YENİ NORMAL’e Dikkat…

27-06-2021 588 Yorum yok. Yorum Ekle

Deprem, doğal afet, terör derken, tüm dünya ile birlikte salgın bir hastalığın pençesinde, yaşam mücadelesi verdik, veriyoruz. Sadece canımız, sağlığımız değil, ekonomik, psikolojik ve sosyolojik olarak ta ayakta kalmaya gayret ettik, bu dönemde.

Hepsi bir yana, eğitim büyük sekte ye uğradı..!

Okullar kapandı, çocukların gelişiminde en sakıncalı bulduğumuz,3 T …Tablet, Telefon, Televizyon hem çocuklarımızın hem de hepimizin hayatının  ayrılmaz birer parçası oldu. Covid- 19, hepimize ve hayatımıza olumsuz yönlerde etki ettiği gibi olumlu ve ders çıkarılacak taraflarının da olduğunu yaşayarak öğrendik.

Salgının en başından  bilimsel olmayan ve herhangi bir veriye dayanmayan uyarı ve tavsiyelerle bir süre bocalamış olsak da ilerleyen süreçte alınan tedbir ve uygulamalarla daha kötüye gidişe engel olma başarısını Ülke olarak yaşadık...

Bu meyanda, öncelikle Sağlık Bakanlığımız, tüm sağlıkçılarımız ile Devlet yöneticilerimize de koordinasyonları ve gayretlerinden dolayı teşekkür etmeden geçemeyeceğim.

Tabi ki uyarılara uyum sağlayan ve örnek davranışlarda bulunan tüm vatandaşlarımıza da ayrıca şükranlarımı sunuyorum.

Süreç ilerledikçe, uygulanan tedavi yöntemlerine ilaveten AŞI’nın da devreye girmesi ile birlikte tüm dünyaya bir umut saçıldı..!!

Her ne kadar bu konuda ve salgın konusunda birçok senaryo ve komplo teorileri oluşturulsa da her gün kaybedilen canlar, medya aracılığı ile gözler önüne serilen görüntüler daha dün gibi hafızalarımızda duruyorken, hala daha Aşı konusunda bir sürü söylentiler, tereddütler ortalıkta dolaşıyordu.

Tam da bu zamanlar da, vaka sayıları ve can kayıplarında düşüşler olunca bu konuda yapılan eleştiriler taca çıkmış oldu. Umuyor ve diliyorum ki, yaz sonu itibarı ile tam normalleşmeye geçmeye başlayacak olacağımızı sanıyorum.

Ancak, asıl hayat ondan sonra başlayacak!!!

Farkında olmasak ta hastalığa yakalanmamış olsak ta hemen hepimiz büyük yaralar alarak bu süreçten çıkmış olacağız…

Sosyalleşmemiz bile sektelere uğrayabilir. Eğitim de büyük bir yavaş geçiş yaşayabiliriz. Ekonomik olarak büyük bir bölümümüz dip yaptık. Borçsuz vatandaşa rastlamak neredeyse mümkün görünmüyorken, mal varlığı ve mevduatı yukarılarda olan vatandaşlarımızın feryatları..!! da ayrı bir sorun…

Hemen her gün ve dakika kur takibinde olan bu insanların yanında evine ekmek parası götürmeye çalışan insanlarla arasındaki uçurum bu süreçte daha da aralandı.

Covid-19’dan büyüyerek çıkan şirketler ve hizmet erbapları da oldu tabi ki, ama sanayi alanında üretime giren ürünlerin hemen her gün değişen fiyatları ile sağlıksız bir ticaret ortamını da yaşamış olduk.

Spor alanına girmiyorum bile!!

Seyircisiz hiç mi hiç tadı yok… batık kulüplerin gelir kapıları da kapandı!! Sponsorlar çekildi. Ama yılda 2­- 4 milyon Euro alıp, 35-40 yaşlarında çok büyük birikimlerle emekli olma şansına sahip Futbolcu kardeşlerimize, televizyon programlarında yapılan acıtasyonlar !! bunu da düşünelim derim..

Ve tabi ki, en önceliğimiz ,Sağlık… yeni dönemde ,

Sağlık ve huzur ile yaşayalım derim..

Saygılarımla…

Ozan Derviş

SAĞLIK DEYİP GEÇMEYELİM

23-09-2021 Yorum yok. 376
Neyir Erkan Şişman

Çocuklarımız için...

23-09-2021 Yorum yok. 354
Cüneyt Pulant

GÜNAYDIN !

23-09-2021 Yorum yok. 383
Hacı Arıcı

KENDİMİZ OLABİLMEK

23-09-2021 Yorum yok. 322
Tuncay Ünde

"GÜNAYDIN"

23-09-2021 Yorum yok. 287
Asiye Çakır

KENDİNE ZAMAN AYIRMAK

23-09-2021 Yorum yok. 257
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SÖYLEMLER VE EYLEMLER

23-09-2021 Yorum yok. 242
Yaprak Akın

HAYAT YOLU

23-09-2021 Yorum yok. 182
Osman Topuz

AMAN UZAKLAŞMAYALIM

25-08-2021 Yorum yok. 563
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 983

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 899