ALTYAPI ÜZERİNE…

26-07-2020 2406 Yorum yok. Yorum Ekle

Sevgili okurlarımız,

Ülke insanımızın hemen her konuda bir fikri var ve onu her yerde dillendirmekten de hiç çekinmez..!

Bazen büyük ve vahim sonuçlara varabilen tartışmaların başlamasına sebep olan fikirlerdir bunlar. Çok bilinmeyen değil, bilakis bilinen iki konudan bahsediyorum..

1-Siyaset

2- Futbol

Malumunuz, Bengütürk TV’de ‘’Hayata Dair’’ diye bir program hazırlayıp sunuyorum. Aslında iki programdı. Biri tamamen spor ile ilgili ve ‘’Dünyanın Sporu’’ idi, bunda bir konukla beraber ben yorumcu idim. sunucu ise bir Kadındı...

Yaşadığımız Covid-19 pandemi sürecinde iki programa da ara vermek zorunda kaldım. Yeni dönem ile birlikte öncelikle Hayata Dair ile tekrar yayınlarıma başladım.

Hayata Dair’de Eğitim, Sağlık, Beslenme, Kültür, Sanat ve Spor dışında, sosyal sorumluluk projelerinin en başındaki Otizm ve Engelli bireylerimize yer veriyorum. Anlayacağınız ’’Hayata Dair” her şeyin olduğu program.

Aldığım kararla, her şeyi bu programda yaşatmaya başladım. Ve hepimizin en çok ve iyi bildiğimizi sandığımız ‘’FUTBOL’da, ALTYAPI’yı” gündemde tutmaya karar verdim.

Hepimizin malumu. Üç beş kulübümüz hariç tüm kulüpler iflasın eşiğinde ve UEFA’nın finansal Fair play takibinde ve denetleniyor. Bunların tamamına transfer yasağı geldiği malumunuz.

Ve onlarca televizyon kanalları spor programlarında ,sanki bütün bunlar bir yılda olmuş gibi yalan, yanlış, yanlı ve sansasyonel popülist açıklamalarla program yaparken, yıllarca ihmal edildiğini iddia ettikleri ALTYAPI’nın yokluğundan bahsedip, TEĞET geçiyorlar ve dillerinde yine milyon avroluk topçular.

Oysa alt liglerde oynayan tüm futbolcular bir şekilde yok denilen altyapılardan çıkıyorlar. Sabırsız ve tahammülsüz taraftar kitlelerine kulak veren ANLIK başarıyı hedefleyip, o başarı!! ile boyadıkları gözlerden Trilyonları kaçırıyorlardı…

Asıl sorun, altyapısı olmayan bir altyapımızın olması…

Var olan altyapıyı geliştirebilecek yöneticilerin olmayışı…

Ve de kulüpleri öz sermayeleri ile ayakta tutacak üst akılların olmaması yüzünden Futbol, OYUN olmaktan çıkıp, OYUNCAK oldu ülkemizde… Maalesef…

Ve Ben,, programımda, TÜRK FUTBOLUNDA ALTYAPI ve SORUNLARI adı altında programımı dizi haline getirip, her hafta Futbolun mutfağından, idealist genç, yaşlı Teknik Adam ve Antrenörlerin görüş ve düşüncelerini, örnekleri ile siz izleyicilerimize aktarmaya çalışacağız.

Bu konu da en büyük görev Ailelere düşüyor..!! Her zaman olduğu gibi… Hep inandığım bir gerçek var ki, o da Eğitim Aileden başlar...

Küçük yaşlarda futbol okullarına veya Altyapılara giden çocuklarımıza, Futbolculuğun Meslek olduğunu, çok para kazanmanın yanında, insan olmayı, Arkadaşlarına, Rakiplerine saygıda kusur etmemelerini, Başarı yolunun Çalıştırıcılara duyacağı sevgi ve saygıdan geçtiğini, tüm kötü alışkanlıkların panzehrinin spor olduğunu anlatmanın yanı sıra..

Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün ‘’Ben sporcunun, zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’’ sözünü ve hatta her işi başarabileceğini de, ‘Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kan da mevcuttur.’’u hatırlatmalı…

Biz hatırlatacağız, hem de fazlasını,,

Takipte olun…

Sevgi ve saygılarımla…

Ozan Derviş

Eski Köye Yeni Adetler Geldi

06-09-2020 Yorum yok. 3071
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Truva Atı

03-09-2020 Yorum yok. 998
Neyir Erkan Şişman

Şimdi Onlar Düşünsün

27-08-2020 Yorum yok. 2901
Cüneyt Pulant

ÜLKEMİZ SPORUNDA ALT YAPILAR

27-08-2020 Yorum yok. 2855
Hacı Arıcı

İNSANİ DEĞERLERİ GENÇLERE KİM ÖĞRETECEK?

27-08-2020 Yorum yok. 4662
Makbule İnaç

Sözlerin büyüsü bu olsa gerek...

27-08-2020 Yorum yok. 2857
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SAMİMİYETSİZLİK…!!

27-08-2020 Yorum yok. 2732
Asiye Çakır

ALLAH RIZASI GÖZETİLMELİ KUL DEĞİL…

27-08-2020 Yorum yok. 4104
Osman Topuz

ÜLKEN İÇİN ŞÜKÜR VE TEŞEKKÜR

27-08-2020 Yorum yok. 2825
Tuncay Ünde

HOŞ GELDİNİZ

27-08-2020 Yorum yok. 2695
Yaprak Akın

Yaşama Farklı Bir Pencereden Bakmak

27-08-2020 Yorum yok. 2477
Bilal Karabacak

Özledim

01-05-2020 Yorum yok. 1066