Korona Bitsin, Sosyal Mesafe Kalsın…

25-05-2020 5914 Yorum yok. Yorum Ekle

Değerli Dostlarım mübarek Ramazan ayı sonrası bir kere daha bayrama kavuştuk. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Bırakın ülkeyi, tüm dünya olarak zor bir sınavdan geçiyoruz. Ülkemiz gibi bu süreci iyi yöneten ülkeler yavaş yavaş normalleşme adımları atmaya başladı.

Bazı ülkeler bizim gibi konuyu çok itinalı takip ederek, planlamaları doğrultusunda hedefe doğru ilerlerken, bazı ülkeler de ekonomik çıkarları doğrultusunda erken iyileştirme sürecine girmekten çekinmiyorlar. Bu sebeple hem yurt içerisinde, hem de yurt dışında tedbirleri hiç elden bırakmamamız gerekmekte.

Bu iyiye işaret ama gelin korona bitene kadar zorunlu olmadıkça evlerimizden dışarı çıkmayalım. İzolasyonumuzu koruyalım, sosyal mesafemize dikkat edelim. Şimdi sizleri biraz ileriye götürmek istiyorum. Allah izin verirde o günleri görürüz inşallah.

Koronavirüsün bittiği günlere götürmek istiyorum sizleri dostlar. Sokağa çıkma yasakları bitmiş, maske takma zorunluluğu ve yaş kısıtlamaları ortadan kalkmış, herkes özgürce sokaklara çıkıyor ohhh mis değil mi?

Sağlık Bakanlığı’nın sürecin başından beri vurguladığı sosyal mesafe kuralı bitmiş… İşte orada biraz duralım.

Değerli Dostlar, bu süreçte çok düşünme fırsatım oldu. Korona’da uyguladığım sosyal mesafe kuralını neden korona bittikten sonra yüze dost kalbe hainlere karşı, arkanızdan atıp tutup yüzünüze şirin görünenlere, günlük dedikodusunu yapmadığı zaman rahat edemeyenlere, hasetlikten çatlayanlara, işleyen tekerleğe sürekli çomak sokmak isteyenlere, karşı uygulamaya devam etmiyoruz.

Bence hayat normale döndüğünde sosyal mesafe kuralını bu insanlara karşı, eksiksiz bir şekilde, uygulamaya devam etmeliyiz. Eğer uygularsak beden sağlığımız bir yana ruh sağlığımızda rahata erer.

Çünkü bir kişi, bu sayılan tüm kötü davranışların, dost bildikleri tarafından yapıldığını bildiği halde; saygısından, edebinden susuyorsa hem ruh sağlığı hem de beden sağlığında bozulmalar meydana gelir.

Naçizane siz Değerli Okuyucularıma önerim, inşallah koronavirüs bittiğinde bu sosyal mesafe kuralını uygulamanız. O zaman gerçek dostlarınızın kıymetini daha iyi anlayacaksınız. O zaman siz bu kötü kişilerin dedikodu çarklarına çomak sokacaksınız, işlemez hale getireceksiniz.  Sözüm ona dostlarını birbirine düşürmede mahir özelliğini kullanan bu hayırsızlara ağır bir darbe vurmuş olacaksınız.

Kimileri bu süreçte evde sıkıldım. Annemi Babanı göremedim, Torunlarımı göremedim şeklinde yakınmaktalar. Değerli Dostlar, herkesin evinde televizyon, akılla telefonlar, tabletler envai çeşit teknolojik alet var. Yapmayın etmeyin bu virüs 1980’li yıllarda TRT’nin tek kanal olduğu, bırakın televizyonu ev telefonlarının bile her evde olmadığı yıllarda karşımıza çıksaydı ne yapacaktık. Her şerde bir hayır vardır. Sabrın sonu selamet. Biraz daha sabır…

Bu vesileyle tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle tebrik eder, büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpeceğimiz nice sağlıklı ve mutlu Bayramlara erişebilmeyi Cenab-ı Allahtan diliyorum…

Ozan Derviş

ALLAH VE CAN KORKUSU OLMAYANLAR DEVAM ETSİN

08-05-2021 Yorum yok. 826
Neyir Erkan Şişman

KAPALIYIZ

08-05-2021 Yorum yok. 581
Osman Topuz

Yaşama İnat

08-05-2021 Yorum yok. 359

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 531
Yaprak Akın

YENİ NESİL BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 242
Cüneyt Pulant

Gülümsemeyi Hiç Unutmayalım

08-05-2021 Yorum yok. 951
Makbule İnaç

HIZIR GÜNLERİ - SABUN KOKULU BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 577
Tuncay Ünde

Beykoz'a Kaşıkla Verip Kepçeyle mi Alınıyor...

08-05-2021 Yorum yok. 286
Asiye Çakır

NEREDE ESKİ BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 671
Hacı Arıcı

RAMAZANDAKİ İBADETLERİMİZİ BİR ÖMRE AKTARALIM

08-05-2021 Yorum yok. 564
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

NELER OLUYOR…

08-05-2021 Yorum yok. 487