade Platformu’nun Beykoz Meydanı’nda basın açıklamasında bulundu.


- 9 Nisan 2021 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Beykoz Cam ve Billur Müzesi” açılışı için Beykoz’a geldi.


- 11 Nisan 2021 Beykoz’un dışarıya açılan penceresi Egemen Cam Atölyesi’nin sahibi Elif Çelik, her Ramazan ayı öncesi gerçekleştirdiği erzak dağıtımını bu yılda gerçekleştirdi.


- 13 Nisan 2021 Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği olağan genel kurulunu sosyal mesafe kuralına uyarak Kavacık’daki dernek merkezinde gerçekleştirdi. Derneğin Kurucu Başkanı İsmet Konca Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin yeni Başkanı seçildi.


- 17 Nisan 2021 Anne ve babasını Covid-19’dan kaybeden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve eşi Bedriye Aydın Covid-19’a yakalandığını sosyal medya hesabından duyurdu.


- 19 Nisan 2021 Çubuklu Spor Kulübü Başkanı ve 31 Mart 2019 CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun annesi Nazmiye Tosun’u(81) kaybetti.


- 22 Nisan 2021 Bir süredir yoğun bakım ünitesinde Covid-19 tedavisi gören eski Beykoz Vakfı Tiyatro Öğretmeni R. Sinan Akbaşak hayata gözlerini yumdu.


- 23 Nisan 2021 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da pandemi gölgesinde geçti.


- 23 Nisan 2021 Beykoz Trabzonlular Derneği, Ramazan ayında 40 bin TL’lik yardımı Beykozlularla buluşturdu.


- 25 Nisan 2021 Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu’nun düzenlediği 2021 İstanbul Okul Sporları Online Satranç Turnuvası’nda Halide Edip İlkokulu İstanbul Şampiyonluğu, İstanbul altıncılığı ve yedinciliği ile ilçemizi gururlandırdı.


- 29 Nisan 2021 CHP Beykoz Yenimahalle Temsilciliği, pandemi dönemindeki çalışmalarına hız verdi. Ramazan ayının başlamasıyla 140 aileye 100 TL’lik alışveriş kartları dağıtan CHP Beykoz Yenimahalle Temsilciliği, bunun yanında CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün katılımıyla 280 aileye tavuk ikramında bulunuldu.


- 29 Nisan 2021 Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Mamur babasını kaybetti.


- 2 Mayıs 2021 Uzun zamandan beri kalp ve böbrek yetmezliğinden tedavi gören eski CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Nihat Arıcan hayatını kaybetti.


- 4 Mayıs 2021 Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediyesi’nin üretimi olan ve Ramazan boyunca ilçe genelinde dağıtmayı planladıkları pideleri, Paşabahçe Mahallesi’ndeki vatandaşlara ikram etti.


- 4 Mayıs 2021 Riva deresinin dillere destan olan sıkıntısı, yaz aylarının yaklaşmasıyla yeniden patlak verdi.


- 4 Mayıs 2021 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, yakın zaman önce restorasyonu başlatılan Anadolu Hisarı’nda incelemelerde bulundu.


- 4 Mayıs 2021 Kızılay Beykoz Şubesi, tam kapanma döneminde de ihtiyaç sahibi ailelere yardım kolilerini ulaştırmaya devam ediyor.


- 13 Mayıs 2021 Covid-19 küresel salgınına bağlı olarak ilan edilen tam kapanma sürecine denk gelen Ramazan Bayramı, pandemi gölgesinde başladı. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve AK Parti Beykoz ilçe Başkanı Hanefi Dilmaç Bayram namazını Beykoz Merkez Camisinde kıldı.


- 13 Mayıs 2021 İstanbul Büyükşehir belediyesi Beykoz’da ki çiftçilere 361.000 fide dağıtıyor.


- 15 Mayıs 2021 Beykoz 1908 A.Ş Futbol Takımının eski Oyuncusu, Antrenörü, Teknik Diktatörü, Ted Koleji Spor Koordinatörü ve Futbol Takımı Teknik Direktörü, Beykoz Futbol Camiasının İmparator lakabıyla taçlandırdığı Uğur Sakaloğlu Cavid-19’a yenik düşerek sevenlerini üzdü.


- 17 Mayıs 2021 İstanbul’un doğal ve organik tarım bahçelerine ev sahipliği yapan Beykoz’da köy ürünlerinin aracısız, taze ve güvenilir olarak satışa sunulacağı “Beykoz Köy Pazarı” kapılarını açtı.


- 19 Mayıs 2021 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Beykoz’da coşkuyla kutlandı.


- 22 Mayıs 2021 CHP İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, Çavuşbaşı’nda bir manav tezgahının araç içerideyken yapılan yıkımı sonrası ilçe yerel basınına açıklamalarda bulundu


- 25 Mayıs 2021 Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Sebastian Duda, Polenezköy’ü ziyaret etti.


- 28 Mayıs 2021 CHP Beykoz Yenimahalle Temsilciliği, Covid-19 salgını döneminde maddi zorluklar çeken mahalle vatandaşları başta olmak üzere Beykozluların yanında olmaya devam ediyor.


- 28 Mayıs 2021 İstanbul’un fethinin 568. yıl dönümü Beykoz’da Fetih Kupası Geleneksel Okçuluk Yarışmaları ile kutlandı.


- 1 Haziran 2021 Beykoz Spor Kulübü’nün 1985-86 sezonunda TFF 3. Lig’den 2. Lige çıkaran efsane Teknik Direktörü Güngör Sürel vefat etti. Sürel’e Yüce Allahtan rahmet sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyoruz…


- 6 Haziran 2021 Anadolu Kavağı Muhtarı Serdar Lüleburgaz’ın Covid-19’a bağlı olarak hayatını kaybetmesi sonrası Mahallede Muhtarlık seçimleri yapıldı. Seçimleri merhum Muhtar Serdar Lüleburgaz’ın eşi Sevim Lüleburgaz kazandı.


- 6 Haziran 2021 Anadolu Hisarı Turizm Kalkındırma Derneği, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Anadolu Hisarı bölgesi genelindeki sorunları basın açıklaması halinde ilçe yerel basını ile paylaştı.


- 7 Haziran 2021 Tam kapanmanın dışında faaliyetlerini olağanüstü önlemler ile sürdüren Beykoz Halk Eğitimi Merkezi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirilen Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliklerine de katılarak ilçemizi başarıyla temsil ettiler.


- 9 Haziran 2021 Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin’in katılımıyla Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’ni ziyaret etti.


- 11 Haziran 2021 Beykoz Müzisyenler Derneği, Riva yolu üzerindeki My Wedding Restoran&Kır Bahçesi’nde yaz sezonuna moral ve motivasyon içerisinde girebilmek için üyeleri ve aileleriyle piknik organizasyonu düzenledi.


- 13 Haziran 2021 Dünya çapında popüler yol bisiklet yarışı serilerinden Turkcell GranFondo İstanbul yarışlarının startı Beykoz Belediyesi önünden verildi. Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın takip ettiği yarışlar uzun ve kısa kategoride yaklaşık 1000 bisikletlinin katılımıyla gerçekleşti.


- 23 Haziran 2021 Beykoz Müzisyenler Derneği, pandemi sürecinin kahramanları olan Sağlık Çalışanlarına ikinci motivasyon etkinliğini düzenledi.


- 25 Haziran 2021 İstanbul’un en uzun sahil şeridine sahip ilçelerinden Beykoz’da okulların tatile girmesiyle çocukları kano heyecanı sardı, şehrin yakın tarihinde olduğu gibi ilçede su sporlarını yeniden canlandıracak eğitimler sahile de renk kattı.


- 27 Haziran 2021 Ortaçeşme’de üç katlı bir evin en üst katında çıkan yangın evin çatısını da sardı.


- 1 Temmuz 2021 İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 17. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Ali Düşmez ve Fikret Sivri’nin adaylığında gerçekleşen seçimleri Ali Düşmez kazanarak güven tazeledi.


- 2 Temmuz 2021 Türk Kızılayı Beykoz Şubesi, 2-3 Temmuz tarihlerinde Ortaçeşme Meydanı ve Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda kan bağışı kampanyası düzenledi. Kampanyanın ilk gününe Beykozluların kan bağışına ilgisi yoğun oldu.


- 2 Temmuz 2021 Beykoz Vakfı olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Vakıf Başkanı Adem Çalışkan tek liste ile girdiği seçimde güven tazeledi.


- 3 Temmuz 2021 Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Derneği’nin 4. Olağan Kongresi Kavacık’da ki dernek merkezinde gerçekleşti. BEYMEZ’in yeni dönemde ki başkanlığına, 2010 yılında kurulan Derneğin Kurucu Başkanı Erdal Öztürk seçildi.


- 3 Temmuz 2021 Beykozlu Ordulular Derneği olağan genel kurulunu Çubuklu’da ki dernek merkezinde gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Sezayi Biçer’in tek liste ile girdiği seçimlerde Biçer güven tazeledi.


- 5 Temmuz 2021 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Beykoz Belediyesi’ni ziyaret etti ve yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından Beykoz için müjde verdi. Bakan Kurum, 2022’nin Mart ayında Beykoz’un Bakanlık yetkisi altındaki tüm bölgelerinin planlarının bitirileceğini söyledi.


- 6 Temmuz 2021 AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Beykoz’u ziyaret etti.


- 7 Temmuz 2021 CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün İBB Hizmetlerinin Beykoz’a daha programlı gelebilmesine aracılık etmek amacıyla, Dönem Başkanlığını Ardahanlılar Derneği Başkanı İnan Aktürk’ün yaptığı, Beykoz İl ve Bölge Dernek Başkanlarıyla Beykoz Korusu Dilruba Restoran’da yemekli toplantı yaptı.


- 8 Temmuz 2021 Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi, Ne Yiim Kafe&Restoran’ın sponsorluğunda üyeleriyle bir araya geldi.


- 9 Temmuz 2021 İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykozlu denizcilere, teknelerinin büyüklüğüne göre epoksi macun, antifouling boya, beyaz yağlı boya ve balıkçı tulumu desteğinde bulundu.


- 9 Temmuz 2021 Pandemi sürecinin tam kapanma dönemleri dışında hizmetlerini aralıksız sürdüren Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği Yönetimi, eğitim öğretim dönemlerini muhteşem bir final ile tamamladı.


- 10 Temmuz 2021 Beykoz’un etkin sivil toplum kuruluşlarından Beykoz Trabzonlular Derneği'nin Kavacık’da ki dernek merkezinde gerçekleşen üçüncü olağan genel kurulunda Erdal Uzuner Dernek Başkanlığına seçildi.


- 10 Temmuz 2021 Beykozlu Giresunlular Derneği’nin kurulduğundan günümüze özlemi olan mülk edinme çalışmaları sonuç verdi, dernek Kavacık’dan satın aldıkları yeni mülklerinin açılışını yoğun katılım ile gerçekleştirdi.


- 14 Temmuz 2021 CHP Beykoz İlçe Başkanlığı ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Millet İttifakı olarak Beykoz Muhtarlarıyla bir araya geldi.


- 16 Temmuz 2021 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yıl dönümü olan 15 Temmuz Milli Birlik günü Beykoz Sahilindeki etkinlikle yâd edildi.


- 17 Temmuz 2021 Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği(BİSK), olağan genel kurulunu Gümüşsuyu Spor Kulübünde gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Asım Özdemir, tek liste ile girdiği seçimlerde oy birliği ile yeniden Başkan seçildi.


- 18 Temmuz 2021 Beykoz Ardahanlılar Derneği Başkanı ve Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği Dönem Başkanı İnan Aktürk hayatını kaybetti.


- 20 Temmuz 2021 Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Serbostani Mustafa Ağa Camisi’nde kıldığı Bayram namazı sonrası vatandaşlarla bayramlaştı.


- 26 Temmuz 2021 Beykoz’un iş, siyaset ve sivil toplum dünyasının tanınan simalarından Cavit Gül, annesi Hasibe Gül’ün ardından babası İdris Gül’ü de kaybetti.


- 28 Temmuz 2021 Bir süredir Türkiye Futbol Federasyonu Riva Tesisleri’nde kamp halinde olan Trabzon Spor’un Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Beykoz’un küçük Trabzon’u olarak bilinen İshaklı Mahallesi’ni ziyaret etti.


- 30 Temmuz 2021 Beykoz’daki dezavantajlı bireylerin günlük yaşam ve iletişim becerilerini geliştirdikleri Aile, Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM)’de açılan “Engelsiz Müzik Atölyesi” engelli çocuk ve gençleri müzikle hayata bağlıyor.


- 4 Ağustos 2021 İncirköy Mahallesi Harmantepe mevkiinde sebebi henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında bir cam atölyesi yanarak kullanılmaz hale geldi.


- 4 Ağustos 2021 Alibahadır Merkez Camisi ve Değirmendere Camisi eski İmamı Kazım Demir, hakkın rahmetine kavuştu. Değirmendere Camisinde kılınan cenaze namazı sonrası Kazım Demir ebedi istirahatgahına yolcu edildi.


- 5 Ağustos 2021 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanarak ülke tarihine geçen milli okçu Mete Gazoz’un ismi Beykoz Belediyesi Alibahadır Mesire Alanının içerisinde bulunan Okçular Vakfı Riva Kamp tesislerine verildi.


- 8 Ağustos 2021 İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Beykoz’da ki eğitim alanları ile ilgili yeni projeleri incelemek üzere Beykoz’a geldi.


- 11 Ağustos 2021 CHP Beykoz İlçe Başkanlığı Akdeniz’de ki yangınlara müdahale etmek üzere bölgeye giden ve cansiperane çalıştıktan sonra Beykoz’a geri dönen Beykoz İtfaiyesi'ni ziyaret etti.


- 16 Ağustos 2021 Pakistan Cumhurbaşkanı Dr. Arif Alvi, resmi ziyaretleri sonrası Beykoz’u ziyaret etti.


- 17 Ağustos 2021 Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Batı Karadeniz’de meydana gelen sel felaketinin büyük yıkım ve can kayıplarına yol açtığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesine giderek Beykoz Belediyesi ekiplerinin de dahil olduğu arama-kurtarma çalışmalarını yerinde inceledi, ilçe halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.


- 20 Ağustos 2021 Dünya Beykozlular Günü’nün adresi değişmedi. Beykoz Merkez ve Yalıköy arasında her yıl olduğu gibi meşaleler yakılarak Beykozlular Günü Kutlandı.


- 20 Ağustos 2021 İstanbul’un en fazla sokak hayvanı nüfusuna ev sahipliği yapan ilçesi Beykoz’da sahipsiz kedi ve köpeklere kuaförden yoğun bakım ünitelerine beş yıldızlı bakım ve tedavi hizmeti veren “Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi” açıldı.


- 24 Ağustos 2021 CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, kalp krizine bağlı olarak Kavacık Medistate Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı.


- 25 Ağustos 2021 Beykoz Belediyesi’nin alım garantisi ile ilçe genelinde karpuz yetiştiriciliği yapan vatandaşlar 2021 yılında 30 ton karpuz hasat etti.


- 26 Ağustos 2021 Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ile birlikte Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’i Riva’da ki tesislerde ziyaret etti.


- 27 Ağustos 2021 Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, uzun zamandır Beykoz’da ki siyasiler ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi için yaptıkları görüşmelerin akabinde, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ile yaptığı görüşme sonrası imza toplayarak Cumhurbaşkanı’na dilekçe verme kararı aldı.


- 29 Ağustos 2021 İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, daha önce AK Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve 31 Mart 2019 Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Muharrem Kaşıtoğlu başta olmak üzere Fatih Aydın, Murat Akyıldız ve Mustafa Eroğlu’na İYİ Parti rozeti taktı.


- 30 Ağustos 2021 30 Ağustos Zafer Bayramı İlçe Kutlama programı, Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehirler Meydanı’nda gerçekleşti.


- 30 Ağustos 2021 MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Çavuşbaşı pazar ile semt esnafı, Rüzgarlıbahçe, Kavacık, Çubuklu pazarı ile semt esnafı ve Beykoz Devlet Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarına ve vatandaşlara Aşure ikramında bulundu.


- 1 Eylül 2021 2021-2022 Su Ürünleri Av Sezonu açılış töreni Poyrazköy Balıkçı Barınağı’nda gerçekleşti.


- 1 Eylül 2021 Kalp rahatsızlığı sebebiyle Kavacık Medistate Hastanesi’ne başvuran ve anjiyo olarak kalp ameliyatı olacağı günü bekleyen CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hastanede ziyaret etti.


- 1 Eylül 2021 Beykoz Belediyesi 2021 Yaz Sporları kapanış programı Beykoz Stadında gerçekleşti.


- 1 Eylül 2021 Beykoz’da fırıncıların maliyetlerindeki artış göz önünde bulundurularak, İstanbul Ticaret Odası tarafından ekmeğe zam yapıldı. 200 gramlık ekmek 220 gram olurken, artış ile birlikte ekmek 2 liradan 2,50 TL oldu.


- 3 Eylül 2021 Beykoz’da yetiştirdikleri yüzlerce öğrenci ile Müzik ve Sanat alanında adlarından sıkça bahsettiren Bengü Efsen ve kızı Buse Efsen’nin kurdukları Bengü Efsen Sanat Akademisi’nin açılışı, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin’in katılımıyla gerçekleşti.


- 3 Eylül 2021 CHP Beykoz Yenimahalle Mahalle Başkanlığı, “Bir Poşet Tebessüm” kampanyası düzenleyerek 250 çocuğa kırtasiye yardımında bulundu.


- 6 Eylül 2021 Beykoz Sahilinde 4-5 Eylül tarihlerinde gerçekleşen Beykoz Su Sporları Festivali Sinan Akçıl konseri ile son buldu.


- 6 Eylül 2021 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının ilk ders zili Beykoz Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde çaldı.


- 10 Eylül 2021 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İshaklı Merkez Camisi’nin yapımı için 200 Bin TL bağış yaptı.


- 11 Eylül 2021 Beykoz Müzisyenler Derneği, kendilerine kayıt stüdyosu kazandıran Berlin Türk Alman Kadınlar Birliği(BETAK) ve Beykoz Eğitime Destek Derneği(BEDES) Başkanlarını konuk etti.


- 14 Eylül 2021, 2021-2022 eğitim öğretim yılı İlköğretim haftası Beykoz ilçe kutlama programı Çubuklu Şehit İsmail Kefal İlkokulu’nda gerçekleşti.


- 18 Eylül 2021 Yasemin Bayraktar Başkanlığındaki Yardım Seli Derneği Yönetim Kurulu, kuruluşundan günümüze kadar olan çalışmalarını Poyrazköy Timana Kafe’de gerçekleştirdikleri mükemmel etkinlik ile davetlilerini bilgilendirdi.


- 18 Eylül 2021 Beykoz’da akşam saatlerinde etkili olan fırtınaya bağlı olarak Kanlıca ve Anadolu Hisarı sahilindeki çınar ağaçları devrildi.


- 20 Eylül 2021 Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verildiği tarih olan 19 Eylül, Gaziler Günü olarak tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da kutlandı.


- 24 Eylül 2021 İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, son günlerde Beykoz gündemindeki yerini koruyan Beykoz Çayırı Millet Bahçesi projesi ile ilgili basın açıklamasında bulundu.


- 25 Eylül 2021 Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Ortaçeşme Meydanı’nda bulunan Kentsel Dönüşüm Ofisi önünde basın açıklaması düzenledi.


- 26 Eylül 2021 Beykoz Belediyesi’nin ilkini 2019 yılında gerçekleştirdiği ve pandemiden dolayı geçtiğimiz yıl düzenleyemediği Küçüksu Çayırı Mısır Festivali’nin ikincisi vatandaşların yoğun ilgisiyle düzenlendi. Geçmişte olduğu gibi kazanlar kaynadı vatandaşlara mısırlar ikram edildi.


- 30 Eylül 2021 Beykoz Devlet Hastanesi’ne 25 yeni pratisyen hekim atandı.


- 30 Eylül 2021 Beykoz Belediyesi, İBB Eylül ayı meclisinde oy çokluğu ile kabul edilen Beykoz Çayırı Millet Bahçesi Projesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edilmesi sonrası Beykoz Yerel Basınına bilgilendirmede bulundu. 


- 1 Ekim 2021 Hedef Alışveriş Merkezleri’nin 21. yılına özel düzenlediği çekilişte otomobilden, ev eşyasına çeşitli hediyelerin talihlileri belli oldu.


- 4 Ekim 2021 Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği, Ekim ayı Beykoz Belediye Meclisi öncesi AK Parti, CHP ve MHP gruplarına Beykoz’daki spor kulüplerinin sorunlarını içeren dosyayı teslim ettiler.


- 8 Ekim 2021 Beykoz Belediyesi Meclisi, 710 Milyon TL olarak belirlenen 2022 Mali Yılı Bütçesi’ni oy çokluğuyla kabul etti.


- 9 Ekim 2021 Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın oğlu Muhammed Tayyib Aydın, Nazlım Aybüke Yalçın ile dünya evine girdi. Beykoz Belediyesi Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı’nda düzenlenen ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın kıydığı nikâh törenine çok sayıda davetli katıldı.


- 9 Ekim 2021 Beykoz Eğitime Destek Derneği(BEDES) İyilik Dükkanı ile binlerce öğrencinin eğitim hayatına dokunuyor.


- 14 Ekim 2021 Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kavacık Yaşam Merkezi’nde 2020 ve 2021 yılları verileriyle Polis Huzur Toplantısı’nı düzenledi. Toplantıda paylaşılan verilere göre Beykoz İstanbul’da suça karışma oranında 35 sırada, yani İstanbul’un en güvenli 4. ilçesi.


- 17 Ekim 2021 Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu seçimleri Ankara’da gerçekleşti. Ali Düşmez’in yeniden Başkan olduğu seçimlerde Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun yeni Yönetime giren Beykozlu tek isim oldu.


- 20 Ekim 2021, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliği Genel Kurulu gerçekleşti. Mevcut Başkan Osman Topuz yeniden Başkanlığa getirildi.


- 20 Ekim 2021 Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki ve İlçe Yöneticileri, 19 Ekim Muhtarlar günü kapsamında Beykoz’da görev yapan Muhtarları ziyaret ederek günlerini kutladı.


- 23 Ekim 2021 Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği Kanlıca Yoğurt Festivali’nin bu yıl beşincisi düzenlendi. 5 bin Kanlıca Yoğurdu vatandaşlara ikram edildi.


- 23 Ekim 2021 MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Kadın Kolları ana kademelerinde yer alan Yöneticileriyle kahvaltılı istişare toplantısı düzenledi.


- 25 Ekim 2021 CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın sosyal medya hesabında yayınlanan videoda Beykoz Çayırı ve İmar ile ilgili açıklamalarda bulundu.


- 25 Ekim 2021 Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç, Beykoz Belediyesi’nin bütçe çalışmaları hakkında ilçe yerel basınına açıklamalarda bulundu.


- 26 Ekim 2021 Göztepe Mahallesi Muhtarlığı, Cumhuriyetin 98. yılında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü kapsamında çok farklı etkinliklere imza atıyor. Etkinliklerin ilki Anadolu Hisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Özgürlük Destanı isimli okuma tiyatrosu ile başladı.


- 27 Ekim 2021 Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ekip arkadaşları ile birlikte Beykoz sahilinden İstanbul Boğazına kano ile açıldı.


- 28 Ekim 2021 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleşti.


- 28 Ekim 2021 Kavacık’ta gerçekleşen olayda, motosikletleriyle beraber lüks galerinin önüne gelen hırsızlar, 30 saniyede 60 bin TL değerindeki araç farını çaldı.


- 29 Ekim 2021 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçe Kutlama programı Beykoz sahili etkinlik alanında gerçekleşti. Cumhuriyet'in 98. yılı şerefine 98 adet Ay Yıldızlı balon gök yüzüne bırakıldı.


- 29 Ekim 2021 CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Beykoz Meydanı’ndan Beykoz Çayırına kortej yürüyüşü düzenledi.


- 5 Kasım 2021 Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı Tuncay Karadeniz, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Doğuş Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ozan Derviş ve ekibi ile bir araya geldi.


- 6 Kasım 2021 Demokrasi ve Atılım Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Beykoz’da ki çalışmaları öncesi ilçe yerel basını ile bir araya gelerek tanışma toplantısı düzenledi.


- 7 Kasım 2021 Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği(BİSK) aylık olağan toplantısını Beykoz Masterler Spor Kulübü’nde gerçekleşti.


- 8 Kasım 2021 Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Genel Başkan Doğu Perinçek’in katılımıyla Üretim Devrimi Kurultayı’nı Beykoz’da gerçekleştirdi.


- 9 Kasım 2021 Göztepe Mahallesi Muhtarlığı’nın düzenlediği, 29 Ekim - 10 Kasım Cumhuriyet ve Atatürk Etkinlikleri kapsamında Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği’nin “Hababam Umutlar” tiyatro oyunu ve “Cumhuriyet ve Laiklik” konulu panel ilgi duyan Beykozluların katılımıyla gerçekleşti.


- 10 Kasım 2021 Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 83. yılında Beykoz’da anıldı.


- 14 Kasım 2021 MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, “Güçlü Siyaset, Güçlü Türkiye Hedef 2023” buluşmaları kapsamında Gençlerle bir araya geldi.


- 15 Kasım 2021 İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç ile birlikte Riva Polis Merkezi’ni denetledi.


- 16 Kasım 2021 Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği’nin seçim gündemli olağan toplantısı Beykoz Ordulular Derneği’nde gerçekleşti. Beykoz Artvinliler Derneği Başkanı Mehmet Uzun, Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği’nin Dönem Başkanı oldu.


- 18 Kasım 2021 Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen devir teslim sonrası göreve yeni başlayan İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz İlçe Temsilciliği, Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şubesi ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.


- 21 Kasım 2021 Beykoz Belediyesi’nin ilçe genelinde başlattığı prestij cadde uygulaması Kavacık Mahallesi’nde de yapıldı. Kavacık’ta çalışmaların tamamlandığını Başkan Murat Aydın duyurdu.


- 21 Kasım 2021 18-24 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü münasebetiyle, verdiği hizmetler açısından İstanbul’un sayılı Diş ve Ağız Sağlığı Merkezi olan Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Ömer Besim Olcay şahsında tüm Diş Hekimleri’nin Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ile Diş Hekimleri Gününü tebrik ediyoruz.


- 21 Kasım 2021 İstanbul’un en eski ve köklü yerleşim yerlerinden Beykoz’un sanayiden tarıma, kültürel mirastan turizm, edebiyat ve istihdama alanında uzman 76 akademisyenin katılımıyla çok yönlü masaya yatırıldığı “Beykoz 2021 Sempozyumu” (19-20 ve 21 Kasım) sona erdi.


- 24 Kasım 2021 24 Kasım Öğretmenler Günü Beykoz ilçe kutlama programı, Anadolu Hisarı Öğretmen Evi’nde gerçekleşti. Kutlamada Aday Öğretmenler yemin ederek görevlerine başladılar.


- 25 Kasım 2021 Nevin Çalışkan’ın Şefliğini ve Sanat Yönetmenliğini yaptığı Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne Özel muhteşem konser ile Beykozluların musiki özlemini sona erdirdi.


- 26 Kasım 2021 Beykoz Kent Konseyi Kadın Meclisi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında, Sanatçı Ayça Bingöl’ün sahnelediği “Ben Anadolu” isimli tiyatro oyununu Beykozlularla buluşturdu.


- 28 Kasım 2021 Beykoz Müzisyenler Derneği, Çavuşbaşı Kasrı’nda düzenlediği dayanışma gecesiyle yıkılmadık ayaktayız dedi.


- 1 Aralık 2021 Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği, İyilik Bulaşıcıdır Platformu’nun sponsorluğunda, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi sabah kahvaltısında Beykoz Engelli Ailelerini bir araya getirdi.


- 3 Aralık 2021 Örnekköy Mahallesin de yasal uyarı süreleri dolduğu gerekçesi ile çıkan yıkım kararını uygulamaya gelen Beykoz Belediyesi Yıkım Ekibi’ne, hazırlıksız olduklarını belirten ve istedikleri süreçte yıkıma konu olan yerleri kendileri yıkmak üzere süre isteyen taşınmaz sahiplerinin istediklerinin birisine 10 gün diğerine 15 gün süre verildi.


- 6 Aralık 2021 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilmesinin 87. yılı etkinliği, Beykoz’da Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan etkinlik ile kutlandı.


- 7 Aralık 2021 Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kent Konseyi iş birliğiyle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde “Bugün bana katılır mısın?” sloganıyla farkındalık oluşturacak bir etkinlik gerçekleştirildi.


- 11 Aralık 2021 AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, teşkilat faaliyetlerinin değerlendirildiği genişletişmiş Mahalle Danışma Meclisi toplantılarını 45 mahallede tamamladı.


- 11 Aralık 2021 Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz’da ki çalışmalarına hız verdi.


- 12 Aralık 2021 Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Beykoz’da Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir araya geldi.


- 12 Aralık 2021 Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, Beykoz'un sorunlarını ve bu sorunların ele alınması gereken önceliklerini vurgulamak amacıyla, Beykoz yerel basınıyla Konca Garden’da toplantı düzenledi.


- 12 Aralık 2021 Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Rüzgarlıbahçe’de ki ilçe merkezinde Beykoz yerel basınıyla bir araya geldi.


- 13 Aralık 2021 Bülent Taştan Başkanlığındaki Beykoz Otistik Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Yönetimi, Bayhan Tekin’in Müdürlüğünü yaptığı, Şehit İsmail Kefal İlköğretim Okulu’na bağışçıları Merhum Zeyit Zekaarya Alpay anısına, yakınları vasıtasıyla Otizmli Çocuklar Eğitim Merkezi Sınıfı kazandırdılar


- 14 Aralık 2021 Beykoz Muhtarlar Derneği’nin olağan genel kurulu Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi konferans salonunda gerçekleşti. Genel kurulda Rüzgarlıbahçe Mahallesi Muhtarı Sedat Altun, Beykoz Muhtarlar Derneği’nin yeni başkanı seçildi.


- 16 Aralık 2021 Türk Kızılayı Beykoz Şube Başkanı Mustafa Gürkan’ın Annesi Semahat Gürkan, Ortaçeşme Merkez Camisinden son yolculuğuna uğurlandı.- 19 Aralık 2021 İncirköy Mahallesi Okumuş sokakta ikamet eden vatandaşlar, yaz aylarından beri sokaklarında başıboş gezen ve neredeyse mahallede herkese saldıran sokak köpeklerinden şikayetçi.


- 22 Aralık 2021 Beykoz’da hayata geçen “Temizlik Akademisi” Projesi’yle üniversite sıralarında eğitim alan 450 temizlik personeli düzenlenen törenle mezun oldu.


- 23 Aralık 2021 Milli Eğitim Bakanlığı, her hangi bir nedenle okul terki yaşayan öğrencilere veya yaş sınırı olmaksızın okul terki yaşamış vatandaşlara Mesleki Eğitim Programları kapsamında, yeni bir eğitim seferberliği başlattı. Eğitim seferberliği için Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde de proje kapsamında önemli çalışmalar yapılmakta.


- 25 Aralık 2021 MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, “Güçlü Siyaset, Lider Türkiye” buluşmaları kapsamında Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Spor Kulüpleri ve Üyeleriyle bir araya geldi.


- 27 Aralık 2021 Osmanlı döneminden kalma Yalıköy sahilinde bulunan Çakmak Dede Mezarlığı, defineciler tarafından talan edildi.


- 28 Aralık 2021 Hayvancılıkla uğraşan Süleyman Yeşilyurt, son bir ay içerisinde 9 tane küçükbaş hayvanına başı boş köpeklerin saldırdığını belirterek isyan etti.


- 30 Aralık 2021 Beykoz Ardahanlılar Derneği Yönetimi, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezinde Covid-19 salgını sebebiyle uzun zamandır bir araya gelemeyen üyelerine ve halka açık ücretsiz Halk Konseri düzenledi.


Anahtar Kelimeler : Beykoz,Doğuş Haber,2021,2022,Yeniyıl30-12-2021 1042 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

DİYALOGSUZ SORUN ÇÖZÜMÜ, HEP SORUN OLMUŞTUR

26-07-2022 Yorum yok. 1494
Neyir Erkan Şişman

Tatil Bitti, Virüs Geri Geldi

26-07-2022 Yorum yok. 1685
Cüneyt Pulant

Sporda Uzun Yolculuk!

26-07-2022 Yorum yok. 2193
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

KİMLERİN DEMOKRASİSİ…

26-07-2022 Yorum yok. 1196
Yaprak Akın

UYUYORUZ, UYANIYORUZ...

26-07-2022 Yorum yok. 899
Hacı Arıcı

KENDİMİZ OLABİLMEK

26-07-2022 Yorum yok. 1386
Asiye Çakır

TEŞEKKÜR EDERİM...

26-07-2022 Yorum yok. 1276
Tuncay Ünde

Beykoz Sevdası veya Vicdanız ile Okuyunuz!.

15-07-2022 Yorum yok. 1475
Arzu Gülcan

Ekonomik Körlük

27-06-2022 Yorum yok. 1182

HAYALLER-HEDEFLER

27-06-2022 Yorum yok. 1572
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 1785