BELEDİYE MECLİSİ’NDEN KÖSELER’E KENTSEL DÖNÜŞÜM YETKİSİ

05-07-2024 533 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Belediyesi Meclisi Temmuz Ayı çalışmalarını tamamladı. Meclis’te Başkan Alaattin Köseler’e depreme dayanıklı güvenli konutlar için kentsel dönüşüm çalışmalarının önünü açacak projeler için yetki verildi.


Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda ilk olarak bir önceki meclis tutanağını oylandı ve gruplar adına söz alan meclis üyeleri ilçenin hizmet gündemi ve geleceğine dair konuşmalar yaptı. 


Meclis genel kurulu, ilçedeki kentsel dönüşüm projelerinde gerekli işlemleri yürütmek ve uygulamaları yapmak üzere gündemde yer alan maddeleri oylayarak Başkan Alaattin Köseler’e yetki verdi.


Çubuklu Riskli Alana (A Bölgesi) ilişkin mevzuat çerçevesinde başlatılan Kentsel Dönüşüm çalışmaları için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Beykoz Belediye Başkanlığı arasında ortak projeler geliştirmek, kat karşılığı, intifa hakkı tesisi karşılığı inşaat yapım, hasılat paylaşımı dâhil sözleşmeler, protokoller düzenlemek ve imzalamak üzere Başkan Köseler’e yetki verilmesi oy birliğiyle meclisten geçti.


Tokatköy Rezerv Yapı Alanı Kentsel Dönüşüm Uygulamaları ile Çubuklu Mahallesi Riskli Alan (B Bölgesi) Kentsel Dönüşüm Uygulamaları için Başkan Köseler’e yetki verilmesi de oy birliğiyle onaylandı.

Meclis, yeni kurulan müdürlüklerin çalışma yönetmeliklerini de oyladı.

Meclis üyeleri ayrıca “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü”,  “KKTC 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı”, “Lozan Barış Antlaşması’nın 101. Yılı” ve “Srebrenitsa Soykırımı'nı Anma Günü”  konularında duygu ve düşüncelerini dile getirdi.  

Meclis Resmi Tatile Girdi

Beykoz Belediyesi Meclisi görüşmelerin ardından 1 aylık resmi tatile girdi. 

Haber Kaynağı: Beykoz Belediyesi İletişim Koordinatörlüğü

 

 

 

Anahtar Kelimeler : Beykoz,Beykoz Belediyesi,Beykoz Belediye Meclisi,Alaattin Köseler05-07-2024 533 Yorum yok. Yorum Ekle