BİR SEVGİ İSTİYORUZ “ENGELSİZ OLSUN”

28-04-2019 1059 Yorum yok. Yorum Ekle

Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği Yönetimi Türkiye’de ve Dünya’da Engelli Çocuklar ve Sorunları konulu Sempozyum düzenleyerek, engelli dünyasına yeni bir bakış açısı getirdi.


Yakın zamanda kurulmasına rağmen farkındalıklı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken, Dilek Bülbül Başkanlığındaki Dernek Yönetimi düzenledikleri Sempozyum ile birbirinden değerli akademisyenler vasıtası ile Beykoz’da olmamış bir farkındalığı hayata geçirdi.


Sempozyuma engellilerden ziyade, sivil yaşam bireylerinin katılmasına ve engelli dünyasının sıkıntılarının, daha geniş çevrelere yaygınlaştırılmasının planlandığı görüldü.


Dernek Yönetimi sempozyum hazırlıkları başladığında, ilçemizin yetiştirdiği ve mesleğinde uzmanlaşan Doç. Dr. Öznur Küçük ’ten yardım istediğinde, Öznur Küçük’ün Akademisyen arkadaşlarının katkısı da beraberinde geldi.


-Doç. Dr. Öznur Küçük Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Türkiye’de ve Dünya’da Engelli Çocuklar ve Sorunlarına Genel Bakış

-Doç. Dr. Adile Özkan Nöroloji Uzmanı

Beyin Gelişimi ve Sevgi

-Doç. Dr. Meltem Uğraş Gastroenteroloji Uzmanı

Engelli Çocuklarda Mide ve Bağırsak Hastalıkları

-Fizyoterapist Sefa Bulut

Engelli Bireylerde Fizyoterapistin Rolü ve Rehabilitasyonda Güncel Yaklaşımlar


Sempozyum konukları önceden duyurusu yapılan konular üzerinde sunumlarını gerçekleştirmeden önce Dernek Başkanı Dilek Bülbül katılımcılara teşekkür ederken, randevu alıp davetiye vererek özellikle geleceğini söylemelerine rağmen mazeretsiz katılmadıkları için kendilerine sitem etti.


Sempozyumun sunumunu derneğin Başkan Yardımcısı Doğuş Haber İmtiyaz Sahibi Ozan Derviş yaparken, Derviş Sempozyum katılımının çok değişken meslek gruplarından olması sebebiyle mükemmel olduğunu, sadece Protokol Konuklarının sempozyuma söz verdikleri halde katılmamış olmalarına üzüldüğünü belirtti.


Her konuşmacıya günün hatırası adına plaket takdim edilirken, plaketlerini alan konuşmacılar akademik sunumlarının dışında konukları selamlama fırsatı da buldular.


Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, Sempozyum konukları arasında, Akademisyen Kadronun oluşmasına katkı koyan Türkiye Hastanesi Genel Müdürü Hayati Odabaşı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, BOÇAY Başkanı Bülent Taştan, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, P.Bahçe Muhtarı İlkay Aydın Karababa, Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç, Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, Denizcilik İşletmeleri Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kaya, Ayetullah Keser Özel Eğitim Okulu İdareci, Öğretmen ve Çalışanları, Bende Varım Derneği Başkanı Aşkım Maden Ateselim ve Yönetimi, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Taner Mert ve Yönetimi, Beykoz Artvinliler Derneği Başkanı Mehmet Uzun, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, Müzeyyen Özgür Tokatköy Ortaokulu Müdürü, Çubuklu Şehit İsmail Kefal İlkokulu Müdürü Bayhan Tekin, İlçe Gıda ve Tarım Müdürü Murat Ekinci, Yeşilay Beykoz Şube Başkanı Emin Yavuz, İlçe SGK Müdürü Ferda Özkalender, A.Hisarı Turizm Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Bengü Efsen Müzik Topluluğu Başkanı Bengü Efsen, Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma Vakfı Müdürü Selim Safi, Beytaekwondo ve Kungfu Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Zurnacı sempozyumun katılımcıları oldular.


Sempozyum sonrası davetliler kendilerini bilgilendiren Akademisyen kadro ve sempozyumu düzenleyen Engelsiz Umutlar Derneği Yöneticileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 Fotoğraf Galerisi


28-04-2019 1059 Yorum yok. Yorum Ekle
Bilal Karabacak

BEYKOZ DERNEKLERİ ÇOCUKLAR İÇİN BİRLEŞTİ

05-08-2019 Yorum yok. 852
Neyir Erkan Şişman

İstanbul Sınıfta Kaldı

02-10-2019 Yorum yok. 653
Osman Topuz

Biraz Merhamet

02-10-2019 Yorum yok. 754
Çiğdem Topatan

BİR KARADENİZ KAÇKAR HİKÂYESİ

02-10-2019 Yorum yok. 734
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Nerede Kalmıştık

02-10-2019 Yorum yok. 711
Hacı Arıcı

DOST OLUP DOST KALANLARA SELAM OLSUN

02-10-2019 Yorum yok. 664
Makbule İnaç

KADIN İSTERSE BAŞARIR ÇÜNKÜ O BİR ANNE O BİR KADIN

02-10-2019 Yorum yok. 1052
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SUSMA…!!!!

02-10-2019 Yorum yok. 942
Yaprak Akın

Her geçen gün yeni farkındalıklarla çok hızlı geçiyor

02-10-2019 Yorum yok. 502
Ozan Derviş

VATANDAŞ SEÇİMİ GERİDE BIRAKTI “YA SİZ”

05-08-2019 Yorum yok. 1674
Zeynep Küçük

Spor ve Çocuk

05-08-2019 Yorum yok. 1156

OKUMALI VE OKUTMALIYIZ

05-08-2019 Yorum yok. 865
Rabia Yıldız

ANTİBİYOTİK VE AĞRI KESİCİ

20-06-2019 Yorum yok. 2009
Asiye Çakır

DÜĞÜM....

20-06-2019 Yorum yok. 2103