BAŞKAN KÖSELER ÇALIŞANINA YİNE EN İYİ ZAMMI VERDİ

27-06-2024 1048 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Belediyesi’nde işçilere yüzde 100 oranında tarihi zam yapıldı. 1999-2004 hizmet döneminde işçiye en yüksek maaş zammını yapan Başkan Alaattin Köseler, yeni dönem de işçisine yüzde 100 zam verdi.

 

Beykoz Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında belediyedeki işçi personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı.


Beykoz Belediyesi’nde yapılan törende imzalar, Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler ile DİSK Toplu İş Sözleşmesi Daire Başkanı Faruk Saral tarafından atıldı.


Törene DİSK Genel İş Anadolu Yakası 2 No’lu Şube Başkanı Ali Sönmez, belediye başkan yardımcıları, sendika ve işçi temsilcileri ile personel katıldı.


Eylül’de Enflasyon Farkı ve Refah Payı

İşçiler tarafından coşkuyla karşılanan yeni sözleşme kapsamında; günlük taban ücretine yüzde 100 zam yapılırken, işçi maaşları ortalama 38 bin TL’den 63 bin TL’ye çıktı.


Ayrıca işçiye Eylül Ayı’nda 6 aylık enflasyon farkı ve % 2 oranında refah payı da verilecek. Yılda 4 kez 60 günlük ikramiye, sosyal paket, yemek, eğitim ve yakacak yardımlarıyla işçinin yüzü gülecek. 


2 yıllık sözleşmeden 30 işçi yararlanacak.

Başkan Köseler; “İşçiyi Koruyan Bir Sözleşme Hazırladık”

İmza töreninde çalışanlarına hitap eden Başkan Alaattin Köseler, ülkede artan fakirleşmeye karşı işçiyi koruyan bir sözleşme hazırladıklarını vurgulayarak şöyle konuştu: 


“Bu enflasyonist oramda, TÜİK’in, TEFE ve TÜFE oranlarının gerçeği yansıtmadığı bir ülkede hepimizin gelirinden, kazancından eksilten bir anlayışa karşı yaşam mücadelesi veren bir toplumun bireyleriz. Hepimiz fakirleştiriliyoruz. Üretmeyen bir topum olduk. Üretim noktasında siz kıymetli işçi arkadaşlarıma büyük görevler düşüyor.”

DİSK’le imzalanan sözleşmenin işçinin hak ettiğini rakamlardan oluştuğunu ifade eden Köseler yapılan zammın hayırlı uğurlu olmasını diledi. 

Köseler’den Yeni Borç Açıklaması

Geçen dönem belediye yönetimi tarafından Beykoz halkının sırtına yüklenen borçlara tekrar değinen Başkan Köseler şunları ifade etti;

“Beykoz’da 2000’li yıllarda  taşeronlaşma olmayan bir anlayışla yönettiğimiz bu ilçede bugün geldiğimiz nokta şudur. Kamuoyuna duyurduğumuz mali tabloya sürekli itiraz ediyorlar. Aslında bu rakamlar gerçeği yansıtıyor. Kabullenmek istemeyen istemeyebilir. Seçim öncesi ihalesiz git yap dedikleri hesapta olmayan birtakım rakamlar da var. Faiz konusunda bir kalemde 24 aylık faiz işlenmiş durumda, aslında 36 aylık işlenmesi lazım. Bu şahsi bir durum değil. Beykoz Belediyesi’nin şu anki durumuyla ilgili tespittir bu. Ben toplum adında konuşuyorum.”

Saral: “Emekten Yana Anlayış Geri Geldi” 

DİSK Toplu İş Sözleşmesi Daire Başkanı Faruk Saral da emekten yana tavrı için Başkan Alaattin Köseler’e teşekkür etti.

Saral; “Bu sözleşme Başkan Alaattin Köseler’in emekten yana anlayışının Beykoz’a yeni gelmediğinin geri geldiğinin kanıtıdır. Emekçi arkadaşları mutlu eden bir sözleşme yaptık. Beraber çıktığımız bu yolda Beykoz halkının mutluluğu için hizmet vermek çok kıymetli. Başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: Beykoz Belediyesi İletişim KoordinatörlüğüFotoğraf Galerisi


27-06-2024 1048 Yorum yok. Yorum Ekle