Boğaz’da Su Sporları Nostaljisi Yaşandı

03-07-2022 773 Yorum yok. Yorum Ekle

Boğaz’ın en güzel sahiline kavuşan ilçesi Beykoz’da, halka açık ödüllü yarışmalar, konserler ve deniz gösterilerinin yer aldığı “Beykoz Su Sporları Festivali” (1-3 Temmuz) eğlenceli ve nostaljik anlara sahne oldu.


Beykoz Belediyesi tarafından ilçe tarihinde önemli yere sahip su olan sporları geleneğini yeniden canlandırmak, vatandaşlar ve turistlerin sahilden daha fazla yararlanmasını sağlamak amacıyla düzenlenen festival 2.gününde ilçe sakinlerinden yoğun ilgi gördü.


Boğaz’da Yüzme Yarışı Heyecanı 

Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi’nde sabah saatlerinde Açık Deniz Yüzme Yarışı’yla başlayan festivalde Boğaz’ın mavi sularında sporcuların heyecanlı rekabeti yaşandı.


Hizmete yeni açılan sahil kumsalı ve Gümüşsuyu Restoran arasında kurulan 3 bin metrelik parkurda akıntıya karşı kulaç atan 85 yarışmacıdan Genel Klasmanda kadınlarda Ecem Kemer, erkeklerde ise Özkan Dizar birinci oldu. 


Sporcular birincilik için kıyasıya mücadele ederken sahile gelen vatandaşlar da yarışı izleyerek keyifli vakit geçirdi.


Dereceye giren sporculara ödül ve madalyaları Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ile Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam tarafından verildi. Dalgıç Gösterilerinde Nefesler Tutuldu


1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın da kutlandığı festivalde, yüzme yarışının ardından Boğaz Komutanlığı, Kurtarma ve Sualtı Grup Komutanlığı dalgıçları tarafından nefeslerin tutulduğu dalış gösterileri sunuldu, alanda kurulan stantlarda insanlı ve insansız arama-kurtarma ekipmanları tanıtıldı.


Sahilde ilçe sakinleriyle birlikte gösterileri izleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın festivale coşku katan dalgıçlara teşekkür etti. 


Çocuklar Eğlenceye Doydu

Mavi sularda heyecanlı yarışma ve gösteriler sürerken sıcak havanın etkisiyle sahile gelen ilçe sakinleri kendileri için hazırlanan alanlarda eğlenceli vakit geçirdi.

Beykoz Belediyesi’nin alanda çocuklar için kurduğu şişme oyun parkları büyük ilgi görürken sahil kumsalı sıcak havada serinlemek isteyenleri ağırladı.  

Kanolar Renkli Görüntüler Oluşturdu   

Beykozluların ilgisiyle tarihin canlandığı festivalde akşam saatlerinde Kano Yarışı ile Geleneksel Yağlı Direk Yarışı nostaljisi vardı. 

Boğaz’da kürek çeken kanocuların rengârenk görüntüler oluşturduğu yarış 14 yaş üstü kadın ve erkek katılımcıların çekişmesine sahne oldu.

Boğaz açıklarında verilen yarışın startını Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli birlikte verdi.

Kano Yarışı’nda Genel Klasmanda kadınlarda Reyhan Fatoğlu, erkeklerde ise Hasan Lütfü Aslan birinci oldu.   

Yağlı Direk Nostaljisi

Beykozluların cesaretlerini sergilediği Geleneksel Yağlı Direk Yarışı’nda da eğlenceli ve renkli anlar  yaşandı. Yağlı direkte yürüyerek uçtaki bayrağı almayı başaran Samet Gazi Toprak ve Mehmet Gürel ödülün sahibi oldu.

Kadın Plaj Voleybol Müsabakası’nın yarı final karşılaşmaları da festival kapsamında gerçekleşti.

Emre Kaya Konseri

Festivale katılan ziyaretçiler ve yarışmacılar havanın kararmasıyla birlikte Pop Müzik sanatçısı Emre Kaya’nın şarkılarıyla hem yorgunluk attı hem de güzel bir yaz akşamı yaşadı.

Beykoz Su Sporları Festival’nin 3. ve son gününde, ilçe sakinlerine yönelik kano etkinliği, deniz muzu, ringo eğlenceleri, çocuk oyunları, plaj voleybolu ve futbol final müsabakaları ve ödül törenleri yer alacak.

Haber Kaynağı: Beykoz Belediyesi İletişim Koordinatörlüğü
03-07-2022 773 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ GÖNÜLDEN OLMALI

28-11-2022 Yorum yok. 701
Neyir Erkan Şişman

KARAMSAR

28-11-2022 Yorum yok. 610
Cüneyt Pulant

Teşekkürler Beykoz’um

28-11-2022 Yorum yok. 816
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

Savarona ve Hüseyin Amca

28-11-2022 Yorum yok. 538
Tuncay Ünde

NİHAYET KALDIĞI YERDEN DEVAM…

28-11-2022 Yorum yok. 499
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Algı mı Olgu mu?

28-11-2022 Yorum yok. 490
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

BEYKOZ’DA BİR DUAYEN…

28-11-2022 Yorum yok. 442
Asiye Çakır

Yükselen Değer ‘TÜRKİYE’

28-11-2022 Yorum yok. 1145

NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP

25-10-2022 Yorum yok. 2165
Yaprak Akın

Mümkün mü, Mümkün

25-10-2022 Yorum yok. 2170
Hacı Arıcı

CÖMERTLİK

25-10-2022 Yorum yok. 1785
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 3162