BEYKOZ KAYMAKAMLIĞINDA NÖBET DEĞİŞİMİ

25-08-2023 1088 Yorum yok. Yorum Ekle

İstanbul Vali Yardımcısı Faik Oktay Sözer’i yeni Beykoz Kaymakamı olarak Boğazın İncisi Beykoz’da oldukça zor bir görev ve görev üstü sorumluluk bekliyor.

Kaymakamlarımız, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarından aldıkları yetki ile ilçelerimiz de, devletimizin en üst yöneticisi olarak görevlerini yapmaktalar.

Bugüne kadar güzel Beykoz’umuza ellerini vicdanlarına koyduklarında, geride iz bırakacak hizmetler yaptıklarına inanan tüm Kaymakamlarımıza teşekkür ediyorum.

Yeni Kaymakamımız Faik Oktay Sözer’i zor bir görev bekliyor derken, gelir gelmez kafasında soru işaretleri oluşmasını sağlayarak, çalışma temposunun hızını sekteye uğratmayı asla istemem.

Aksine, otuz yılı geride bırakmış ve Beykoz’un sorulduğunda her konusuna müdahil olup cevap verecek bir basın emekçisi olarak, bugüne kadar tüm Kaymakamlarımızda olduğu gibi birikimimiz ile kendisine destek ve halka indirilmesi gereken hizmetlerini gazetemde keyif ile duyurmak isterim.

İlçemizde, halkımıza hizmet vermeye çalışan tüm dinamiklerimizi iyi bilen birisi olarak, Sayın Kaymakamımızın enerjisinin tamamını mesleki görev sorumluluğu ile birleştirerek, Beykoz Dinamikleri ve Vatandaşlarımıza en direkt yansıtmasını isterim.

Genel olarak, tüm Kaymakamlarımızın etrafına kümelenen ve hizmet hızlarını düşüren kitlelere, daha yolun başında Devlet ciddiyetiyle mesafe koyulduğunda, çalışma temposunun çok daha hızlı olacağı da yaşanmış gerçeklerdendir.

Mesleki tecrübesi en üst seviyelere çıkmış, İstanbul gibi dünya metropolünde et üst düzeyde görev yapmış bir Devlet adamını, Beykoz’da zor bir görev bekliyor demek, görüldüğünde biraz itici gelmekte.

Aslında amacım bu anlamda sıkıntı oluşturmak değil, amacım Sayın Kaymakamımızın Beykoz’a gelmeden önce, İstanbul Vali Yardımcılığı yapmış olması, Beykoz’un kronik sorunlarını yerel yönetim ile yapacağı çözüm odaklı çalışmalarla daha kolay aşacağını düşündüğüm için klasik Kaymakam çalışma temposundan, daha zor bir sürecin kendisini beklediğini düşünerek dile getirdim.

Yeni Kaymakamımızdan, Beykoz’un kronik ve kangren olmuş mülkiyet, imar, eğitim, sağlık, ulaşım ve barınma gibi birçok temel sıkıntılarına, Devlet tecrübesi ile çözüm önerileri üreterek, Yerel yönetim ile uyum içerisinde Devletimizin çözüm noktalarına ulaştırmasını temenni ediyorum.

Son olarak ta, meslek hayatında otuz yılı geride bırakmış bir Beykoz aşığı olarak, tüm ilçe genelinde tartışmasız bilinen kimliğim gereği, Boğazın İncisi Güzel Beykoz’umuzun ve Vatandaşlarımızın daha güzellerine ulaşması adına, mesleki etik kurallarımızdan taviz vermeden hizmet vermeye çalıştım.

Bu çalışma sürecim, yeni Kaymakamımız Faik Oktay Sözer döneminde de kesintisiz ve karşılıksız en üst seviyede devam edeceğini bir kez daha dile getirerek, Kaymakamımıza Beykoz’da ki çalışmalarının iz bırakması temennisiyle hoş geldiniz diyerek,  Kaymakamımızdan Beykoz Merkez’de lojmanının hemen önünde bulunan yıllardır giderilemeyen, büyük uğraşlarla yeni başlayan atık su projesinin hızlanmasına katkı sunmasını talep ederek, çalışmalarında başarılar diliyorum.