ÇAT KAPI BEKLENMEDİK MİSAFİR KAPIMIZDA

27-10-2020 3163 Yorum yok. Yorum Ekle

Dünya illet bir virüsün pençesinde cebelleşirken, Devletimizin, Tıp Dünyasının, Manevi Dünyanın yetkililerinin yaptığı bilgilendirmeler devam ederken, istisna dışındaki bireylerin vurdumduymazlığı, vatandaşlarımızı virüsün ansızın kapımızı çalmasına ramak kadı gibi psikolojimizi çıkmazın içerisine düşürdü.

Aylardır Dünya Devletlerinin çözüm arayışlarında ilerleme kaydedilemeyip, çözüm noktasında hayat kurtaracak bir ilaç imal edilemezken, tüm dünya devletleri ve tıp otoritelerinin birleştiği ortak noktanın MASKE-MESAFE-HİJYEN olduğu kesin. Bu üç unsur vatandaş olarak bizlerin çok rahatlıkla yapabileceği akla en uygun çözüm. Ve bu üç hayati önlem maddelerini uyguladığımızda, bize olan katkılarını çok iyi bildiğimiz halde, adeta deyim yerindeyse laf olsun torba dolsun mantığı ile ya göstermelik yapıyoruz ya da yanından bile geçmiyoruz.

O zaman ne bekliyoruz, çat kapı virüs denen illetin davetsiz misafir olarak evimize gelmesi için “ey virüs senin çat kapı gelmene gerek yok. Biz özellikle hazırız, gel bizim misafirimiz ol” diye davetiye çıkartmıyor muyuz.

Unutmayalım, ateş düştüğü yeri yakıyor sözü tarihsel bir söylev olarak yaşamımızın her aşamasında önemini korumuştur. Ve Vatandaş olarak bu illetten çevremizde tanıdıklarımıza yanarken, birçoğumuzun da aile içerisindeki acılarına şahitlik ediyoruz.

İlet virüse yakalansan bir dert, ölsen bin dert, yakalansan hastalığın sağlıklı takip edilemiyor, ölsen kuralına göre defnedilemiyorsun.

Dostlarım inanın kendi dağarcığımdan çıkan söylevler ile kafanızı karıştırmak istemem ama bir okusanız belki ilgi alanınıza girerim. Gelin bırakalım Ülkemizin ve Dünya Devletlerinin aşı çalışmalarını onlar çalışa dursunlar, süreçteki günahları ve sevapları onların olsun.

Biz ilçemizde MASKE-MESAFE-HİJYEN konusuna ne kadar dikkat ediyoruz, onun vicdan muhasebesini yapalım ve bu üç unsuru uygulamak için seferberlik başlatalım. İlk başta Yerel ve Merkezi Yönetimimizin önlemlerini takip edelim, doğru gördüklerimizi takdir edip uygulayalım eksik gördüklerimizi eleştirelim, uyaralım. Mutlaka hepimizin üyesi veya iletişimde olduğu Sivil Toplum Kuruluşları vardır. Onları konu üzerine çalışmalar yapmaya zorlayalım. Yani onlardan aşı bulmaları gibi zor bir görev istemeyelim. Lakin sürecin atlatılması ile önlemlerin uygulanması adına bilgilendirmeler yapmalarını ve dikkat çekmelerini isteyelim.

Genel bir söz vardır, taşınamayacak yük yüklenilmemeli diye, işte tam da konunun orasındayız. Gönlüme düşen sıkıntıları siz değerli dostlarım ile paylaşma gereği duydum.

Dostlarım gelin önce biz bize yetmeye çalışalım inanın, bu MASKE-MESAFE-HİJYEN yükünü biz taşırız. 

Ozan Derviş

ALLAH VE CAN KORKUSU OLMAYANLAR DEVAM ETSİN

08-05-2021 Yorum yok. 826
Neyir Erkan Şişman

KAPALIYIZ

08-05-2021 Yorum yok. 581
Osman Topuz

Yaşama İnat

08-05-2021 Yorum yok. 359

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 531
Yaprak Akın

YENİ NESİL BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 242
Cüneyt Pulant

Gülümsemeyi Hiç Unutmayalım

08-05-2021 Yorum yok. 953
Makbule İnaç

HIZIR GÜNLERİ - SABUN KOKULU BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 577
Tuncay Ünde

Beykoz'a Kaşıkla Verip Kepçeyle mi Alınıyor...

08-05-2021 Yorum yok. 287
Asiye Çakır

NEREDE ESKİ BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 821
Hacı Arıcı

RAMAZANDAKİ İBADETLERİMİZİ BİR ÖMRE AKTARALIM

08-05-2021 Yorum yok. 564
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

NELER OLUYOR…

08-05-2021 Yorum yok. 487