Utku Reyhan Vatan Partisi Beykoz’un Konuğu Oldu

15-01-2023 646 Yorum yok. Yorum Ekle

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı’nın aylık ilçe ve ülke gündemi değerlendirme toplantısının konuğu Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Utku Reyhan oldu.


Kahvaltılı gündem değerlendirme toplantısı, Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz ve Yönetim kurulu Üyeleri’nin ev sahipliğinde Kavacık’ta ki ilçe merkezinde gerçekleşti.

 

Toplantıya, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Utku Reyhan, Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği Başkanı ve Beykoz Trabzonlular Derneği Başkanı Erdal Uzuner, Beykoz Batum Havalisi Gürcü Kültür Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç, Beykoz Tokatlılar Derneği Başkanı Bülent Kılıç, Beykoz Samsunlular Derneği Başkanı Hasan Yaşar, Beykoz Sivaslılar Derneği Başkanvekili Hasan Ceylan ile partililer katılım gösterdi.

 

Açılış konuşmasını yapan Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz, her ay geleneksel olarak gerçekleştirdikleri, ilçe ve ülke gündemini değerlendirdikleri kahvaltılı toplantılarının bu ay ki konuğunun Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği ile Genel Başkan Yardımcıları Utku Reyhan olduğunu söyleyerek sözü Reyhan’a bıraktı.

 

İlçe Başkanı Ekiz’in ardından konuşan Genel Başkan Yardımcısı Utku Reyhan, Beykoz İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği gündem değerlendirme toplantılarından haberdar olduğunu, bu ay ki konuğunda kendisinin olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek başta yaklaşan seçimler öncesi ülkenin ekonomik sorunları olmak üzere, dış ilişkilerde Türkiye’nin durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.


Reyhan “Seçime 4 ay var ve Türkiye büyük zorluklarla seçime gidiyor. Hem dışarıdan, hem içeriden önemli gelişmelerin olduğu, önemli tehlikelerin, tehditlerin ve gündemlerin olduğu bir süreçte seçime gidiyoruz ve seçime 4 ay var. Öyle tahmin ediyoruz ki 14 Mayıs, belki bir hafta önce belki iki hafta önce ama o civarda Mayıs ayı içerisinde belli ki bu seçimler gerçekleşecek. Kader seçimi Türkiye açısından. Kritik bir seçim çünkü bundan önce yaşadığımız hiçbir seçim sürecine benzemeyen koşullar da seçime gidiyoruz. Nedir o koşullan, daha 1 Ocak günü Amerikan Dış İşleri Bakanlığı’nın kontrolünde ki gayrı resmi bir yayın organı olan bir dergide, Amerikan dış politikasına yön veren bir dergi, bir makale yayınlardı. Bu makalede, Türkiye’de ki seçim süreci ele alınıyor ve tam tabiriyle kan banyosu ifadesi kullanılıyor. Türkiye bir kan banyosu ile seçime gidecek diyorlar. Bu ne demek ABD Türkiye’de olağan bir seçim süreci ön görmüyor.” şeklinde konuşmasına devam etti.  

 

Genel Başkan Yardımcısı Utku Reyhan konuşmasının sonunda yaklaşan seçimlerde Vatan Partisi’ne destek isteyerek, tüm olumsuzlukların çözümü için Vatan Partisi olarak yılmadan çalışacaklarının sözünü verdi.  

 

Utku Reyhan’ın ardından söz alan Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği Dönem Başkanı Erdal Uzuner, Beykoz’da İl ve Bölge Dernekler Birliği’nin çalışma prensiplerinden ve faaliyetlerinden söz ederek, Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yurt Sorunu, Ulaşım Sorunu, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin ilerleyen yıllarda Beykoz’dan gidecek olması gibi birçok farklı sorun hakkında ilçede kamuoyu oluşturduklarını ifade ederek, bu kapsamda Beykoz’da ki diğer dernek ve spor kulüpleri ile birlikte bir çalışma grubu oluşturduklarını, Beykoz’un sorunlarını ve çözüm önerilerini içeren bir kitapçık hazırlayarak yaklaşan seçimler öncesi tüm siyasi partilere, merkezi ve yerel yönetime bu kitapçığı vererek Beykoz’un makus talihini değiştirmek istediklerinin altını çizdi.

 

İl ve Bölge Dernekler Birliği Dönem Başkanı Erdal Uzuner’in ardından konuşan Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz, Beykoz’un yıllardır süre gelen sorunlarının çözümü için Vatan Partisi olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade ederek, partilerinin gerek ülke gerekse ilçede her zaman tarafların görüşerek doğru yolu bulmasından yana olduklarını söyleyerek örnek olarak Tokatköy’de gerçekleşen Kentsel Dönüşüm Projesi’nde bir vatandaşın dahi burnu kanamadan Belediye yönetimi ve vatandaşların bir araya gelip görüşmeler ile sorunların çözümü için ellerinden ne geliyorsa yaptıklarını fakat ülke gündemine de yansıyan üzücü olayların olduğunu belirtti.

 

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz’in konuşması sonrası ilçe yerel basınından sadece Doğuş Haber’in takip ettiği etkinlik soru cevap bölümüyle son buldu.  Fotoğraf Galerisi


15-01-2023 646 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

SİYASİ KUTUPLAŞMADAN KAÇINMALIYIZ

28-03-2023 Yorum yok. 446
Neyir Erkan Şişman

HAZIR MIYIZ?

28-03-2023 Yorum yok. 398
Tuncay Ünde

GEÇMİŞİ TECRÜBE EDİNMEK

28-03-2023 Yorum yok. 442
Yaprak Akın

BİNANIZ 4 KATIN ÜZERİNDE VE 20 YAŞIN ÜZERİNDEYSE!

28-03-2023 Yorum yok. 394
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

BİR KADIN DEĞİŞİR DÜNYA DEĞİŞİR

28-03-2023 Yorum yok. 380
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR

28-03-2023 Yorum yok. 365
Cüneyt Pulant

Çanakkale’den Sevgilerimle

28-03-2023 Yorum yok. 525
Hacı Arıcı

RAMAZAN NEDİR, NE DEĞİLDİR?

28-03-2023 Yorum yok. 402
Makbule İnaç

Sevgili Eğitim Dostumuz,

22-02-2023 Yorum yok. 857
Erdal Uzuner

BEYKOZ DEPREME HAZIR MI?

05-03-2023 Yorum yok. 1158
Asiye Çakır

FIRSATÇILARI DEŞİFRE EDİN…

22-02-2023 Yorum yok. 1467

NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP

25-10-2022 Yorum yok. 2309