CHP Beykoz’da Sandıktan Mahir Taştan Çıktı

20-08-2023 1121 Yorum yok. Yorum Ekle

CHP Beykoz İlçe Örgütü 38. Olağan Kongresi’ni Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde gerçekleştirdi, Mahir Taştan CHP’nin yeni Beykoz İlçe Başkanı oldu.

 

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri sonrası görevden alınan Aydın Düzgün ve Yönetimi’nin ardından ilçeye kayyum olarak atanan Mahir Taştan ve Yönetimi, CHP Beykoz İlçe Örgütü’nü 38. Olağan Kongre’ye taşıdı.

 

Delege seçimleri ile başlayan süreçte, mevcut İlçe Başkanı Mahir Taştan, CHP İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu ve yine CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Temel Karadeniz İlçe Başkan Adayı olduklarını Kavacık’ta ki parti merkezinde düzenlenen ve katılımın yoğun olduğu toplantılarda açıkladılar.

 

Kongre tarihine yaklaşılırken, İlçe Başkan Adaylarından Cemal Sataloğlu’nun Mahir Taştan lehine çekilmesi sonrası, 38 Olağan Kongreye iki aday ile gidildi.

 

Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen olağan kongrede konuklar anons edilmezken tanıyabildiğimiz kadarıyla, CHP İstanbul Milletvekili Suat Özçağdaş, CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Füsun Sökmez, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları Gülten Demirbaş, Nevzat Karataş, önceki dönem CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, önceki dönem CHP İstanbul Milletvekili Bülent Tanla, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve İlçe Yönetimi, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, CHP Beykoz Belediye Meclis Üyeleri, Şişli Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Tuncay Tolga Özçakmak, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun ve Beykoz Muhtarları, KASDER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, BEYMEZ Başkanı Erdal Öztürk, Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Kanlıca Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kaya, Bey Spor Kulübü Başkanı Mustafa Zurnacı, önceki dönem CHP Beykoz İlçe Başkanları, delegeler ve misafirler katılım gösterdi.

 

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın 38. Olağan Kongresi Divan Kurulu’nun seçimi ile başladı. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Yücel Akdemir’in Başkanlığı’nda kurulan Divan Heyeti’nin üyeleri ise İsmet Konca ve Zerrin Bekar’dan oldu.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan olağan kongre, İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın açılış konuşması ile başladı. Başkan Taştan, havanın bir hayli sıcak olmasına ve klimaların çalışamadığı bir ortamda, ilçe kongresine katılan tüm delege ve misafirlerine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

 

İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın konuşması sonrası olağan kongrenin onur misafirleri olan geçmiş dönem İl ve İlçe Başkanlarına söz verilerek duygu ve düşünceleri alındı.

 

Geçmiş dönem İl ve İlçe Başkanlarının hitabı sonrası, önceki dönem ve yaklaşık iki aylık yeni dönemin faaliyetleri ile gelir giderleri ayrı ayrı okunarak yine ayrı ayrı delegelere ibra edildi.

 

Faaliyet raporu ve gelir giderin okunmasının ardından delegeler söz alarak konuşmalarını gerçekleştirdiler.

 

Delegelerin konuşmaları sonrası İlçe Başkan Adaylarının partililere hitabı maddesine geçildi.

 

İlk olarak CHP Beykoz İlçe Başkan Adayı Mahir Taştan sahneye davet edildi. Başkan Adayı Taştan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da yerel seçimler için başlattığı, seçim startına uyarak 2024 Yerel Seçimleri’nde Beykoz Belediyesi’ni partilerine kazandıracak İlçe Başkanı ve Yönetimi olacaklarının altını çizerek konuşmasına devam etti.

 

İlçe Başkan Adayı Mahir Taştan’ın ardından diğer İlçe Başkan Adayı Temel Karadeniz sahneye davet edildi. CHP Beykoz İlçe Başkan Adayı Temel Karadeniz, sahneye el ele geldiği eşi ile birlikte katılımcıları selamladı.

 

Konuşmasında ilçe kongresinin hemen akabinde oluşturacakları komisyonlardan söz eden Karadeniz, kurulacak komisyonlar ile tüm delege ve partilileri sürece dahil ederek, Beykoz’un sorunlarını tespit etmekle kalmayıp bu sorunlara çözümlerde bularak 2024 Yerel Seçimleri’nde Belediye Başkan Adayı kim olursa olsun CHP’ye Beykoz Belediyesi’ni kazandıran ekip olacaklarını ifade ederek konuşmasına devam etti.

 

İlçe Başkan Adaylarının konuşmalarının ardından Divan Başkanı Yücel Akdemir her iki adayı da sahneye davet ederek birlik ve beraberlik mesajı verilmesini sağladı. El ele tutuşarak ellerini havaya kaldıran her iki ilçe başkan adayı daha sonra sıkı sıkı sarılarak delegelerden yoğun alkış ve tezahürat aldılar.

 

İlçe Başkan Adaylarının konuşmaları sonrası Divan Heyeti görevi İlçe Seçim Kuruluna bıraktı. Kısa bir sürede tesis edilen düzen sonrası oy kullanma işlemi başladı.

 

Saatler 17.00’yi gösterene kadar oy kullanma işlemi devam ederken seçimlere 400 delegenin 375’i katılım gösterdi.

 

Oy kullanma işlemi sonrası oyların sayılmasına geçildi. İlçe Seçim Kurulu ve parti yetkilileri ile yapılan sayım sonrası 230 oy Mahir Taştan ve 143 oyda Temel Karadeniz aldı.

 

Sonuçların belli olmasıyla Mahir Taştan’ı ilk olarak Temel Karadeniz tebrik etti. Her iki ilçe başkan adayı daha sonra sahneye gelerek partilileri selamladılar.

 

CHP Beykoz’un yeni İlçe Başkanı Mahir Taştan gerçekleştirdiği teşekkür konuşmasında seçimin kaybedeni olmadığı, seçimi CHP Beykoz’un kazandığını ve hemen seçimin ertesi günü 2024 Yerel Seçimleri için çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.

 

Sahnede ki konuşması sonrası Aile fertleri başta olmak üzere partililer ve misafirler yeni İlçe Başkanı Mahir Taştan’ı tebrik ettiler.

 

Partililer sevinçlerini davul zurna eşliğinde halay çekerek gösterdiler.


Not: Haberde kullanılan fotoğrafların tamamının orijinalleri fotoğraf galerimizdedir.


Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


20-08-2023 1121 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

BEYKOZ KAYMAKAMLIĞINDA NÖBET DEĞİŞİMİ

25-08-2023 Yorum yok. 720
Neyir Erkan Şişman

Felaket

25-08-2023 Yorum yok. 608
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

MELET’TE YÜZMEDEN, OKYANUSTA YÜZÜLMEZ!

25-08-2023 Yorum yok. 596
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

PONTiK “ HER GÜN BİR AVUC İYİ GELİR”

25-08-2023 Yorum yok. 579
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

İktidarın Yanlış Politikaları

25-08-2023 Yorum yok. 614
Yaprak Akın

KONUT SAVAŞLARI

25-08-2023 Yorum yok. 469
Tuncay Ünde

SON PİŞMANLIK

25-08-2023 Yorum yok. 616
Erdal Uzuner

TARIM VE İSTİHDAM

25-08-2023 Yorum yok. 498
Cüneyt Pulant

Türk Kadınının Gücü

25-08-2023 Yorum yok. 841
Hacı Arıcı

NEDEN EŞREF’İ MAHLUK?

25-08-2023 Yorum yok. 458
Asiye Çakır

BİR VE BERABER KUTLU BAYRAMLAR

23-06-2023 Yorum yok. 937
Makbule İnaç

Sevgili Eğitim Dostumuz,

22-02-2023 Yorum yok. 1044