ŞAHİNKAYA’DA YENİ UFUKLAR

29-05-2006 3781 Yorum yok. Yorum Ekle

Şahinkaya İlköğretim Okulu, Sanatçı Ülkü Erakalın yönetiminde, Şahinkaya Endüstri Meslek Lisesi Salonunda muhteşem bir “Müzikal Sunu” gerçekleştirdi.

Ülkü Erakalın yönetimindeki minik öğrencilerin sunumuna, Beykoz Kaymakamı Cengiz Gökçe, Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Beykoz Konakları Vakfı Başkanı Mahmut Duruk ve yöneticileri, ev sahibi okulun Müdürü Fahri Muştu, çok sayıda okul yöneticileri ve veliler katıldı. Müzikal sunu öncesinde, davetlilere velilerin hazırladığı ev ürünlerinden oluşan ikramda bulunuldu.Şöhreti ülke sınırlarını aşan ünlü yönetmen, aynı zamanda konservatuar mezunu bir müzisyen olarak, öğrencilerini 10.yıl marşı ile sahneye alması bir anda ilginin sahnede odaklanmasını sağladı. Onuncu yıl marşından sonra protokol konuşmaları gerçekleşti.

Okul Müdürü Göksel Biçer, başta Kaymakam Cengiz Gökçe olmak üzere tüm protokole ve misafirlere teşekkür ederken, yıllardır okullarının gözü kulağı olan Beykoz Konakları Vakfı Yöneticilerine ve sanatçı Ülkü Erakalın’a özellikle teşekkür etti.Beykoz Konakları Vakfı Başkanı Mahmut Duruk’ta konuşmasında, Ülkü Erakalın faktörünün gerçekleri üzerinde durarak, öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, bir eğitim yöneticisi olarak duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara teşekkür edip, Ülkü beyi ve öğrencilerini tebrik etti. Yayla son olarak şimdi aldığım bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum diyerek, Beykoz Konakları Vakfı Şahinkaya İlköğretim Okuluna 14 derslik ek bina yaptırmayı vaat ettiğini belirttiğinde salonda görülmeye değer bir sevinç oluştu. Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Beykoz Konakları Vakfı Yöneticilerine bu güne kadar yaptıkları ve yapacakları hizmetler için okul öğrencileri, velileri, öğretmenleri ve şahsı adına teşekkür etti.
Beykoz Kaymakamı Cengiz Gökçe ise Ülkü bey ile tanışmaktan dost olmaktan ve onun öğrencilerinin başarısını görmekten son derece mutlu olduğunu belirterek, başta Ülkü bey olmak üzere emeği geçenleri tebrik etti.
Ülkü Erakalın’ın kısa teşekküründen sonra, küçük afacanlar hünerlerini hocalarının piyanosu eşliğinde, bir bir sergilediler.Etkinliğin sonrasında, Beykoz Kaymakamı Sanatçı Ülkü Erakalın’a plaket takdim ederken, Beykoz Konakları Vakfı Başkanı Mahmut Duruk’ta bir hediye paketi verdi.
Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, içerisinde Şahinkaya İlköğretim Okulu Öğrencilerinin fotoğrafları bulunan Beykoz Konakları Yayın organını tüm öğrencilere dağıttı.

Konuklar ısrarla Sanatçıdan aldığı hediye paketini açmasını istemelerine karşılık sanatçı, mütevazı davranarak paketi açmadı. Hediye paketini açmayan sanatçı herkesin duyacağı bir şekilde, ben içerisindekini biliyorum, hani birilerinin söz veripte yerine getirmediği, birilerinin de telefon ile aracı olduğu, o malum hediye olduğunu biliyorum dedi.
Yaptığımız çok küçük çaplı çalışmadan ve topaloğlu uzay hattından aldığımız bilgilere göre, bu hediye değerli sanatçının Beykoz’da bir kuruma yaptığı çok ciddi kültürel hizmet karşılığında, kurum tarafından ücret teklif edilmesiyle, ücreti kabul etmeyen sanatçıya, hocam o zaman biz sizin atölyenizde kullanmanız için bir dizüstü bilgisayarı alalım demesiyle gelişen olaylar, herkesin içinde hiç talep yokken, ulu orta söylenen söz sonrasında gel zaman git zaman bilgisayar bir türlü sanatçıya verilmemiş.Birazcık kulağımızın delikliği sayesinde, bu hoş olmayan ve o kurumu zan altında bırakan davranış bizimde kulağımıza kadar geldi, sanatçımıza gittik hocam siz merak etmeyin unutulmuştur, biz aracı olur söyleriz, mesele hallolur dedik. Verdiğimiz sözü de tuttuk, verilen sözle ilgili 1.derecede söz sahibi olan, kurumun 2 numaralı yöneticisine tüm duyumlarımızı anlattık. Konudan hem kurumunuz hem de Beykoz zarar görüyor dediğimizde, yöneticimiz bize haklı olduğumuzu böyle bir sözümüz vardı unuttuk, size teşekkür ediyoruz en kısa zamanda alıp takdim edeceğiz demesiyle biz devreden çıktık.
Ne bileydik, bu konu daha da dallanıp budaklanmış, böyle olacağını bilseydik değerli sanatçımıza bir bilgisayar biz alır verirdik, hiç değilse sanatçımız Beykoz Konaklarından bir başka değerli hediye almış olurdu.

Yani çok değerli Ülkü hocam biz görevimizi yaptığımızı, yedi millet önünde herkes ile paylaştık.
İnşallah sizde inanmıştırsınız.
29-05-2006 3781 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

SAĞLIK DEYİP GEÇMEYELİM

23-09-2021 Yorum yok. 376
Neyir Erkan Şişman

Çocuklarımız için...

23-09-2021 Yorum yok. 354
Cüneyt Pulant

GÜNAYDIN !

23-09-2021 Yorum yok. 386
Hacı Arıcı

KENDİMİZ OLABİLMEK

23-09-2021 Yorum yok. 323
Tuncay Ünde

"GÜNAYDIN"

23-09-2021 Yorum yok. 297
Asiye Çakır

KENDİNE ZAMAN AYIRMAK

23-09-2021 Yorum yok. 257
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SÖYLEMLER VE EYLEMLER

23-09-2021 Yorum yok. 242
Yaprak Akın

HAYAT YOLU

23-09-2021 Yorum yok. 182
Osman Topuz

AMAN UZAKLAŞMAYALIM

25-08-2021 Yorum yok. 563
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 983

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 899