Benimki Sadece Bir Temenni

27-08-2020 2065 Yorum yok. Yorum Ekle

Boğazın İncisi Güzel Beykoz’umuza yeni atanan Kaymakamımız Esengül Korkmaz Çiçekli’nin çalışma programında belki de, en önceliklilerden olacak, “lakin gönül bu” bazen gönle düşen gönülde kalmıyor.

Radyo Programcılığı ve Gazele Yayıncılığım ile birlikte yaklaşık 30 yıldır ilçemizin neredeyse her konusunda nabzını iyi tutanlardan birisi olduğum söylenir. Allah’a Şükürler Olsun ki bu anlamda geride bıraktığım süreç hep övünç kaynağım olmuştur.

Ben konuyu asıl özüne getirmek istiyorum. Geride bıraktığım süreç içerisinde ilçemizde görev yapan birçok Kaymakamımızı tanıdım. Tabi ki hepsi ile frekanslarımızın tutacağı bir kaide yok. Neredeyse tüm Beykoz’un da katılacağını tahmin ettiğim gibi bu süre içerisinde ilçemizde görev yapan bir Kaymakam hariç diğerleri ile en yüksek sevgi ve saygı ölçeğinde görüşmelerime devam ediyorum. Rahmeti Rahmana kavuşan bir tanesi içinde aklıma düştüğünde, dua okumayı da ihmal etmiyorum.

Bu davranışın sadece bana ait olmadığı da, geride bırakılan Beykoz yaşamına bakıldığında tüm çıplaklığı ile bilinmekte. Ve hatta yine benim gibi birçok Beykozlu da ilçemizde görev yapmış bu değerli insanlar ile özel günlerinde görüşmekteler ve sevgilerinin peşinden gidip memleketlerinde veya halen çalıştıkları yerlerde ziyaret edenler bile bulunmakta.

İlçemize hizmet edenlerden Allah Razı Olsun. Bu onlar ile vicdanları arasında ve sorumlusu oldukları kurum arasındaki bir mesele biz sadece Halka yansıyan bölümüne bakarız.

Bütün bunların dışında ilçemizde görev yapan ve benim yukarıda bahsettiğim yayın hayatıma denk gelen süre içerisindeki bütün Kaymakamlarımızın hepsi boğazın incisi, şirin ilçemiz Beykoz’da “ENGELLİ DÜNYASINA” çok ayrıcalıklı baktılar ve hizmetlerinde bu camiayı hep öncelikli gördüler.

Özellikle ilçemizdeki görevinden emekli olup Beykoz’a yerleşen son Kaymakamımız Ahmet Katırcı döneminde, Merkezi ve Yerel Yönetimlerimizin bu müstesna dünyaya hizmetleri öyle bir arttı ki, Beykoz Engelli Dernekleri aralarındaki mükemmel uyumlu çalışma ile ilçemizdeki Engelli Dünyasını kucaklama ve hizmet etme anlayışı en yüksek ölçülere çıktı. Hatta bu uyumlu birliktelik, İstanbul’da halen başka ilçelerde yakalanamamış durumda.

İşte hal böyle olunca ilçemize yeni atanan ve bir ilk olan Kadın Kaymakamımız Esengül Korkmaz Çiçekli’den beklentilerim gönlümde hızlı yeşermeye başladı. Ve öncelikli olanı aktarma gereği duydum.

Yayın hayatım boyunca, bu müstesna dünyadan,  istisnasız gelen her talebe cevap vermiş, onlar için projeler üretmiş, gazete sayfalarında sınırsız yer vermiş, bazılarının yönetimlerinde bulunmama rağmen, genelde hiç ayırım yapmadan bu camiaya hizmetlerine halen öncelikli devam eden bir yayın kuruluşu olarak duygu ve düşüncelerimi paylaştım.      

Ozan Derviş

SAĞLIK DEYİP GEÇMEYELİM

23-09-2021 Yorum yok. 376
Neyir Erkan Şişman

Çocuklarımız için...

23-09-2021 Yorum yok. 354
Cüneyt Pulant

GÜNAYDIN !

23-09-2021 Yorum yok. 385
Hacı Arıcı

KENDİMİZ OLABİLMEK

23-09-2021 Yorum yok. 322
Tuncay Ünde

"GÜNAYDIN"

23-09-2021 Yorum yok. 289
Asiye Çakır

KENDİNE ZAMAN AYIRMAK

23-09-2021 Yorum yok. 257
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SÖYLEMLER VE EYLEMLER

23-09-2021 Yorum yok. 242
Yaprak Akın

HAYAT YOLU

23-09-2021 Yorum yok. 182
Osman Topuz

AMAN UZAKLAŞMAYALIM

25-08-2021 Yorum yok. 563
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 983

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 899