MURAT AYDIN’A SORULARIM VAR

27-09-2021 1420 Yorum yok. Yorum Ekle


Bugün yerel bir gazetede Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın Beykoz Çayırı için yaptıkları planı savunan bir açıklamasını okudum.

Başkanın açıklamasında;

Tarihî çayırın, hazırlanan projeyle işgallerden kurtulacağını ve 4 mahalle ile çevrili çayırın üzerinde ki yaklaşık 5 bin M2’lik binalar kaldırılarak halkın kullanımına sunulacağını belirtiyor ve bu plandan şikâyetçi olanlar için de " Sizi millete şikâyet ediyorum" diyordu.

Bu haberi okuduktan sonra plan ile ilgili kroki ve fotoğrafları inceledim. Sonuç olarak,  dedelerden itibaren bu topraklarda bulunan bir insan olarak elbette ki şaşırmamak ve üzülmemek imkânsız gibiydi.

Bu konuyla ilgili yazacaklarımdan kendisinin haberi olur mu?  Elbette ki bilemem. Fakat ben yine de kendisine buradan seslenmek istiyorum…

Sayın Başkanım; 

Beykozlu olmadığınızdan olsa gerek, bu çevreye uzak olduğunuz kurduğunuz cümlelerden belli oluyor. Hadi siz çevreyi bilmiyorsunuz, danışmanlarınızda mı bilmiyor?  Yoksa siz de, sizden öncekiler gibi danışmanlara danışmak için değil de görüntü olsun diye mi maaş veriyorsunuz?

 

Neyse çarpık siyasete girmeyeyim, konuya geleyim…

1- Beykoz Çayırı’nın büyük kısmı Ortaçeşme Mahallesi içinde olup, güney kısmında buranın en eski mahallesi olan Yalıköy Mahallesi ve batı kısmında da derenin sınır olarak ayırdığı Çamlıbahçe Mahallesi bulunur.

Yani çayırı çevreleyen toplam üç mahalle vardır… Dört değil!

2- Çayır sınırı içinde bulunan ve işgalci binalar diye söz ettiğiniz binalar hangileridir?

- Mahallede ki çocukların, gençlerin ve benim yaşta insanların (ÇAYIRIN GERÇEK SAHİPLERİNİN) futbol, basketbol gibi spor yaptıkları alanlar mı? veya Ortaçeşme Spor kulübü lokali ve sahası mı?

- Sadece çevre mahallelerde değil! İmkânları doğrultusunda İstanbul'un bu yakasında ulaşabildikleri kadar engelli kişilerin (ÇAYIRIN GERÇEK SAHİPLERİNİN) dertlerine derman olmak için çaba gösteren, içerisinde engelliler için el işleri ve üretim atölyesi, bulunan Beykoz OFD binası mı?

- Yoksa, beş hekim, hemşireler ve hizmetlilerin görev yaptığı, çoğunlukla Çamlıbahçe ve Ortaçeşme Mahallesi’nden kayıtlı olan yaşlı, genç, çocuk, bebek olmak üzere toplamda 19.500’e yakın kişinin (ÇAYIRIN GERÇEK SAHİPLERİNİN) sağlığı ile ilgilenen Sağlık Ocağı mı?

3- Bu saydığım ve şu an için alternatifi olmayan yapılar, plan içinde işgalci binalar görünüyor ve yıkılması gerekiyorsa;

Tarihî Beykoz Çayırı içerisinde bulunup da sizin veya görevlendirilen kişilerin yaptığı plana dâhil edilmeyen Happy Center adlı yapı işgalci değil mi?

Üstelik bunun gibi büyük marketler her mahallede onlarca var… Eksikliği bir süre sonra fark edilmez bile…

4- Belediye’ye göre Beykoz Çayırı üzerinde ki "işgalci", bizlere göre "HAYAT VEREN" yapı ve kurumlara bu plan ile ilgili resmi bir yazı, evrak gitmediğini biliyorum...

İlk başta plana dahil olan fakat sonradan doğru bir kararla çıkartılan Millî Eğitim Bakanlığına bağlı Hacı Numan Okulu’nda yapıldığı gibi yıkıma bir iki hafta kala, resmi haber verilip "binadaki eşya, araç ve gereçleri ne yaparsanız yapın,  yeter ki boşaltın" mı denecek?

(Okulun bir hafta içinde boşaltılması için, eşya, araç ve gereçlerin nasıl tarumar edildiğini çok iyi bildiğim ve belgelediğim için bu örneği verdim)

Veya bu binaların akıbeti nasıl olacak?

Bu şartlar altında şikâyetçi olması gereken;

Belediye mi?

Yoksa sizin de dediğiniz gibi "çayırı kullanan, burada yaşayan insanlar ve İstanbullular" yani ÇAYIRIN GERÇEK SAHİPLERİ Mİ?

Elbette ki bunu zaman gösterecek.

Fakat atadan bir Beykozlu olarak gönül ister ki;

Şikâyetçi olmak yerine, iktidar, muhalefet ve halk siyasetten uzak olarak el ele vererek, ortak düşünce ile ilk başta Beykozluları düşünerek en ideali ne ise o şekilde olsun.

Saygılarımla…

Ozan Derviş

HASTANEMİZE SAHİP ÇIKALIM

27-09-2022 Yorum yok. 591
Neyir Erkan Şişman

MHRS

27-09-2022 Yorum yok. 501
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Emperyalistlerin bitmeyen oyunları

27-09-2022 Yorum yok. 552
Feride Gündüz "Hoş Kalem"

UNUTANI UNUTMA

27-09-2022 Yorum yok. 497
Tuncay Ünde

TOKATKÖY GERÇEĞİ "Masum Değiliz Hiç Birimiz"

27-09-2022 Yorum yok. 554
Yaprak Akın

YENİ TÜRKİYE

27-09-2022 Yorum yok. 430
Cüneyt Pulant

SPOR!

27-09-2022 Yorum yok. 721
Asiye Çakır

YAŞA(T) BE İNSAN!

27-09-2022 Yorum yok. 494
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

TÜRKİYE DE FUTBOL İKLİMİ… (1)

27-09-2022 Yorum yok. 551
Hacı Arıcı

ANA GİBİ YÂR, BAĞDAT GİBİ DİYAR OLMAZ

27-09-2022 Yorum yok. 498
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 1904