HAYATA DAİR

27-10-2020 3527 Yorum yok. Yorum Ekle

Takip edenleriniz biliyorlardır, üç yıllık TV programları hayatımın son iki yılında, pandemi yasaklarını içeren üç ay dışında hemen her hafta sevgili izleyicilerle buluşuyorum.

Üç yıl evvel moderatörlüğünü yaptığım +40 Futbol programına katılan bir  konuğumun sohbetinden esinlenerek,

Ülkemizde sadece özel günlerinin sosyal platformda  paylaşılması ile gündeme GELEBİLEN… Özel Bireylerimiz ile ilgili SPOR içerikli bir program FİKRİ oluştu bende.

Bu sayede onların sesi olabiliriz, hem aileleri hem kendilerinin hayatına az da olsa dokunabiliriz diye düşündüm.

Bu fikrimi çıktığım kanalın yetkililerine ilettim.

‘’Sosyal sorumluluk’’ proje kapsamında çokta olumlu karşılandı. Yayın saati olarak da Pazar günleri sabah kuşağında yer verilince... Oldu bu iş dedim.

İlk zamanlar aynı gün iki program yaparak başladım. Spor programı sponsorunun ağır aksak hali beni ikinci programa ağırlık vermeye itti.

Adı üstünde Hayata Dair ne varsa işleyebileceğim bu programın yapımcılığını da ben üstlendim. Her hafta değişik konu ve konuklarla tam iki yılı doldurduk.

En başta eğitim, sağlık, kültür sanat ve spor ile devam eden serüvenin devamında dostluklar oluşuyor, kendimde gelişmeye çalışıyordum.

Aynı zamanda gündemi de takip edip ona göre konular işlemeye özen gösteriyor olmakta ayrı bir keyif. Konusunda başarılı olmuş, projesi olan birçok insana programda yer vermeye çalıştım ve vereceğim. Ancak bir konu var ki… Onunla ilgili proje geliştirmeden kendimi alamadım.

Birçoğumuzun bilinçsizce, Engelliler..!! dediği

Farklı ve Özel Bireylerimiz ile ilgili program ve proje yoğunluğum başladı. Öyle ki; Onların yaşamları, beslenmeleri, spor yapmaları, yeteneklerinin keşfi çok önem arz ediyordu. Bunun yanı sıra Hayatını onlara vakfetmiş Aile bireylerini de dahil edebileceğimiz birçok etkinlik var ve bunların bazılarını Özel Eğitim merkezleri ile Duyarlı Halk tarafından semtlerde kurulan Dernekler hayata geçiriyorlar.

Hepsini ayrı ayrı kutluyorum…

Benim projem ise FUTBOL….

Evet İstanbul’da farklı-özel bireylerimizden oluşan bir LİG oluşturup hem onların hem de ailelerinin hayatını renklendirmeyi hedefledim.

Bu fikrime ilk etapta dört ikinci toplantı da yedi Özel Eğitim Kurumundan destek buldum. IASKF İstanbul Amatörle Evinde yaptığımız toplantı ile buna START verdik.

Çok güzel gelişmeler olmaya başladı, her ne kadar PANDEMİ süreci olsa da biz oluşturduğumuz 7 kişilik İCRA ekibi ile temaslarımızı yapmaya başladık.

Akabinde merkezi Ankara’da olan, Türkiye Özel Sporcular Federasyonu(TOSSFD) ile temasa geçip, birlikte hareket ederek, kuracağımız lige katılacak takımları Federasyona entegre ederek zamanı geldiğinde yarışmacı ligde yer almalarını sağlayacağız.

Bu projeye her birinizin desteğini bekliyoruz.

Bu proje hayata geçtiğinde ÇOK Mutlu olacağız.

İnsanlarımızın hayatına dokunmaya, onlara HAYATA DAİR ne varsa sunmaya devam.

Allah sağlık verdikçe.

Sevgi ve saygılarımla…

Ozan Derviş

SAĞLIK DEYİP GEÇMEYELİM

23-09-2021 Yorum yok. 384
Neyir Erkan Şişman

Çocuklarımız için...

23-09-2021 Yorum yok. 357
Cüneyt Pulant

GÜNAYDIN !

23-09-2021 Yorum yok. 395
Hacı Arıcı

KENDİMİZ OLABİLMEK

23-09-2021 Yorum yok. 340
Tuncay Ünde

"GÜNAYDIN"

23-09-2021 Yorum yok. 305
Asiye Çakır

KENDİNE ZAMAN AYIRMAK

23-09-2021 Yorum yok. 260
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SÖYLEMLER VE EYLEMLER

23-09-2021 Yorum yok. 245
Yaprak Akın

HAYAT YOLU

23-09-2021 Yorum yok. 185
Osman Topuz

AMAN UZAKLAŞMAYALIM

25-08-2021 Yorum yok. 563
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 983

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 899