PANDEMİ SÜRECİ BEYKOZ HALK EĞİTİMİ MERKEZİNİN HIZINI KESEMEDİ

07-06-2021 706 Yorum yok. Yorum Ekle

Tam kapanmanın dışında faaliyetlerini olağanüstü önlemler ile sürdüren Beykoz Halk Eğitimi Merkezi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirilen Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliklerine de katılarak ilçemizi başarıyla temsil ettiler.


Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Hayat Boyu Öğrenme Etkinlikleri kapsamında hayata geçirdikleri sloganları “Her Zaman, Her Yerde Herkes için Eğitim” ile etkinliğe katıldılar.


Beykoz Halk Eğitimi Merkezi etkinliklerinin program kapsamında Üsküdar’da yapılan etkinliğin dışında gerçekleşen tüm aşamalarını Doğuş Haber Gazetesi olarak bizzat takip ettik.


Beykoz Halk Eğitimi Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme haftası kapsamında; kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini, Üsküdar Nev Çarşı AVM’de sergileyerek, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla da Hidiv Kasrı yürüyüş parkurunda sağlıklı yaşam aktivitesi ve yıl sonu belge töreni gerçekleştirdi.


Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında gerçekleşen etkinliklerin Beykoz ayağında, Mustafa Mamur Müdürlüğündeki Beykoz Halk Eğitimi Merkezi ekibi organizasyonda ilçemizi başarıyla temsil etti.  3-4 Haziran tarihlerinde Üsküdar Nev Çarşı AVM’de Beykozlu kursiyerlerin el emeği göz nuru dökerek hazırladığı ürünlerden oluşan sergi ile başlayan Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliği, 5 Haziran Cumartesi günü Hidiv Kasrı yürüyüş parkurunda düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, birçok kurum Müdürü, Öğretmenler ve Kursiyerlerin katılımı ile gerçekleşen sağlıklı yaşam yürüyüşü ile devam etti.


Hidiv Kasrının mükemmel yürüyüş parkurunda Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Yöneticileri, Öğretmenleri ve Kursiyerlerinin katıldığı yürüyüşte katılımcılar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve İlçe Protokol katılımcılarıyla güzel anılar paylaştılar.


Haftanın son etkinliğinde, sosyal mesafe kuralına uygun olarak Beykoz Halk Eğitimi Merkezi’nin Ortaçeşme’deki kurum bahçesinde, katıldıkları kurslarda belge almaya hak kazanan kursiyerlerin belgeleri de törende verildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan belge töreninin açılış konuşmasını Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Mamur yaparken, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’de günün anlam ve önemini bildiren konuşmalarını gerçekleştirdi.


Tüm konuşmacılar ortak noktada, Halk Eğitimi Merkezleri’nin verdiği hizmetler açısından çok büyük önemi olduğu ve yaşam boyu öğrenme felsefesiyle de misyonlarını vatandaşlara en iyi şekilde yansıttıklarına vurgu yaparak emeği geçenleri tebrik ettiler.


Program Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Öğretmeni Hacer Ormancı Koptagit’in kursiyerlerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi ile devam etti. Program sonunda yine kurumun Öğretmenlerinden Ersel Saltaş ve Burcu Atay Müzik dinletileri ile etkinliğe katkı sunarken, günün sürprizi Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’ın okuduğu türküler oldu.


Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay Müdürlüklerine bağlı bu önemli kurumun aynı zamanda bir öğrencesi olmaktan da son derece mutlu olduğunu vurgulayıp, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Mamur’u, yöneticileri, öğretmenleri, kursiyerleri tebrik ederek, kendisini dinleyen katılımcılara da teşekkür etti.


Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Melih Evgincan, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Mamur ve TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, kursiyerlere belgelerini takdim etti.


Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri Beykoz Halk Eğitimi Merkezi bahçesinde çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Not: Haberde kullanılan fotoğrafların tamamının orijinalleri fotoğraf galerimizde mevcuttur.Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


07-06-2021 706 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

NE ALAKA DİYENLER OYABİLİR LAKİN İNANIN ÇOK ALAKA

16-07-2021 Yorum yok. 1963
Neyir Erkan Şişman

İYİLEŞTİK Mİ?

16-07-2021 Yorum yok. 1052
Hacı Arıcı

KURBAN BAYRAMI VE ÖNEMİ

16-07-2021 Yorum yok. 1233
Cüneyt Pulant

Sevgi Dili!

16-07-2021 Yorum yok. 1352
Yaprak Akın

NEDEN VE NEDEN !!

16-07-2021 Yorum yok. 658
Osman Topuz

Gaflete Düşmeyelim

16-07-2021 Yorum yok. 617
Tuncay Ünde

İstanbul Büyük Şehir Belediyesine Teşekkürler

16-07-2021 Yorum yok. 673
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

Çok değerli okuyucularım,

16-07-2021 Yorum yok. 404
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 859
Asiye Çakır

Hayatı anlamayı seçen herkese merhaba…

27-06-2021 Yorum yok. 852

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 769