RİZELİLER DERNEĞİNDE NEFESLER TUTULDU

12-04-2019 946 Yorum yok. Yorum Ekle

Başkanlığını Mikail Akyıldız’ın yaptığı, Beykoz’un en etkin Sivil Toplum Kuruluşlarından olan Beykoz Rizeliler Derneğinde, aynı zamanda Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri olan Türkiye’nin Ünlü Kalp Damar Cerrahı Mahmut Akyıldız tarafından “Kalp Sağlığı ve Uzun Yaşamın” sırları konulu söyleşi gerçekleştirildi.


Başkanlığını Mikail Akyıldız’ın yaptığı, Beykoz’un en etkin Sivil Toplum Kuruluşlarından olan Beykoz Rizeliler Derneğinde, aynı zamanda Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri olan Türkiye’nin Ünlü Kalp Damar Cerrahı Mahmut Akyıldız tarafından “Kalp Sağlığı ve Uzun Yaşamın” sırları konulu söyleşi gerçekleştirildi.


Mesleğindeki başarısı Beykozluların gurur kaynağı olan Medistate Kavacık Hastanesi Doktorlarından Mahmut Akyıldız’ın Kalp Damar Sağlığı ve Uzun Yaşamın Sırları konulu söyleşisi için Kavacık’ta bulunan dernek merkezi tamamen doldu.


Sonuna kadar takip ettiğimiz, sağlık söyleşisi iki buçuk saat sürerken, Dr. Mahmut Akyıldız ve arkadaşlarından oluşacak geniş bir Hekim Kadrosunun daha geniş kapsamlı bilgilendirme yapılması için katılımcılar ile mutabık kalındı.


Dernek Genel Sekterleri Asım Özdemir’in açılışını yaptığı etkinlikte, Rizeliler Dernek Federasyonu Kurucularından Recep Ali Aksoylu’da hazır bulunurken, dernek üyesi olan ve olmayan birçok Beykozlu bilgilendirmeyi ilgiyle takip etti.


Doktor Akyıldız, sağlıklı yaşamak için doğal ürünlerin tüketilmesi gerektiğini açıklarken, faydalı ve zararlı olan yiyeceklerden örnekler verdi.


Stresli yaşamın ve panik atak olmanın sağlığın en büyük tehdidi olduğunun altını çizen Akyıldız, kalp rahatsızlıklarının ön belirlenmesinde laboratuvar araştırmalarına gelmeden, aile içi ve hastanın genel konumu ile ilgili bilgilerden, net bir yol haritası oluşturduklarını, tıbbi araştırmalar ile de direk tedaviye geçebildiklerini de örnekler ile dile getirdi.

Katılımcıların kalp sağlığı ile ilgili enteresan sorularını net ifadeler ile dile getirilirken, göbek ile baş arasında oluşan ağrıların dikkate alınması gerektiğini, bunun yanı sıra kalp krizi belirtilerinin genel olarak, halk tarafından iyi bilindiğine dikkat çekip, en kısa zamanda müdahale edilebilecek hastaneye ulaştırmanın en doğru davranış olduğunu, yanlış sağlık merkezlerine götürmek ve diğer sebeplerden dolayı zaman geçirmenin hastaya gerekli olan ve olması gereken müdahaleyi geciktirdiğini, ne kadar geç müdahale edilirse kalp ve çevresinde o kadar sıkıntı oluştuğunu ve bununda ameliyattan sonraki dönemlerde zaman zaman büyük sıkıntılar gösterdiğini belirtti.


Türkiye genelinde birçok ünlü sanatçının da doktoru olan Dr. Mahmut Akyıldız, oldukça net ifadeler ile “spor yapmayanın fiziksel olarak- kitap okumayanın da zihinsel olarak” eksik kaldıklarını ve strese davetiye çıkardıklarını açıklarken, davetlilerden zor yaşam koşullarında doğal ürünler ile beslenmelerini, stresten ve özellikle panik olmaktan uzak kalmalarını tavsiye ederken, bütün bunlar sağlıklı yaşamanın ön koşulları olduğunu, artık kendiniz bu sisteme uyup uymadığınızı kontrol edin ve en azından çocuklarınızın uyması konusunda ısrarcı olun diyerek, hitap kitlesine adeta dokunarak sürdürdüğü sunumunu bitirdi.Sağlık bilgilendirmesi sonrasında, yine derneğin üyesi olan El Sanatları Tasarımcısı Osman Topuz’un hazırladığı anı hediyesi Beykoz’un renkli simalarından Şehabettin Bingöl tarafından dernek adına Dr. Mahmut Akyıldız’a takdim etti.


Anahtar Kelimeler : Sağlık,Beykoz Rizeliler Derneği,Dr. Mahmut Akyıldız,Mikail Akyıldız,Beykoz12-04-2019 946 Yorum yok. Yorum Ekle
Bilal Karabacak

BEYKOZ DERNEKLERİ ÇOCUKLAR İÇİN BİRLEŞTİ

05-08-2019 Yorum yok. 852
Neyir Erkan Şişman

İstanbul Sınıfta Kaldı

02-10-2019 Yorum yok. 653
Osman Topuz

Biraz Merhamet

02-10-2019 Yorum yok. 754
Çiğdem Topatan

BİR KARADENİZ KAÇKAR HİKÂYESİ

02-10-2019 Yorum yok. 734
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Nerede Kalmıştık

02-10-2019 Yorum yok. 711
Hacı Arıcı

DOST OLUP DOST KALANLARA SELAM OLSUN

02-10-2019 Yorum yok. 664
Makbule İnaç

KADIN İSTERSE BAŞARIR ÇÜNKÜ O BİR ANNE O BİR KADIN

02-10-2019 Yorum yok. 1052
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SUSMA…!!!!

02-10-2019 Yorum yok. 942
Yaprak Akın

Her geçen gün yeni farkındalıklarla çok hızlı geçiyor

02-10-2019 Yorum yok. 502
Ozan Derviş

VATANDAŞ SEÇİMİ GERİDE BIRAKTI “YA SİZ”

05-08-2019 Yorum yok. 1674
Zeynep Küçük

Spor ve Çocuk

05-08-2019 Yorum yok. 1156

OKUMALI VE OKUTMALIYIZ

05-08-2019 Yorum yok. 865
Rabia Yıldız

ANTİBİYOTİK VE AĞRI KESİCİ

20-06-2019 Yorum yok. 2009
Asiye Çakır

DÜĞÜM....

20-06-2019 Yorum yok. 2103