KANLICA SPOR KULÜBÜ İÇİN VERİLEN SÖZLER TUTULMALI

24-09-2022 872 Yorum yok. Yorum Ekle

Kanlıca Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kulüp lokalinde ilçe yerel basını ile bir araya geldi.


Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen olağan genel kurul sonrası göreve gelen Kanlıca Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kanlıca’da ki kulüp lokalinde hazırladıkları sıcak ortamda Beykoz yerel basınını ağırladı.


Kulüp Başkanı Mustafa Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Takım Teknik Sorumlusu Aydın Çaylı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Kulübün önceki dönem Başkanları Hasan Gökbudak, Remzi Alişan, Ahmet Karaman ve Ali Esat Yaşar’da katılım gösterdi. Kahvaltı sonrası toplantının açılışını Başkan Kaya yaptı.


Kulüp Başkanı Mustafa Kaya, geçmiş dönem Kulüp Başkanları’nın katılımıyla gerçekleştirdikleri toplantıya katılan Beykoz yerel basınına teşekkür ederek sözlerine başladı. 


Kaya, Beykoz yerel basını ile tanışmak, projeleri hakkında bilgi vermek ve Beykoz’da sporun gelişimi üzerine sohbet etmek için yerel basını ile bir araya geldikleri belirterek, 2022-2023 sezonunda A Takım, U13 ve U17 Takımları ile liglere katılım sağlayacakları, kurumsal bir kimliğe ulaşma gayesiyle, bir takım plan ve projelerinin olduğunu söyleyerek, Tekke bölgesinde yapılan, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kullanımında olan Kanlıca Spor Kulübü Tesisleri’ni belli saat aralıklarında kullandıklarını, sahanın daha geniş kullanımı için çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğinin fakat Kanlıca Spor Kulübü olarak, Kanlıca Tesisleri’ni hazırlık maçları için kullanmak istediklerinde kendilerinden 170 Türk lirası istendiğinin altını çizdi.


Konuşmasının devamında Başkan Mustafa Kaya, Kanlıca Tesisleri’nin arazisinin kazandırılması başta olmak üzere tesisin inşa edilmesi konusunda da maddi manevi destek verdikleri bir spor tesisini kullanamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını, Beykoz Belediyesi tarafından yapılan desteklerinde 3 yıllık süreçte yapılmadığını belirtti.


Kanlıca Tesisleri’nin yapılması sürecinde Kulübün Başkanı olan Ali Esat Yaşar, Kanlıca Spor Kulübü olarak tesisin yapılması sürecinde bizzat Kanlıca Spor Kulübü olarak tesisin yapılması için üç milyon Türk lirası harcadıklarını, tesisin tamamlanması sonrası Kanlıca Spor Kulübü’nün 6 spor dalında faaliyette bulunması durumunda tesisin kullanımının tamamının Kulübe bırakılacağı söylendiğini fakat gerçekleşmediğini belirterek “Bu sahaya güvenerek oluşturulan alt yapı takımlarımızın olağanüstü dereceler elde ettiğini lakin saha ile ilgili bize yaşatılan olumsuzluklar ve sonrasında sahamızın elimizden alınması ve kulübümüzü sevenlerin sağladığı olanaklar ile üç milyon lira masraf ettiğimiz sahaya şimdi önceden dilekçe verilip ardından para yatırarak yararlanabiliyoruz.” şeklinde konuştu.


Yaşar son olarak, devletin kurumları arasında bu kadar iletişim eksikliği ve muhataplarını mağdur eden bir tutum oluşmasından ve bundan kaynaklanan yaşadıkları sıkıntılara olan üzüntülerini dile getirdi.


Kanlıca Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kaya, geçmiş dönem Kulüp Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kanlıca Mahallesi’nde ikamet eden ve ekonomik şartları iyi olan kişilere ulaşamadıklarını, Simavi Ailesi’nin dışında kulübe ciddi anlamda mahallelerinde ikamet edip kulübe yardımda bulunan kimsenin olmadığını aktardılar.


Yapılan bilgilendirmede Beykoz’da etkin STK çalışmalarıyla isimlerinden oldukça sık bahsedilen Zeynep Dilek Denizsel ve Melek Candan Kahraman’ın Kanlıca Spor Kulübü’nün ismine yakışır Sosyal ve Kültürel çalışmalarda yardımcı olmak düşüncesiyle, Başkan Mustafa Kaya’nın Danışmanı oldukları bildirildi. Zeynep Dilek Denizsel toplantıya katılırken Melek Candan Kahraman’ın mazereti sebebiyle toplantıya katılamadığı belirtildi.

Toplantıya katılan Doğuş Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ozan Derviş, Kanlıca Spor Kulübü’nün çalışmalarında talep edilmesi durumunda basın olarak elinden geleni yapacağını belirtirken, basına bilgilendirme toplantısı düzenleyen Kulüp Başkanı Mustafa Kaya ve Yönetimine teşekkür edip, bir özel teşekkürü de, Spor Kulüplerinde ve STK’larda pek örneği görülmeyen eski Başkanların yeni yönetime destek veriyor olması ve bu kahvaltıya katılıp tarihsel süreçten bilgilendirme yaptıkları için Kulübün Geçmiş Dönem Başkanlarına teşekkür edip, sorunun yetki sahipleriyle yapılacak etkin diyaloglar ile çözülebileceğini tahmin ettiğini belirtti.

Toplantı karşılıklı sohbet havasında, başta Kanlıca Spor Kulübü olmak üzere ilçede sporun gelişmesi üzerine fikirlerin paylaşılmasıyla devam etti.

Not: Haberimizin sonunda, Kanlıca Spor Kulübü'nin Tekke bölgesinde yapılan tesisini henüz inşaat halindeyken ziyarete gelen Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu ve İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı, TFF Başkanvekili Ali Düşmez'in 01.08.2018'de gerçekleştirdiği ziyaretinden görüntüleri ve o tarihte yapılan haberimizin linkini okuyucularımıza aktarıyoruz. https://www.dogushaber.com/p5733_ali-dusmez-ile-kisa-gunun-kari
Fotoğraf Galerisi


24-09-2022 872 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ GÖNÜLDEN OLMALI

28-11-2022 Yorum yok. 701
Neyir Erkan Şişman

KARAMSAR

28-11-2022 Yorum yok. 610
Cüneyt Pulant

Teşekkürler Beykoz’um

28-11-2022 Yorum yok. 816
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

Savarona ve Hüseyin Amca

28-11-2022 Yorum yok. 538
Tuncay Ünde

NİHAYET KALDIĞI YERDEN DEVAM…

28-11-2022 Yorum yok. 499
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Algı mı Olgu mu?

28-11-2022 Yorum yok. 490
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

BEYKOZ’DA BİR DUAYEN…

28-11-2022 Yorum yok. 442
Asiye Çakır

Yükselen Değer ‘TÜRKİYE’

28-11-2022 Yorum yok. 1145

NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP

25-10-2022 Yorum yok. 2165
Yaprak Akın

Mümkün mü, Mümkün

25-10-2022 Yorum yok. 2170
Hacı Arıcı

CÖMERTLİK

25-10-2022 Yorum yok. 1785
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 3163