Geçmişten Günümüze (1995-2020) (1)

27-02-2020 3211 Yorum yok. Yorum Ekle

Allah kişileri dünyaya bir amaca hizmet etsin diye ona görev vererek gönderir. Bizimde görevimiz çocuklar için hizmet vermek, çevremize olumlu enerjiler ile güzel işlerin yapılmasını sağlamak,

Hayatına dokunduğunuz çocuklar size bir gün benim hayatımdaki gelişmelerin yansımaları sebebi sizsiniz çok şanslıyım diyorsa, işte o zaman anlıyorsunuz ki biz çok güzel işler yapmışız görevimizi yerine getirebilmişiz.

Şimdi paylaşacağım yazı 18 yıl önce TEGV ile tanışmış ve TEGV’de yaptığı etkinliklerin, katıldığı programların ürün çıktıların, açılış, dergi kupürlerini hala saklayan bir genç kızımızın anıları…

 

EN GÜZEL YOLUM…

Bundan tam 18 yıl önce kesişti yollarımız TEGV ile. Daha 9-10 yaşlarında neyin ne olduğunu, neden buraya geldiğimi bile bilmediğim sıralarda. Türkçe, matematik öğreneyim diye girdiğim bu kurumdan tüm hayatım boyunca bana katkı sağlayacak, yoluma ışık olacak bilgilerle donatıldığımı yaşarken fark ettim.

11. yaş günümde hayatımda ilk defa bir kitap hediye edilmişti bana ve ben elime her kitap alışımda bana kitap hediye eden Gülçin Öğretmenim geldi aklıma. Daha sonraları birimde gönüllü olan abi ve ablalarımın ilgi ve muameleleri sayesinde kitap okuma alışkanlığı edinmiş oldum. Şimdi kendime ait bir kütüphanem var. Ve kütüphaneme her baktığımda onlara tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Her çıkmaza girip haksızlığa uğradığımda ise Emrah abi geldi aklıma. ‘’İnsanım, bireyim, yurttaşım’’ dı onun dersinin adı ve ben o günden sonra her alanda insan, birey ve yurttaş olduğumu hatırlattım kendime. Kendi zorluklarında bir hayat mücadelesi veriyor her insan bu günümde haklarımı savunuyor ve bunun için hala mücadele veriyorsam dünümde bu cesareti bana verdiği içindir.

2006 yılında ‘’ Bilişimci Martılar Projesi’’ ile tanımadığım insanlarla iletişim kurup anket yapmamızı, bir web sayfası oluşturmamızı, sunum hazırlamamızı dahası kalabalık karşısında hazırladığımız sunumu anlatmamızı sağladılar. O günden sonra insanların karşısına geçip bir şeyler anlatmayı daha çok sevdim ve hala anlatmaya devam ediyorum, ömrüm yettiğince de anlatmaya devam edeceğim.

Bugün mesleğimi icra ederken dahi hala Birgül abladan aldığım drama dersleri ve düşler atölyesinde yaptığımız tüm etkinlikler, oyunlar bana yol gösteriyor.

Birçok şeyin ilkini bu birimde yaşadım ben. İlk defa bir Picasso sergisi gezdim, ilk defa bir tiyatro oyunu izledim ilk defa bir ekiple projeye yapma fırsatım oldu bunlar böylece uzayıp gidebilir. Yani demem o ki TEGV’de biz yalnızca başarılı bir öğrenci olmayı değil, hayatın her evresinde donanımlı, güçlü, sağduyulu, özverili birer birey olmayı da öğrendik.

Birim müdürümüz Makbule Ablamız…

Her daim bitmeyen bir hayat enerjisi, güler yüzü, azmi, isteği, heyecanı, bizler ile olan diyaloğu, bize güveni ile her gün biraz daha bağlanmamızı sağladı eğitimlerimize, projelerimize biraz daha sarıldık dört elle. Birimimizdeki her bir öğrenciyi kendi öz evladı gibi ilmek ilmek işleyip bizler için uğraşması belki de benim bu hayattaki en büyük şansımdı. Bugün yeryüzünde ne kadar çok çocuğun olduğunu bir bilsen Makbule abla ben onlardan yalnızca bir tanesiyim. Hiç birimiz bize yaptıklarını unutmuyoruz ve asla unutmayacağız.

Hayatımın bundan sonrası için başta bir TEGV gönüllüsü ve öğretmen olarak karşılaştığım tüm çocukların da en az benim kadar şanslı bir çocukluk geçirmesi için elimden geleni yaparken bana kattığınız değerleri hep hatırlayacağım.

Çabalarınız için minnettarım. İyi ki varsınız iyi ki TEGV var…

 

Yazan; BÜŞRA ERDOĞAN

“Bir Çocuk Değişsin, Türkiye Gelişsin”

Yeni güne gülümseyin, sevgiyle kalın

Ozan Derviş

COVİD-19 İLLETİNİ YENMEYE VARMISINIZ

24-02-2021 Yorum yok. 842
Neyir Erkan Şişman

Taşlık

24-02-2021 Yorum yok. 932
Hacı Arıcı

VİRÜS İLLETİNDEN BİZLERİ KURTAR ALLAH'IM

24-02-2021 Yorum yok. 1211
Osman Topuz

Yüreklerdeki Ayaz

24-02-2021 Yorum yok. 729
Makbule İnaç

Bir Ülke, Bir Adet

24-02-2021 Yorum yok. 718
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

MEDYA PSİKOLOJİSİ

24-02-2021 Yorum yok. 705
Asiye Çakır

ÜÇÜNCÜ BİN YIL...

24-02-2021 Yorum yok. 1263
Cüneyt Pulant

Güzel İnsan Olmak

24-02-2021 Yorum yok. 922
Yaprak Akın

KEŞKE OLSA!!!!

24-02-2021 Yorum yok. 525
Tuncay Ünde

KADER MAĞDURU !!!

27-01-2021 Yorum yok. 1441

Covid-19’u Hafife Almayalım

27-12-2020 Yorum yok. 2796