ÇAVUŞBAŞINDA MUHTEŞEM GECE

28-11-2021 2378 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Müzisyenler Derneği, Çavuşbaşı Kasrı’nda düzenlediği dayanışma gecesiyle yıkılmadık ayaktayız dedi.

 

1996 yılından itibaren platform olarak hizmet veren, 2020 yılında Ayhan Aydın’ın Kurucu Başkanlığında kurulan ve akabinde Ozan Derviş ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin döneminde birçok etkinliğe imza atan Beykoz Müzisyenler Derneği, pandemi sürecinden en çok etkilenen sektörlerin başında olan Müzik sektörünün temsilcileri için Çavuşbaşı Kasrı’nda dayanışma gecesine imza attı.

 

Dernek Başkanı Ozan Derviş ve Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen dayanışma gecesine geçmiş dönem Beykoz Kaymakamı ve Beykoz Müzisyenler Derneği’nin Onursal Başkanı Ahmet Katırcı, AK Parti Beykoz İlçe Başkanvekili Ethem Çekiç ve İlçe Yönetimi, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve İlçe Yönetimi, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve İlçe Yönetimi, Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki ve İlçe Yönetimi, Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı Tuncay Karadeniz ve İlçe Yönetimi, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, Beykoz İlçe Nüfus Müdürü Nihade Kılıç, geçmiş dönem Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, geçmiş dönem Beykoz İlçe Tapu Müdür Yardımcısı Aysun Öztürk, Artvin Dernekler Federasyonu Başkanı Hakan Bekar, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Beykoz Eğitime Destek Derneği Koordinatörü Hilal Taş, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe ve Dernek Üyeleri, Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği Başkanı Dilek Bülbül ve Dernek Üyeleri, Beykoz Otistik Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı İsmet Toprak ve Dernek Üyeleri, Bende Varım Derneği Başkan Yardımcısı Gül Özmen ve Dernek Üyeleri, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkan Yardımcısı Zerrin Bekar Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Osman Topuz ve Başkan Yardımcısı Cüneyt Yalvaç, Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Genel Sekreteri İlker Güner ile müziğe ve müzisyene değer veren Beykozlular katılım gösterdi.

 

Program derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Öztürk’ün gecenin başlangıcı için özel olarak hazırladığı şarkılarını gitarı ile seslendirmesiyle başladı. Hüseyin Öztürk’ün ardından, derneğin Kurucu Başkanı ve Yönetim Kurulu Danışmanı Ayhan Aydın’ın davetlilere kısa bir müzik ziyafeti çektikten sonra, dernek üyesi Ebru Çağlar sahne performansı ile izleyenleri coşturdu.

 

Ebru Çağlar’ın sahnesi sonrası gecenin açılış konuşmasını Beykoz Müzisyenler Derneği Başkanı Ozan Derviş yaptı. Derviş, geceye katılan herkesi selamlayarak sözlerine başladı. Başkan Derviş, müzisyenlerin dernekleşmesi adına geçmiş yıllarda emekleri olanlara özellikle teşekkür ettikten sonra “Tüm konuklarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum, pandemi sürecinden en çok etkilenen sektörlerden bir tanesi olan müzik sektörünün temsilcisi olan Beykoz Müzisyenler Derneğimizin dayanışma gecesine gelmeniz bizleri onurlandırdı sağ olun, var olun. Bizler Belediyemizin sağladığı konser olanakları ve üyelerimizin aidatlarından oluşan gelirlerimiz ile iki yıldır kirasını peşin ödeyen bir kurumuz. Ayrıca Onursal Başkanımız önceki dönem Kaymakamımız Ahmet Katırcı, Bedes Başkanı Gülay Demirel, geçmiş dönem Tapu Müdür Yardımcımız Aysun Öztürk ve Nüfus Müdürümüz Nihade Kılıç’ın yönlendirmesi ile Berlin Türk Alman Kadınlar Birliği (BETAK) tarafından yarı profesyonel bir kayıt stüdyosuna kavuştuk. Berlin Türk Alman Kadınlar Birliği Başkanı Hatice Selçuk derneğimizi ziyaret ettiğinde duydukları memnuniyetten yıllık kiramızdan kalan miktarı da ödemeyi kabul ederek 2022 Eylül ayına kadar olan kira sorunumuzun ortadan kalkmasına vesile oldular.

 

Bu geceyi düzenlememizde ki amacımız ise yıl içerisinde dernek merkezimizin çeşitli aboneliklerinin faturalarını bu güne kadar olduğu gibi otomatik ödeme ile karşılayabilmek için düzenledik. Bizlere destek olan tüm konuklarımıza çok çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Dernek Başkanı Ozan Derviş davetiye alarak geceye katkı koyan konuklara teşekkür ederken, çok sayıda davetiye alarak Beykoz’da birbirinden değerli hizmetleri olan dört engelli derneğinin bireylerinin geceye katılmalarına vesile oldukları için İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve Yönetimine özel teşekkür etti.

 

Dernek Başkanı Ozan Derviş konuşması sonrası derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Örs, Orhan Önal, Kemal Başaran, Yakup Kadri Yılmaz, Hüseyin Öztürk, Güven Demir ve Derneğin Kurucu Başkanı ve Danışmanı Ayhan Aydın’ı sahneye davet etti.

 

Verilen birlik ve beraberlik pozu sonrası, Beykoz Müzisyenler Derneği ardına Onursal Başkan Ahmet Katırcı tarafından derneğe olan katkılarından dolayı Beykoz İlçe Nüfus Müdürü Nihade Kılıç, önceki dönem Beykoz İlçe Tapu Müdür Yardımcısı Aysun Öztürk, gecenin sponsorlarından Egemen Cam Atölyesi Sahibi Elif Çelik, Çavuşbaşı Kasrı İşletmecisi Yasin Yıldız adına Esen Uzun Şekeroğlu, Beykoz Eğitime Destek Derneği Başkanı Gülay Demirel ve derneğe profesyonel stüdyo kazandıran Berlin Türk Kadınlar Birliği Başkanı Hatice Selçuk adına Hilal Taş'a plaket ve Egemen Cam’ın dünyaca ünlü cam sanatçısı Mehmet Kömürcü tarafından yapılan eşine hiçbir yerde rastlanılmayacak özel tasarım Çeşm-i Bülbül Kuş hediye edildi.

 

Plaket töreninin sonunda Derneğin Onursal Başkanı olarak her çalışmada yol gösteren ve yanlarında olan Ahmet Katırcı’ya da plaketini TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe tüm Müzisyenler Derneği Üyeleri adına verdi. Önceki dönem Beykoz Kaymakamı ve Derneğin Onursal Başkanı Ahmet Katırcı plaket töreni sonrası geceye katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçen herkesi kutladı.

 

Protokol konuşmaları ve plaket töreni sonrası Beykoz Müzisyenler Derneği Üyesi Paşa Sökmez, Kemal Başaran, Semih Aytaç ve Derneğin Onursal Başkanı Ahmet Katırcı (bir türkü ile) mükemmel sahne performanslarını sergileyerek gecede müzik keyfini doruklara çıkartılar.


Sanatçıların sahne değişimlerindeki boşluklarda, önce Beykoz Müzisyenler Derneği Onursal Başkanı Ahmet Katırcı, önceki dönem Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, önceki dönem İlçe Tapu Müdür Yardımcısı Aysun Öztürk, Beykozlu Müzisyenlerin her şeyi Fikret Yemen,  Derneğin her sıkıntısında yanında olan Mehmet Başaran okudukları birer dörtlük şarkı ve türkülerle geceye renk kattılar.

 

Yaklaşık 3 aydır Beykoz Müzisyenler Derneği’nin kursiyeri olan ve Kurucu Başkan Ayhan Aydın’dan piyano eğitimi alan Ada Babasız, öğrendiği eserlerden oluşan dinletisiyle davetlilerden tam not aldı.

 

Beykoz’un genç müzisyenlerinden ve aynı zamanda sinema sanatçısı olan Soner Başaran’da mükemmel dj performansıyla gecenin efsane finalini gerçekleştirdi.

 

Not: Haberde kullanılan fotoğrafların tamamının orjinalleri 108 fotoğraflık galerimizde mevcuttur.

 


Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


28-11-2021 2378 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

DİYALOGSUZ SORUN ÇÖZÜMÜ, HEP SORUN OLMUŞTUR

26-07-2022 Yorum yok. 1494
Neyir Erkan Şişman

Tatil Bitti, Virüs Geri Geldi

26-07-2022 Yorum yok. 1685
Cüneyt Pulant

Sporda Uzun Yolculuk!

26-07-2022 Yorum yok. 2193
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

KİMLERİN DEMOKRASİSİ…

26-07-2022 Yorum yok. 1196
Yaprak Akın

UYUYORUZ, UYANIYORUZ...

26-07-2022 Yorum yok. 899
Hacı Arıcı

KENDİMİZ OLABİLMEK

26-07-2022 Yorum yok. 1386
Asiye Çakır

TEŞEKKÜR EDERİM...

26-07-2022 Yorum yok. 1276
Tuncay Ünde

Beykoz Sevdası veya Vicdanız ile Okuyunuz!.

15-07-2022 Yorum yok. 1475
Arzu Gülcan

Ekonomik Körlük

27-06-2022 Yorum yok. 1182

HAYALLER-HEDEFLER

27-06-2022 Yorum yok. 1572
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 1785