Red Bull Yağlı Direk Coşkusu Beykoz’da Yaşandı

08-07-2024 732 Yorum yok. Yorum Ekle

Her yıl birbirinden renkli anlara ev sahipliği yapan Red Bull Yağlı Direk Beykoz sahilinde gerçekleşti.


Kabotaj Bayramı kutlamaları çerçevesinde katılımcıların yağlanmış bir direğin ucundaki Türk bayrağına ulaşmak için mücadele ettiği etkinlik, bu yıl 7 Temmuz Pazar günü İstanbul Beykoz’da, Beykoz Belediyesi ev sahipliğinde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle, Şişecam Fabrikası İskelesi’nde gerçekleşti. Etkinliğin kazananı Zafer Ayyıldız oldu.


Her yıl  Kabotaj Bayramı kutlamaları çerçevesinde hem izleyenlere hem de katılımcılara eğlenceli anlar yaşatan Red Bull Yağlı Direk heyecanı Beykoz’da yaşandı. Ülkemizde bir klasik haline gelen ve bu yıl Beykoz Belediyesi ev sahipliğinde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle  gerçekleşen etkinlikte, yağa bulanmış direğin ucundaki Türk bayrağını almayı başaran Zafer Ayyıldız mücadelenin kazananı oldu. Zafer Ayyıldız’a ödülünü, kupasını ve madalyasını Beykoz Belediyesi Başkanı Alaattin Köseler takdim etti.


Red Bull Yağlı Direk etkinliğine ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Beykoz Belediyesi Başkanı Alaattin Köseler, “Bugün burada çok renkli, çok eğlenceli bir etkinliğe ev sahipliği yaptık. Bu güzel günün kazananı Zafer Ayyıldız kardeşimi kutluyorum. Umuyorum ki ilerleyen zamanlarda daha bir çok eğlenceli ve güzel etkinliğe ev sahipliği yapacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin partnerliği ve Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde çok renkli bir etkinliğe imza attık. Red Bull’a ve bu etkinliğe emek veren herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde ifadelerde bulundu.

 


Beykoz Şişecam Fabrikası İskelesinde gerçekleşen etkinlikte, katılımcıların 40 derecelik bir açıyla yerleştirilmiş ve gres yağına bulanmış direğin ucundaki Türk bayrağını almaya çalıştığı zorlu görevi takip eden binlerce kişi eğlenceli anlara tanıklık etti.


Red Bull Yağlı Direk nedir?

Türkiye’de bir klasik haline gelen Red Bull Yağlı Direk’te katılımcılar, 40 derecelik bir açıyla yerleştirilmiş ve gres yağına bulanmış 12 metre uzunluğundaki direğin ucundaki Türk bayrağını almaya çalışıyor. Katılımcıların sırayla direğin en ucuna koştuğu yarışmada ayakta kalıp Türk bayrağını alan ilk kişi günün kahramanı oluyor.

Haber Kaynağı: Beykoz Belediyesi İletişim KoordinatörlüğüAnahtar Kelimeler : Beykoz,İBB,Beykoz Belediyesi,Redd Bull,Redd Bull Yağlı Direk08-07-2024 732 Yorum yok. Yorum Ekle