Hanefi Dilmaç'la Enine Boyuna Beykoz

13-06-2020 5641 Yorum yok. Yorum Ekle

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Çavuşbaşı’nda ki evinin bahçesinde Beykoz Yerel Basını ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.


İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ile birlikte toplantıya İlçe Yöneticileri Fatma Aydın, Deniz Soytemiz, Yusuf Avşar, Beykoz Belediyesi Meclis Başkanvekili ve AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, AK Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi ve Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker katıldı.


Pandemi sürecinde birçok STK ve Spor Kulübü ile telekonferanstan görüşen İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz Yerel Basınıyla da telekonferans usulüyle görüşmeyi planladıklarını, yerel basına davet yapacakları sırada Koronavirüs kapsamında alınan önlemlerin hafifletilerek normalleşme sürecine girildiğini ve şehrin gürültüsünden uzakta, sosyal mesafe kuralını koruyarak bir araya geldiklerinin altını çizdi.


Pandemi süreci ile ilgili AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı ve Beykoz Belediyesi olarak gerçekleşen hizmetlerden söz ederek konuşmasına başlayan Başkan Hanefi Dilmaç, Beykoz yerel basınının ilçe gündemine dair sorularını tek tek not alarak bizzat cevapladı.


Pandemi süreci, ilçenin vazgeçilmezi imar, Riva deresi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Beykoz Belediyesi Kavacık Hizmet Binasının depreme dayanıksız olduğu ve yıkılacağı söylentisi, Beykoz Belediyesi’nin kasasının durumu, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ile CHP İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’nun son dönemde gündem teşkil eden konularıyla ilgili açıklamalara bulundu.


Doğuş Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ozan Derviş, Riva Deresi konusu hakkında bilgi kirliliğinin önüne geçebilmek için İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyelerinin, ilçe yerel basının önüne geçip bir moderatörün yöneteceği program kapsamında, soruları cevaplayıp ardından bilgi vermelerinin gerektiği talebi, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç tarafından olabilir temennisi ile değerlendirmeye alınacağını belirtildi.


Hanefi Dilmaç, yaptığı genel bilgilendirmede ve aldığı sorulara verdiği cevaplarda genel olarak,

-Teşkilatının İstanbul genelinde oldukça başarılı olduğunu, bunu ekip çalışmasına borçlu olduklarını ve başarıyı ben demeden ortak bir çalışma anlayışı ile yakaladıklarını ve başarılarının da Genel Başkan başta olmak üzere tüm parti kademeleri tarafından takdirle karşılandığını,

-Rahmetli Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i  Beykoz Devlet Hastanesinde ziyaret ettiğimizde İl Başkanı, Belediye Başkanı ve Başhekim’in olduğu ortamda Beykoz Devlet Hastanesi’nin Burunbahçe Ek Hizmet Binasının olduğu geniş alana kaydırılmasının ön görüşmesini yaptıklarını, konu üzerine çalışmaların hazırlık aşamasında olduğunu,

-Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın Beykoz’a Aday gösterilme gerekçesini yeniden anlattıktan sonra, çok fazla sayıda kendi kadrosu ile geldiği eleştirilerine karşın, bir önceki dönemde Beykoz dışından daha fazla yönetici çalışan olduğunu, şu an o eskisi kadar olmasa bile konuyu saptırmak düşüncesiyle oluşturulduğunu, Zabıta Müdürü’nün eleştirildiğini fakat kendisinin Beykoz-Poyrazlıköylü olduğunu,

-Corona tedbirleri kapsamında çok sıkı çalışma içerisinde olduklarını, ilçe genelinde gerek talep gerekse kendi araştırmaları ile 26 bin erzak kolisi dağıtıldığını, tüm STK’lar ile telekonferans ile görüşmeler yapıldığını, özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza, gerek ziyaret, gerekse telefon ile iletişim hali hiç kesilmeden devam ettirildiğini,

-Planlar ile ilgili çalışmaların devam ettiğini, geçmiş dönemden edinilen tecrübeler ve ilçenin genel konumu doğrultusunda çalışmalar hızla devam etmekte ve bu süreci sağlıklı bir zemine oturtmak içinde 100’e yakın kurum ile diyaloglar kurup olabilecek sıkıntıların aşılması adına çalışmalar yapılmakta olduğunu,

-Rahmetli Belediye Başkanı özellikle 2-B konusu ve daha birçok konuda riskler alarak çalışmalar yaptığını, plan sorunu çözüldüğünde ise bu çalışmaların önemi kendiliğinden ortaya çıkacağını,

-Riva Deresi konusunda Belediyenin bir çalışma yapmakta olduğunu, fakat sorumluluk konusunda söylenenler doğru değildir, o bölgeden hizmet karşılığı fatura bedeli alan sorumluluğundan asla kaçamaz. Ortak akıl ile sorunun çözülmesi yönünde çalışmalar devam etmektedir.

-Corona Mezarlığının Anadolu yakasında olanının Çavuşbaşı-Baklacı’da olması konusunda, ben farklı bir politika uygular, bundan partim adına olumlu değerlendirmeler alınmasını sağlayabilirdim. Asla öyle bir şey yapmadım. Sayın Vali ve ilgililer ile yaptığımız toplantıda birçok yer değerlendirilmeye alınmasına karşılık İBB’nin 100 dönümlük arazisinden başka çıkar yol olmadığını bizzat bende gördüm. Ve olması gereken olmuştur. Biz böyle olağanüstü bir uygulamadan fırsat üretmeye çalışan bir parti değiliz.

-Belediye kadroları konusuna, Belediye Başkanlarının çalışma ekibini aşırıya kaçmamak kaydı ile kendisinin kurması gayet doğrudur. Bende bir başka ilçeye Aday gösterilsem, aynı şekilde yakın çalışma arkadaşlarımdan mutlaka götürmek isterdim.

-Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinin tadilata gireceği konusu ile net bir gelişme yok, bu konuda ilerleyen zamanda ben veya Belediye Başkanı bir açıklama yapar.

-Belediye kasasının dünü bugünü ile ilgili, ihale başlangıcı, bitirilme süreci hak edişleri gibi teknik bilgileri de genel anlamda açıkladı.

- CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir kendi işlerine baksınlar, bizde işimize bakıyoruz, açıklamasından sonra İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’nun meclis içi ve meclis dışı konuları karıştırdığını vurgu yaparak konuşmalarının yeri meclistir diyerek konuyu bitirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın tüm katılımcılara ve Yönetim Kurulu arkadaşlarına teşekkür etmesi sonrası çektirilen hatıra fotoğrafı ile toplantı sona erdi.  Fotoğraf Galerisi


13-06-2020 5641 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

HÜZÜN VE YENİ BEKLENTİLER

26-07-2020 Yorum yok. 1317
Neyir Erkan Şişman

Virüsle Mücadele

26-07-2020 Yorum yok. 1165
Cüneyt Pulant

BEYKOZDA BEYKOZLU OLMAK

26-07-2020 Yorum yok. 1148
Makbule İnaç

ÇİÇEKLERİ YEŞERTİN

26-07-2020 Yorum yok. 1061
Osman Topuz

İnsanlık ve Kutuplaşma

26-07-2020 Yorum yok. 979
Hacı Arıcı

NİYE KURBAN?

26-07-2020 Yorum yok. 1158
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

ALTYAPI ÜZERİNE…

26-07-2020 Yorum yok. 948
Yaprak Akın

SABIR VE SABIR

26-07-2020 Yorum yok. 1005
Tuncay Ünde

SEVECEKSENİZ BENİ…

25-06-2020 Yorum yok. 6161
Bilal Karabacak

Özledim

01-05-2020 Yorum yok. 915
Asiye Çakır

SİZ BİR DAHİSİNİZ...

25-06-2020 Yorum yok. 7384