BİSK, Beykoz İdman Yurdu Spor Kulübü’ne Konuk Oldu

21-01-2023 1024 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) aylık olağan toplantısını Beykoz İdman Yurdu Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

 

Aylık toplantı, Beykoz İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yiğit Alp ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ev sahipliğinde Kavacık Doğal Dükkan’da gerçekleşti.

 

Kahvaltılı toplantıya, Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı ve İASKF Genel Sekreteri Asım Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Spor Kulübü Başkanları ve Temsilcileri ile ilçe yerel basını katılım gösterdi.

 

Kahvaltının ardından başlayan toplantının açılışını BİSK Genel Sekreteri ve A.Hisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı İlker Güner yaptı.

 

Güner, BİSK’in aylık olağan toplantısının bu ay ki ev sahibinin Beykoz İdman Yurdu Spor Kulübü olduğunu belirterek Kulüp Başkanı Mehmet Yiğit Alp ve Yönetimine teşekkür ederek, toplantı gündemini katılımcılarla paylaştı.


İlker Güner; “ - Beykoz İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yiğit Alp’in konuşması,

    - BİSK Başkanı Asım Özdemir’in konuşması,

    - 7405 sayılı Spor Yasası Hakkında Bilgilendirme,

    - U12 Minikler Futbol Şenliği,

    - Futbol Federasyonu’nun Düzenlemiş Olduğu TFF Stratejik Plan Tanıtım Toplantısı ‘ The Game Plan’  İASKF’den Amatör Kulüpler Olarak Sadece Beykoz Kulüpleri’nin Davet Edilmesi,

    - İASKF’nin Çalışmaları Hakkında Bilgilendirme (Altyapılar, Fair Play Anlayışının Desteklenmesi ve Başarılı Kulüplerimizin Ödüllendirilmesi Hakkında),

    - Beykoz’da ki STK’lar ile Beykoz’un Sorunları ve Çözüm Önerileri İlgili Çalışma Grupları Oluşturulması Hakkında Bilgilendirme,

    - Gelecekte Yapılması Planlanan Organizasyonlar, Beykoz Karma Takımlarının Oluşturulması ve Turnuvalara Katılmaları, Başarılı Sporcuların Ödüllendirilmesi,

    - Sporcu Eğitimleri, Antrenör Eğitimleri, Yönetici Eğitimleri ve Hakem Eğitimleri,

    - İlçemizde Spora Hizmet etmiş ve Değer Katmış Büyüklerimizin Ziyaret Edilmesi veya Anma Programlarının Düzenlenmesi,

    - Beykoz’da Bulunan STK’lar ile Beraber Organizasyonlar Yapılması ve Sporun Desteklenmesinin Talep Edilmesi,

    - Beykoz İlçe Emniyet Müdürümüzü Ziyaret Ederek Sporda Şiddetin Engellenmesi Spor Seyrinin Keyifli Hale Getirilmesi için Çalışmaların Yapılması,

    - Kulüp Başkanlarımızın düşünce ve önerileri.” şeklinde toplantının gündemini paylaştı.


BİSK Genel Sekreteri İlker Güner’in ardından Beykoz İdman Yundu Spor Kulübü Başkanı, İş İnsanı Mehmet Yiğit Alp söz aldı. Alp “Amatör Spor alanında yeni sayılırım, Beykoz’da sporun alt yapısının bu kadar kuvvetli olduğunu bilmiyordum, öğrendiğimde çok mutlu oldum. Spor adına gösterilen çabaları çok önemsiyorum. Sahada ki rekabeti masa başında sorunları çözme adına bir araya getirebilirsek sorunlarımızı birlikte aşabileceğimizi düşünmekteyim. Bu anlamda yapılacak çalışmaların sıklaştırılması gerektiğini düşünüyorum.” diyerek bu sürece kendisinin elinden gelen katkıyı sunacağını, bu anlamda yapılacak çalışmalarda olanakları ölçüsünde Spor camiasının yanında olacağını söyledi.


Konuşmasının sonunda Başkan Mehmet Yiğit Alp “Kötü alışkanlıkları olan bir gencimizi bile kurtarabilirsek bunun kar olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki bu ekibin birlikteliğinden çok daha iyi sonuçlar çıkacaktır.” dedi.


Beykoz İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yiğit Alp’in konuşması sonrası gündem maddeleri üzerine BİSK Başkanı Asım Özdemir konuşmasını gerçekleştirdi.

 

BİSK Başkanı Asım Özdemir’in bilgilendirmeleri sonrası toplantıya katılan Kulüp Başkanları ve Temsilcileri söz alarak toplantı gündemi ve ilçede sporun işleyişi üzerine görüşlerini paylaştılar.

 

Spor Kulübü Temsilcileri, toplumun son zamanlarda çektiği gibi spor kulüplerinin de mali açıdan kötü günler yaşadıklarını belirterek, Spor Bakanlığı ve TFF başta olmak üzere İlçede faaliyet gösteren Merkezi ve Yerel Yönetimler tarafından spora yeteri kadar destek verilmediğinin altını çizdiler.

 

Türkiye’de sporun kalbi sayılabilecek ender ilçelerden biri olan Beykoz’da amatör spor kulüplerinin mali sorun ve destek görememe gibi sorunlarla karşılaşması, bu sorunları her ay rutin olarak yapılan toplantılarda sürekli olarak dile getirmesi ve genel anlamda gerekli ilgiyi hala görememesi, toplantıda ilçede spor camiası adına çok daha çözüm odaklı ve neticesini gösterecek çalışmaların hazırlanması adına serbest sohbet edildi.

Çözüm odaklı serbest sohbetlerde, ilçede Türkiye genelinde yetişen sporcular adına olumsuz bir söylev gerçekleşmekteyken, yapılan açıklamalarda birçok alanda bireysel başarıları olan sporcular Beykoz dışındaki takımlarıyla birlikte dillendirildiler.

Futbol adına yapılan odaklanmaların, futbol dışındaki spor branşlarına da aynı oranda yapılması adına mutabakatın ardından çekilen toplu hatıra fotoğrafı sonrası aylık BİSK toplantısı sona erdi. 

 Fotoğraf Galerisi


21-01-2023 1024 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

SİYASİ KUTUPLAŞMADAN KAÇINMALIYIZ

28-03-2023 Yorum yok. 445
Neyir Erkan Şişman

HAZIR MIYIZ?

28-03-2023 Yorum yok. 398
Tuncay Ünde

GEÇMİŞİ TECRÜBE EDİNMEK

28-03-2023 Yorum yok. 442
Yaprak Akın

BİNANIZ 4 KATIN ÜZERİNDE VE 20 YAŞIN ÜZERİNDEYSE!

28-03-2023 Yorum yok. 394
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

BİR KADIN DEĞİŞİR DÜNYA DEĞİŞİR

28-03-2023 Yorum yok. 379
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR

28-03-2023 Yorum yok. 365
Cüneyt Pulant

Çanakkale’den Sevgilerimle

28-03-2023 Yorum yok. 525
Hacı Arıcı

RAMAZAN NEDİR, NE DEĞİLDİR?

28-03-2023 Yorum yok. 399
Makbule İnaç

Sevgili Eğitim Dostumuz,

22-02-2023 Yorum yok. 856
Erdal Uzuner

BEYKOZ DEPREME HAZIR MI?

05-03-2023 Yorum yok. 1158
Asiye Çakır

FIRSATÇILARI DEŞİFRE EDİN…

22-02-2023 Yorum yok. 1467

NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP

25-10-2022 Yorum yok. 2309