AK Parti Beykoz Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

16-05-2023 836 Yorum yok. Yorum Ekle

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri sonuçlarını partililerle değerlendirmek üzere AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.


Bakan Kurum’u, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam ile partililer ve vatandaşlar karşıladı.


Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri sonuçlarını partililerle değerlendirmek üzere teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen Bakan Kurum,  28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine dikkat çekti.


“28 MAYIS’TA KAZANAN ÜLKEMİZ, MİLLETİMİZ OLACAKTIR”

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, “Beykoz’da Cumhurbaşkanımıza %52 ile destek veren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Yine 28 Mayıs’ta Beykozlu kardeşlerimin desteğiyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı rekor bir oy ile sandıktan çıkartacağına inancım tamdır. AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı olarak 14 Mayıs’ta üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yaptıysa 28 Mayıs’ta da aynı istikrarla yapacaktır. 28 Mayıs’ta kazanan yine ülkemiz, milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız olacaktır.” dedi ve ilçenin imar ve mülkiyet sorununu çözüme kavuşmasında büyük özveri gösteren Bakan Murat Kurum’a teşekkürlerini sundu.


“BÜYÜK BİR FARKLA CUMHURBAŞKANIMIZI SEÇECEĞİZ”

Tekrarlanan seçimlerde Beykoz’da %56’nın üzerinde oy hedeflediğini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Bu teşkilat üzerine düşeni yaptı. Sizlerin huzurunuzda tebrik ediyor, kutluyorum. Sağ olsun, var olsunlar. Bizim gönlümüz Cumhurbaşkanımızın ilk turda almasıydı.  Allah’ın izniyle bu teşkilat ve halkın, özelde Beykoz’un sahiplenmesiyle biz çok büyük bir farkla Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. Ben teşkilatımıza ve Beykoz’a güvenerek şunu söylemek isterim: Bakanımızın varlığı bizim için bir güçtür. Bakanımız Beykoz’un ağabeyidir, Ankara’daki sesidir.” dedi.


“14 MAYIS’I DAVA ARKADAŞLARIMIZIN MÜCADELESİYLE TAMAMLADIK”

Cumhur İttifakı’nın mecliste çoğunluğu elde ettiğine değinen Bakan Kurum, “Cumhuriyet tarihimizin en kritik en önemli seçimlerinden biri olan 14 Mayıs seçimlerini tamamladık. Alnımızın akıyla tamamladık. Buradaki her bir kardeşimin, her bir dava arkadaşımın mücadelesiyle tamamladık. Demokrasimiz adına, ülkemiz adına, geleceğimiz adına sandıklara sahip çıkması ve yine bugüne kadar olduğu gibi 15 seçimdir milletimiz hep Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Cumhur İttifakı’ndan yana iradesini kullandı. Bu seçimde de büyük bir oy farkı ile Sayın Cumhurbaşkanımızı destekledi. Ve yine Meclis’te de milletvekili sayısına baktığımız da yine büyük bir farkla Cumhur İttifakı’mızın mecliste büyük çoğunluğu elde etmesine imkân sağladı. Destek verdi, iradesine ortaya koymuş oldu.” dedi.

“MİLLETİMİZ 21 YILDIR OLDUĞU YİNE ESER SİYASETİ DEDİ”

Seçimin ülkeye, millete ve vatana hayırlı olmasını dilen Bakan Kurum, “21 yıldır olduğu gibi yine milletimizin eser dedi, eser siyaseti dedi. Hizmet siyaseti dedi. Mazlumların hamisi, liderimiz Cumhurbaşkanımızdan yana iradesini en yüksek oyla sandığa yansıttı. Ben öncelikle bu demokrasi heyecanı için dava arkadaşlarımın her birine yapmış oldukları mücadele için, sandığa giden tüm vatandaşlarımıza, kardeşlerimize iradesini yüksek oranda sandığa yansıttıkları için çok çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“KENDİMİ BEYKOZLU OLARAK ADDEDİYORUM”

Beykoz’u her zaman canı gönülden sevdiğini vurgulayan Bakan Murat Kurum, “Burada yaşayan vatandaşlarımız, kardeşlerimiz için ne sorun varsa o sorunu çözmek için gerekli her türlü iradeyi Belediyemiz ve Teşkilatımız ile ortaya koyduk. Bundan 15-20 yıl geriye gittiğimizde Beykoz’da mülkiyet ve imar problemine baktığınızda % 95’i sorunluyken, şuan Bakanlığımız nezdinde Beykoz’umuzda imar noktasında çözülmemiş herhangi bir problem kalmadı. Bütün mahallemizin imarlarını yaptık. Tapu noktasında verilebilecek tüm tapulara ilişkin süreçleri, işlemleri başlattık. Yine vatandaşlarımızın ne talebi varsa o talepleri Belediyemiz ve Teşkilatımız ile birlikte gideriyoruz. Ben de kendimi bir Beykozlu olarak addediyorum. Beykozlu olarak hissediyorum. Bundan sonraki süreçte de Beykoz’umuzun ne sorunu var takip eden, çözen, o sorunu ortadan kaldırmak için gerekli iradeyi ortaya koyan tarafta olacağız. Tüm süreçleri de bizzat takip edeceğimi bilmenizi isterim.” diye konuştu.

“BEYKOZ SANA EMANET”

28 Mayıs’ta Beykozluların daha yüksek oy ile Başkan Erdoğan’a destek olacağını ifade eden Bakan Kurum, “Hamdolsun aziz milletimiz Beykoz’da Sayın Cumhurbaşkanımıza %52 oy oranı ile destek verdi. Ben Beykozluların daha yüksek oy oranı ile destek olacağına eminim. Burada %60 oy oranı ile Beykoz’un tavrı nasılmış? Recep Tayyip Erdoğan’dan yana nasıl destek vermiş? Cümle âleme göstermemiz lazım. Cumhurbaşkanımız, ‘Beykoz sana emanet, Türkiye sana emanet dedi.’ Cumhurbaşkanımız gecesini gündüzüne katarak bu mücadeleyi verdi. Sizlerle birlikte verdi. Biz inşallah yine 28 Mayıs’ta, Beykoz’umuzun, ülkemizin emanetini Sayın Cumhurbaşkanımıza vereceğiz. Güvenden, istikrardan yana vereceğiz. Çoğunluktan yana vereceğiz.” dedi.

“BEYKOZ’DAN REKOR OY İLE DESTEK VERECEĞİZ”

28 Mayıs’ın önemli bir tarih olduğunun altını çizen Bakan Murat Kurum, “Öncesi 27 Mayıs Darbesi’nin 63. yıl dönümü. Bir gün sonrası da İstanbul Fethi’nin 570’inci yıl dönümü. Darbelere karşı ortaya koymuş olduğumuz mücadeleyi yine sonuna kadar sürdüreceğiz. 28 Mayıs’ta sandığa gideceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımıza Beykoz’dan rekor oy ile destek vereceğiz. Ardından da Fatih’in torunları olarak fethin 570. yıl dönümünde hep birlikte, 85 milyon büyük Türkiye ailesiyle birlikte Türkiye Yüzyılı’nı başlatacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden başkan yapacağız. Bu süreçte hiç kimse kaybetmeyecek. Güven yine tesis edilecek. İstikrar yine tesis edilecek. 21 yıldır olduğu gibi hizmet siyaseti, eser siyaseti kazanacak. Hayaller kaybedecek.” ifadelerini kullandı.

“EL ELE TÜRKİYE YÜZYILI’N İNŞA EDECEĞİZ”

Deprem bölgesindeki vatandaşların tüm Türkiye’ye önemli bir mesaj verdiğini söyleyen Bakan Kurum, “Evi olmayan şuan çadırda konteynerlerde kalan kardeşlerimiz hayallerin değil gerçeklerin kazandığını sandıkta Sayın Cumhurbaşkanımıza olan güvenlerini, inançlarını net bir şekilde göstermiştir. Allah onlardan razı olsun. Bu zor şartlarda Sayın Cumhurbaşkanımıza, Cumhur İttifakı’mıza destek oldular. Biz de hemen aynı anlayışla daha önceki afetlerde olduğu gibi onlara sözümüzü tutacağız. Ardından İstanbul’un dönüşümü noktasında ortaya koymuş olduğumuz iradeyi gerçekleştireceğiz. El ele Türkiye Yüzyılı’nı hep birlikte inşa edeceğiz. Bunu yapacak irade AK Parti iradesidir. Bu vizyonu ortaya koyacak vizyon Sayın Cumhurbaşkanımızdadır. İnşallah teşkilatlarımızla, vatandaşlarımızla bu mücadeleyi vereceğiz.” dedi.

“ÜLKEMİZİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A EMANET EDECEĞİZ”

Bakan Kurum, “Evet rekor bir oy aldık, evet mecliste çoğunluğu aldık ancak Sayın Cumhurbaşkanımızı da ona yakışır bir şekilde sandıkta desteklememiz lazım. Bu güçlü desteği vererek emin adımlarla yolumuza ilerlememiz lazım. O yüzden hem mevcut oylarımızı artıracağız hem bize oy vermeyen kardeşlerimize ulaşacağız. Kendimizi anlatacağız, onların gönlüne gireceğiz. Mahalle mahalle gezerek o mahallede ne sorun varsa o sorunu çözen tarafta olacağız. Buna ilişkin bana, kardeşiniz, bakanınız, milletvekiliniz olarak ne düşüyorsa yapmaya hazırım. Bundan önce olduğu gibi Beykoz’un tüm sorunlarını takip etmeye hazırım. Bu kadrolar ülkemizi bugüne getirdi. Eminim ki daha ilerilere taşıyacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu desteği ortaya koyacağız. Ülkemizi, gençlerimizi, annelerimizi babalarımızı yine Recep Tayyip Erdoğan’a emanet edeceğiz.” dedi.

Haber Kaynağı: AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 
16-05-2023 836 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

BAYRAM GELMİŞ NEYİME

13-06-2024 Yorum yok. 797
Neyir Erkan Şişman

TUVA

13-06-2024 Yorum yok. 641
Erdal Uzuner

ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLAR

13-06-2024 Yorum yok. 622
Asiye Çakır

SİZ KAZANDINIZ, BİZ KAYBETTİK...

13-06-2024 Yorum yok. 803
Cüneyt Pulant

BURUK BAYRAM

13-06-2024 Yorum yok. 653
Yaprak Akın

Boğaziçi Kanunu ve Kanunzedeleri

13-06-2024 Yorum yok. 670
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

YAPRAK DÖKÜMÜ

13-06-2024 Yorum yok. 671
Hacı Arıcı

KURBAN KESMENİN ÖNEMİ?

13-06-2024 Yorum yok. 709
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

19 MAYIS BİR BAŞLANGIÇ

24-05-2024 Yorum yok. 568
Tuncay Ünde

Yalancının evi yanmış kimse inanmamış

25-04-2024 Yorum yok. 802