ESKİ YILA VEDA YENİ YILA HOŞ GELDİN

26-12-2022 946 Yorum yok. Yorum Ekle

2022 yılının son günleri yaşadığımız şu günlerde bir yılı daha eteklerimizden dökeceğiz. Bir yıla daha veda edeceğiz ve bu bir yıl boyunca yeni edindiğimiz tecrübelerle, günahı ve sevabı ile bir yılı daha geride bırakıp hep berber yeni bir yıla gireceğiz.

Hepimiz ne çok şey yaşadık, ne çok şey kazandık, ne çok şey kaybettik. Acılarımız kayıplarımız oldu. Acılarımız pişirdi bizi. Daha bir olduk, piştik. Belki yandık, kül olduk. Yana yana bir pervaneye dönüştük. Bazen de çok sevindik içimizden şelaleler çağladı. Güldük, eğlendik, oynadık. Kayıplarımızı bu dünyadan göçen sevdiklerimizi hiç unutmadık, unutmayacağız. Onlar içimizde yanan o bir adet mum ateşi sonsuza. Kazandıklarımız ise zaten bizimle yeni yılda.      

Yeni yıl yeni umut. Hep birlikte yeni yıla iyi niyet ve güzel duygularla girelim. “Bir şey nasıl başlarsa öyle gider” diye bir inanış vardır ya işte öyle niyet etmek lazım. Yeni başlangıçlar yapalım. Hayatımıza yeni, yepyeni tertemiz bir sayfa ile başlayalım. Ne yaşarsak yaşayalım, ne kadar düşmüş olursak, ne kadar kaybetmişsek ve ne kadar dibe batmışsak da olalım her inişin bir çıkışı, her karanlığın bir aydınlığı vardır mutlaka diyerek yeni yıla güzel niyetlerle girelim.

Ne yaşamış olursak olalım onu geride bırakalım. Bakmayalım geriye üzüntülerden, acılardan olgunlaşacağımız çıkarımlar alalım kendimize. Umutlarımızı hep taze tutalım.  O umutlar bizi hayata bağlayan, canlı kılan, tazeleyen. Kendimize her yeni yılda bir hedef koyalım mesela. Bize artı şeyler katacak, yaparken mutlu olacağımız. Öyle büyük hedefler olmasın ufaktan başlayalım büyükleri de nasip olur inşallah.  Bir YAPILACAK İŞLER DEFTERİ yapalım. Mutluluğun defteri ismi sizi korkutmasın. Ufak şeyler mesela sizi mutlu edecek bir ufak şey  (hiç gidilmemiş bir yere gidilecek, bir gün hiçbir plansız dışarı çıkın önünüze ilk gelen vasıtaya binin şehirde dolaşın indiğiniz yerden tekrar binin hiç gitmediğiniz bir yer olsun ama cesur olun.  Hiç çıkmadıysanız büyük maliyetler olmadan yurt dışına çıkışmayı deneyin. Bir çocuk sevindirin, aç bir sokak hayvanı doyurun vs.) Bunlar şuanda hemen aklıma geleneler. Hiç yapmadığınız farklı şeyler yapın cesaretiniz olsun. Sizin de vardır. Ama not alın mutlaka bu deftere yaptıklarınızı ve yapamadıklarınızı yazın. Yapamadıklarınız konusunda umudunuzu yitirmeyin. Neden yapamadığınızı analiz edin ve tekrar deneyin. Umudunuzu alsa yitirmeyin. Yaptıklarınız için tarihi ve duygularınızı size hissettirdiklerini yazın. Yazın ki sonradan baktığınızda sizi duygusal anlamda nereye taşıdığını, sizi nasıl iyileştirdiğini ve geliştirdiğini görün. İnanın iyi gelecek size. İnanın kendinize. Kendine inanmak önemlidir. İnanmak başarmanın yarısıdır.

Yeni yılda umutların köpük köpük şahlandığı sevdiklerinizle geçireceğiniz, MUTLU YILLAR DİLİYORUM.

Seneye görüşmek dileği ile…

Sevgiye ve güzele hep birlikte…

Ozan Derviş

BAYRAM GELMİŞ NEYİME

13-06-2024 Yorum yok. 797
Neyir Erkan Şişman

TUVA

13-06-2024 Yorum yok. 641
Erdal Uzuner

ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLAR

13-06-2024 Yorum yok. 622
Asiye Çakır

SİZ KAZANDINIZ, BİZ KAYBETTİK...

13-06-2024 Yorum yok. 803
Cüneyt Pulant

BURUK BAYRAM

13-06-2024 Yorum yok. 653
Yaprak Akın

Boğaziçi Kanunu ve Kanunzedeleri

13-06-2024 Yorum yok. 670
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

YAPRAK DÖKÜMÜ

13-06-2024 Yorum yok. 671
Hacı Arıcı

KURBAN KESMENİN ÖNEMİ?

13-06-2024 Yorum yok. 709
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

19 MAYIS BİR BAŞLANGIÇ

24-05-2024 Yorum yok. 568
Tuncay Ünde

Yalancının evi yanmış kimse inanmamış

25-04-2024 Yorum yok. 802