ESKİ YILA VEDA YENİ YILA HOŞ GELDİN

26-12-2022 829 Yorum yok. Yorum Ekle

2022 yılının son günleri yaşadığımız şu günlerde bir yılı daha eteklerimizden dökeceğiz. Bir yıla daha veda edeceğiz ve bu bir yıl boyunca yeni edindiğimiz tecrübelerle, günahı ve sevabı ile bir yılı daha geride bırakıp hep berber yeni bir yıla gireceğiz.

Hepimiz ne çok şey yaşadık, ne çok şey kazandık, ne çok şey kaybettik. Acılarımız kayıplarımız oldu. Acılarımız pişirdi bizi. Daha bir olduk, piştik. Belki yandık, kül olduk. Yana yana bir pervaneye dönüştük. Bazen de çok sevindik içimizden şelaleler çağladı. Güldük, eğlendik, oynadık. Kayıplarımızı bu dünyadan göçen sevdiklerimizi hiç unutmadık, unutmayacağız. Onlar içimizde yanan o bir adet mum ateşi sonsuza. Kazandıklarımız ise zaten bizimle yeni yılda.      

Yeni yıl yeni umut. Hep birlikte yeni yıla iyi niyet ve güzel duygularla girelim. “Bir şey nasıl başlarsa öyle gider” diye bir inanış vardır ya işte öyle niyet etmek lazım. Yeni başlangıçlar yapalım. Hayatımıza yeni, yepyeni tertemiz bir sayfa ile başlayalım. Ne yaşarsak yaşayalım, ne kadar düşmüş olursak, ne kadar kaybetmişsek ve ne kadar dibe batmışsak da olalım her inişin bir çıkışı, her karanlığın bir aydınlığı vardır mutlaka diyerek yeni yıla güzel niyetlerle girelim.

Ne yaşamış olursak olalım onu geride bırakalım. Bakmayalım geriye üzüntülerden, acılardan olgunlaşacağımız çıkarımlar alalım kendimize. Umutlarımızı hep taze tutalım.  O umutlar bizi hayata bağlayan, canlı kılan, tazeleyen. Kendimize her yeni yılda bir hedef koyalım mesela. Bize artı şeyler katacak, yaparken mutlu olacağımız. Öyle büyük hedefler olmasın ufaktan başlayalım büyükleri de nasip olur inşallah.  Bir YAPILACAK İŞLER DEFTERİ yapalım. Mutluluğun defteri ismi sizi korkutmasın. Ufak şeyler mesela sizi mutlu edecek bir ufak şey  (hiç gidilmemiş bir yere gidilecek, bir gün hiçbir plansız dışarı çıkın önünüze ilk gelen vasıtaya binin şehirde dolaşın indiğiniz yerden tekrar binin hiç gitmediğiniz bir yer olsun ama cesur olun.  Hiç çıkmadıysanız büyük maliyetler olmadan yurt dışına çıkışmayı deneyin. Bir çocuk sevindirin, aç bir sokak hayvanı doyurun vs.) Bunlar şuanda hemen aklıma geleneler. Hiç yapmadığınız farklı şeyler yapın cesaretiniz olsun. Sizin de vardır. Ama not alın mutlaka bu deftere yaptıklarınızı ve yapamadıklarınızı yazın. Yapamadıklarınız konusunda umudunuzu yitirmeyin. Neden yapamadığınızı analiz edin ve tekrar deneyin. Umudunuzu alsa yitirmeyin. Yaptıklarınız için tarihi ve duygularınızı size hissettirdiklerini yazın. Yazın ki sonradan baktığınızda sizi duygusal anlamda nereye taşıdığını, sizi nasıl iyileştirdiğini ve geliştirdiğini görün. İnanın iyi gelecek size. İnanın kendinize. Kendine inanmak önemlidir. İnanmak başarmanın yarısıdır.

Yeni yılda umutların köpük köpük şahlandığı sevdiklerinizle geçireceğiniz, MUTLU YILLAR DİLİYORUM.

Seneye görüşmek dileği ile…

Sevgiye ve güzele hep birlikte…

Ozan Derviş

BEYKOZ KAYMAKAMLIĞINDA NÖBET DEĞİŞİMİ

25-08-2023 Yorum yok. 721
Neyir Erkan Şişman

Felaket

25-08-2023 Yorum yok. 609
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

MELET’TE YÜZMEDEN, OKYANUSTA YÜZÜLMEZ!

25-08-2023 Yorum yok. 596
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

PONTiK “ HER GÜN BİR AVUC İYİ GELİR”

25-08-2023 Yorum yok. 580
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

İktidarın Yanlış Politikaları

25-08-2023 Yorum yok. 614
Yaprak Akın

KONUT SAVAŞLARI

25-08-2023 Yorum yok. 469
Tuncay Ünde

SON PİŞMANLIK

25-08-2023 Yorum yok. 616
Erdal Uzuner

TARIM VE İSTİHDAM

25-08-2023 Yorum yok. 498
Cüneyt Pulant

Türk Kadınının Gücü

25-08-2023 Yorum yok. 841
Hacı Arıcı

NEDEN EŞREF’İ MAHLUK?

25-08-2023 Yorum yok. 459
Asiye Çakır

BİR VE BERABER KUTLU BAYRAMLAR

23-06-2023 Yorum yok. 937
Makbule İnaç

Sevgili Eğitim Dostumuz,

22-02-2023 Yorum yok. 1045