Eğitim Camiasının Değerli Temsilcileri, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrencilerimiz

26-08-2021 1675 Yorum yok. Yorum Ekle

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı başlarken, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hitaben yazdığı köşe yazısıyla konuk yazarımız…


Eğitim Camiasının Değerli Temsilcileri, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrencilerimiz ve Kıymetli Beykozlular,

Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanı ile çarpan minik yavrularımızın, okullarına koşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımızın, velilerimizin ve değerli öğretmenlerimiz ile yöneticilerimizin coşkusunu yürekten paylaşıyoruz.

Yaklaşık iki yıldır pandemi nedeniyle uzak kaldığımız çocuklarımıza 2021-2022 eğitim öğretim yılına 1 Eylül Uyum Haftası süreci ile kavuşuyoruz. Bu haftada Okul Öncesi ve 1.sınıf öğrencilerimiz için Uyum Haftası olacaktır. 6 Eylül Pazartesi günü itibariyle tüm kademelerimizde tüm sınıflarımızda yüz yüze eğitime başlıyoruz.

Okul çağına gelen her çocuğun eğitim öğretime erişimini sağlamak, kaliteli bir şekilde eğitimini vererek yükseköğretime hazırlamak, ilgi ve yeteneklerini geliştirmesine fırsat verecek ortamlar hazırlamak ve nihayetinde ülkesine bağlı, milletini seven, değerlerine sahip çıkan mutlu bireyler yetiştirmek başta bizler olmak üzere hepimizin görevidir.

İlim irfan yuvası olan okullarımızda ülkemizin ihtiyacı olan eğitilmiş insan gücü oluşturulmaktadır. Eğitim alanında alınan mesafe, gelişme ve ilerleme uluslararası rekabetin en önemli göstergesidir. Eğitimde sadece mesleki ya da akademik anlamda başarılı bireyler yetişmez, değerleriyle kuşanmış, ruh güzelliğine sahip, yüreğinde tüm insanlığa karşı hoşgörü ve merhamet besleyen nesiller yetişir. Sevgili Öğrencilerimiz,

Eğitim öğretim sürecinin her kademesinde, bulunduğunuz her ortamda öğretmenlerimizin rehberliğinde okuyan, araştıran, sorgulayan, her durumda bilgiye ulaşmanın yollarını arayan, ulaştığı bilgiyi verimli kullanan, bilgi ve becerilerini her zaman yenileyen, yeteneklerini kullanan ve güçlendiren, değerlerine sahip çıkan, ülkesine, milletine bağlı bireyler olmanız, bizlerin geleceğe daha güvenle bakmasını sağlayacaktır. Çünkü gelecek sizsiniz. Ülkemizin geleceğine siz yön verecek, siz söz sahibi olacaksınız.

Bu nedenle size sunulan imkânlardan en iyi şekilde yararlanmanız ve kendinizi geliştirmeniz ailelerinizi ve biz öğretmenlerinizi mutlu edecektir. Maske-Mesafe ve Hijyen kurallarına uyacağınız noktasında inancımız tamdır. Sizlere güveniyor ve sizleri çok seviyoruz.

Değerli Eğitim Yöneticilerimiz ve Öğretmenlerimiz,

Sizler, öğrencilerimizin hayata kapılarını açan anahtarlarsınız. Yavrularımıza sizler rehberlik, önderlik edecek, düşlediğimiz dünyayı kurmaları için onlara siz yardımcı olacaksınız.

Genç nesillerimizin yetişmesinde, kültürümüz ve değerlerimizin aktarılmasında, ülkemizin güçlü yarınlara taşınmasında en önemli görev sizlerindir. Yavrularımıza kendi yavrularınız gibi sahip çıkacağınıza güvenimiz ve inancımız tamdır. Sizlere güveniyor ve sizleri çok seviyoruz.

Kıymetli Velilerimiz,

Kendinizden daha çok değer vererek yetiştirdiğiniz, geleceğe hazırladığınız evlatlarınızın başarısı sizi, bizi hepimizi mutlu edecektir. Sizlerin çocuğunuzu yetiştirmek için gösterdiğiniz gayret, fedakârlık oldukça özgüvenli, çalışkan ve üretken nesiller yetiştirme ümidimiz artmaktadır.

Çocuğunuzun eğitim öğretim sürecinde öğretmenleri ve okul yönetimiyle işbirliği içinde hareket etmeniz, eğitim-öğretim faaliyetlerine destek olmanız, eğitim kalitesinin artmasına ve çocuğumuzun başarısına büyük katkı sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimize, tüm eğitim camiamıza, Beykoz'umuza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor sağlıklı bir şekilde pandemi sürecini atlatarak Maske-Mesafe ve Hijyen kurallarına uyarak eğitim öğretim yılımızı yüz yüze eğitimle tamamlamayı diliyorum. Okullarımızın eğitim öğretime hazırlanmasının her aşamasında bizlerin yanında olan Beykoz Kaymakamımız Esengül Korkmaz Çiçekli ve Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın’a şükranlarımı sunuyorum.

Tuncay Ünde

MURAT AYDIN’A SORULARIM VAR

27-09-2021 Yorum yok. 781
Osman Topuz

Ortak Cevap

25-09-2021 Yorum yok. 834
Ozan Derviş

SAĞLIK DEYİP GEÇMEYELİM

23-09-2021 Yorum yok. 1624
Neyir Erkan Şişman

Çocuklarımız için...

23-09-2021 Yorum yok. 789
Cüneyt Pulant

GÜNAYDIN !

23-09-2021 Yorum yok. 1164
Hacı Arıcı

KENDİMİZ OLABİLMEK

23-09-2021 Yorum yok. 695
Asiye Çakır

KENDİNE ZAMAN AYIRMAK

23-09-2021 Yorum yok. 1140
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SÖYLEMLER VE EYLEMLER

23-09-2021 Yorum yok. 519
Yaprak Akın

HAYAT YOLU

23-09-2021 Yorum yok. 445
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 1062

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 979