ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLAR

13-06-2024 994 Yorum yok. Yorum Ekle

Haziran ayı başında Küçükçekmece ilçesinde cadde üzerinde bir bina kendiliğinden çöktü. Neyse ki ölü sayısı fazla olmadı. Ama yine can kaybı yaşandı. Uzmanlar binada yaptıkları incelemede;

Binanın 50 yıllık olduğunu, ilave kaçak katının olduğunu, zemin katta bulunan lokantanın kolon kestiğini tespit ederek kamuoyu ile paylaştılar. Şöyle bir düşünüp etrafımıza baktığımızda, Beykoz ilçemizde de buna benzer birçok yapının olduğunu görürüz. Maalesef 20 yıllık AK Parti belediye döneminde bir adet kentsel dönüşüm projesine (Tokatköy) başlandı. Bu sayının daha fazla olması gerekirdi. Şimdi Belediye CHP yönetimine geçti. Mesleği Mimarlık olan Belediye Başkanımızdan kentsel dönüşüm proje alanları yapmasını ve Beykozlunun can ve mal güvenliğini korumasını bekliyoruz. Belediye Başkan Yardımcıları da atandığına göre çalışmalara bir an önce başlanmalıdır. Binaları dönüşmesi gereken bölgelerin ve parsellerin tespit edilerek İmar sorunu olan bölgelerin bürokratik problemlerinin çözülerek dönüşüm imkanının sağlanması Belediyenin öncelikle yapması gereken icraat olmalıdır. Küçükçekmece’deki bina gibi ilçemizdeki binaların çökmesi beklenmemelidir.

İlçemizde yapımında bir türlü mesafe alınamayan Kavacık Merkez camii, deprem tehlikesi nedeniyle yıkılan okullarla ilgili 1 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen bu tesislerin yapımına başlanmamıştır. Anlaşılan o ki yeni eğitim sezonunda taşımalı eğitim sorunlarını duyacağız.

Yeni Hastanenin ihalesi yapıldı dediler, fakat orda da bir hareket yok. Beykoz’u yöneten en yetkili amir olan Kaymakam ve Belediye Başkanından bu tesisler hakkında bilgilendirme açıklaması bekliyoruz. 

Herkesin Kurban Bayramı kutlu olsun.