EMEĞİN KARŞILIĞINI BULMASI

27-06-2022 1907 Yorum yok. Yorum Ekle

Bireyler olarak önümüze konulan emek odaklı hizmetleri hiç bir şey yapamıyorsak bol bol alkışlayıp, emek sahiplerini daha güzelini yapmaları adına performanslarını artırıcı motivasyon gerçekleştirmeliyiz.

Genel olarak saymaya kalksak “kuşkusuz ki” ortaya konulan her icraatın bir emeği var ve ben bu emek üretkenliğine en büyük saygıyı duyma konusunda hassas davranmaya çalışıyorum.

Emek ile ilgili gönlümdeki saygı kavramına tek bir örnek vererek gerçek konuma geçeceğim. İlçemiz genelinde yaklaşık on tane yerel gazete olarak hizmet vermeye çalışmaktayız. Siz veya diğer gazeteci arkadaşlarım kabul eder veya etmezler, sizlere hizmeti indirirken aramızda çok ciddi bir rekabet söz konusudur. Ve hepimiz deriz ki benim yayınım daha iyi, ben şöyleyim, ben böyleyim. Kuşkusuz ki hepimizin Beykoz okuyucularının gönlünde farklı farklı yeri vardır. Konuyu emeğe bağlamak gerekirse, örneğin, aynı işi yaptığınız meslektaşınızın yaptığı üretkenliği beğenmesem bile, o üretkenliği ortaya çıkartan MÜTHİŞ BİR EMEK vardır ve işte o emek beni ayağa kaldırır ve önünde saygı göstermeme vesile olur.

Beykoz’un yayında olan en eski yayın organının sahibi olarak, yayınlarımı ilk gün ki gibi basın yayın ilkelerinden ve kamuoyuna yansıyan karakteristik özelliğimden hiç ödün vermeden, günümüze kadar getirmenin mutluluğunu yaşamaktayım. Tabi ki bu sürece dönemsel olarak katkı koyan emekçi arkadaşlarım olmasına rağmen en büyük ve sürekli destekçilerim, ikisi de mesleğin mekteplileri olan Kızım Neyir, Oğlum Derviş ve hepimizin iteleyici gücü olan eşim Ayşe hanımdır.

Yirmi iki yıldır sürdürdüğüm yayın ilkemin detaylarından bahsetmeyeceğim. Çünkü sizlerin sayesinde uzun yıllardır süren yayınlarım sürecinde bunu tüm okuyucularıma kanıtladığımı düşünmekteyim.

Bu sebepten bir eğitim öğrenim sezonunun daha sonuna geldiğimiz günlerde, koşulsuz desteğimin hep sürdüğü ve süreceği eğitim dünyasından iki cümle edip yazımı bitireceğim.

Öncelikle Değerli Öğretmenlerimizin Öğrencilerimiz üzerindeki müthiş emeklerini motive etmek düşüncesiyle, olanaklarım nispetinde eğitim ve kültür sanat çalışmalarını daha fazla ilgi görmeleri adına sizlere aktarmaya çalışmaktayım.

Gerek eğitim, gerek kültür sanat ve gerekse sportif alanlarda başarılı çalışmalarını yerel gazetelerde gören öğrencilerin motivasyonlarının daha da arttığını ve bu gelişmenin diğer öğrencilerimiz de de olumlu gelişmeler olduğunu düşünmekteyim.

Hele hele Milli Eğitimimizin vazgeçilmezi olan Halk Eğitimi Merkezimizin çalışmalarını ve kursiyerlerinin bir yıl emek verdikten sonra sergiledikleri ürünlerini tanıtabilme adına usule uygun aldığım davetleri de yıllarca olduğu gibi kaçırmamaya özen göstermekteyim.

Velhasılıkelam, bir eğitim öğretim sezonunun sonunda, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, eğitim çalışanlarımıza ve tabi ki bir yıl çocuklarının eğitimi için can siper hane olan velilerimize iyi tatiller diliyorum.

Sevgili öğrenci kardeşlerim, öncelikle sizlerin iyi bir tatil planlaması yaptığınızı tahmin ediyorum. Planlamanızdan ödün vermeden tatil sürecinizi de en iyi şekilde geçireceğinize de yürekten inanıyorum. Sizlere olan güvenim aktarmaya çalıştığım gibi en yüksek ölçüde olmasına rağmen, hiçbir zaman Değerli Öğretmenlerimizin ve Ailelerinizin telkinlerini de bu tatil planlamanız içerisinde tutun lütfen.

Eh uzun lafın kısası öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller dilerken tüm okuyucularımın da Kurban Bayramını en içten duygularımla tebrik ediyorum. Allah sağlık ve mutluluk içerisinde tekrarına kavuşmayı nasip etsin inşallah.      

Ozan Derviş

Sorun “BEYKOZ” Çözüm “ANKARA”

30-01-2023 Yorum yok. 488
Neyir Erkan Şişman

D-EĞER

30-01-2023 Yorum yok. 407
Hacı Arıcı

FEYİZLİ MEVSİM ÜÇ AYLAR

30-01-2023 Yorum yok. 360
Cüneyt Pulant

Kadın Basketbolu ve Yeni Heyecan

30-01-2023 Yorum yok. 666
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

KUZEY YILDIZI

30-01-2023 Yorum yok. 333
Tuncay Ünde

Ne Yaparsan Yap, Hakkıyla Yap

30-01-2023 Yorum yok. 360
Yaprak Akın

Hayaller Gerçek Olur mu?!!

30-01-2023 Yorum yok. 316
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Seçim ve Geçim Dönemi

30-01-2023 Yorum yok. 416
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

15 MAYIS 2023

30-01-2023 Yorum yok. 381
Asiye Çakır

HER İŞTE BİR HAYIR VAR!

30-01-2023 Yorum yok. 1064

NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP

25-10-2022 Yorum yok. 2247
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 3263