Özçakmak “Derdim, Bu Kenti Ayağa Kaldırmak”

09-09-2023 1067 Yorum yok. Yorum Ekle

2024 Yerel Seçimleri ’ne 7 ay kala Beykoz’da seçim çalışmaları başladı. Beykozluların adını sıkça duyduğu ve CHP’den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olması beklenen Tuncay Tolga Özçakmak ilçe yerel basını ile bir araya geldi.


İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde ilçe yerel basını ile kahvaltılı ortamda bir araya gelen Tuncay Tolga Özçakmak’a ekibinden Özlem Tut, Kubilay Erdaş ve Fetih Özkan eşlik etti.

 

Kahvaltı ile birlikte konuşmasına başlayan Özçakmak, Beykoz’un yerel basını ile bir araya gelmekten mutlu duyduğunu, yerel basın ile olan buluşmanın aslında daha önceden programlarında olduğunu fakat siyasi hareketlilik ve yaşam koşullarına bağlı olarak gerçekleştiremediklerini ifade ederek, toplantılarına katılan tüm yerel basın mensuplarına teşekkür etti.

 

Konuşmasının devamında Tuncay Tolga Özçakmak “Bugün bir toplantıdan, bir açıklamadan öte, daha samimi, daha dostça, birlikte sohbet edip, çayımızı yudumlayıp bir dost ortamında Beykoz yerel basını ile buluşmak istedik. Önümüzde ki süreçte proje bazlı açıklamalarımız olacak, Yüksek Seçim Kurulu’nun takvimini bekliyoruz ki, bazı şeyleri daha açık konuşabilelim.

 

Bizim derdimiz, Beykoz’da yaşayan, Beykoz’un sorunlarını bilen, apolitik bir arkadaşınız, kardeşiniz, dostunuz olarak Beykoz ile ilgili heyecanımızı, yapmak istediklerimizi, eksikliğimiz varsa nasıl telafi edebilirizi konuşmak için bugün buradayız.” diyerek sözü Beykoz yerel basınına bıraktı.

 

Beykoz yerel basını, tek tek söz alarak ilk olarak kendilerini ve gazetelerini tanıttılar.

 

Tanışmanın ardından Beykoz yerel basını, seçim süreci çalışmaları için YSK’nın belirleyeceği takvimi beklediklerini, toplantının amacının tanışmak ve Beykoz üzerine görüş alışverişinde bulunmak olduğunun altını, konuşmalarında sıkça çizen Tuncay Tolga Özçakmak’a aday adayı olma süreci, seçmenlere vaatleri, projeleri ve aday olma düşüncesi sonrası, çevresinin tepkilerinin ne olduğu gibi sorular yönelttiler.

 

Kendisine sorulan soruları ve görüşleri dikkatle dinleyerek not alan Tuncay Tolga Özçakmak, seçim sürecinin el verdiği ölçülerde tüm sorulara cevap verirken, Yerel Seçimlere 7 ay gibi bir süre kala, henüz seçimlerin işleyişi üzerine hiçbir şey netlik kazanmamışken vaat ve projelerini açıklamanın doğru olmadığını, Beykoz’da 4 yıldır sahada bizzat kendisi ve ekibi ile birlikte çalışmalar yürüttüğünü, seçim takvimi belli olduktan sonra, yıllardır el değmemiş bir ilçe olarak görülen Beykoz’u ayağa kaldıracak projelerinin olduğunu, bu projeler ile Beykoz’u ekibi ile birlikte ve Beykozluların desteğiyle İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin incisi konumuna getireceklerini belirterek, “Beykozluları mutlu etmeye, hizmet etmeye adayız.” dedi.

 

Beykoz yerel basınının, proje açıklama üzerine ısrarlı sorularına dayanamayan Özçakmak projelerinden sadece bir tanesini açıklayarak seçilmesi durumunda, Beykoz Belediyesi’ne bağlı turizm ofisi kurarak, Beykoz’un tescilli doğal ve tarihi güzelliklerini ortaya çıkarılarak bu sayede yerli ve yabancı turistlerin Beykoz’a çekileceğini, kurulan turizm ofisi aracılığı ile ilçeye gelen turistlere yönelik başta tur hizmeti olmak üzere birçok hizmet verileceğini, bu sayede, hem ilçeye yeni bir istihdam alanı açılacağını, hem kentin tanıtılacağını, hem esnafın hem de belediyenin bu durumdan ekonomik olarak kazanç sağlayacağını ifade etti.

 

Karşılıklı sohbet havasında süren toplantı hatıra fotoğrafı çekimi sonrası son bulurken, İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nden hizmet alan pek çok vatandaş toplantı yapıldığı anda konuşmaları dinledikten sonra Tuncay Tolga Özçakmak ve ekibi ile Beykoz üzerine sohbet gerçekleştirerek karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.

 

İlgi duyacak okuyucularımız için Tuncay Tolga Özçakmak’ın biyografisini aktarıyoruz.

 

14 Eylül 1982 tarihinde Artvin’li bir baba ve Rizeli bir annenin ilk çocukları olarak Trabzon’da dünyaya geldi. İlk orta ve lise öğrenimini memleketi Artvin’in Arhavi ilçesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini; Atatürk Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümüne girerek 2010 yılında mezun oldu. 2015 yılında Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.  Seçmen Davranışı üzerine Tez yazdı. 2019 yerel seçimlerinde akademik kariyerini seçim sonuçları ile taçlandırdı.

 

2006-2009 yılları arasında Arhavi Belediyesinde Basın-Hakla İlişkiler aynı zamanda Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görev yaptı. Görevi süresince birçok etkinliğe organizasyon yöneticiliği yapmasının yanında sanat danışmanlığında da bulundu. Mençuna şelalesinin ülke turizmine kazandırılmasında öncülük etti.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Başkan yardımcılığı da yapan Özçakmak, 2011 yılında yapılan Genel Seçimlerde CHP’den aday olan ve Artvin ilinden Milletvekili seçilen ve akabinde CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı olan Avukat Uğur Bayraktutan’ın danışmanı oldu. TBMM ve CHP Genel Merkezinde Bayraktutan’ın 4 dönem Danışmanlığını yaptı.

 

2018 yılında T.C. Kartal Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğüne atandı. 16 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi için yeniden TBMM’ye görevlendirildi ve danışmanlık görevinin ardından Temmuz 2019 tarihinde T.C. Kartal Belediyesi’nde Sosyal Yardım İşleri Müdürü oldu. Tuncay Tolga Özçakmak aldığı teklif üzerine T.C. Şişli Belediyesine geçiş yaptı. Özçakmak T.C. Şişli Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü olarak görevini halen yürütmektedir. Özçakmak evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Özetle sırasıyla;

 

- Arhavi Belediyesi Basın-Halkla İlişkiler Müdürü

- Arhavi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü

- Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekili Danışmanı

- CHP Genel Merkez YDK Başkan Danışmanı

- Kartal Belediyesi Özel Kalem Müdürü

- Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü

- Şişli Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü

 Fotoğraf Galerisi


09-09-2023 1067 Yorum yok. Yorum Ekle