KENAN ARSLAN SEVENLERİNİ ÜZDÜ

02-03-2019 2380 Yorum yok. Yorum Ekle

Çocukluk, gençlik ve yaşımın kemale erdiği bu yıllarda kesintisiz arkadaşım olan, merhum Beykoz’un en büyük kereste tüccarlarından Enver amcanın oğlu, Beykozluların Şiir ve Edebiyata olan tutkusu sebebiyle “Beykoz’un Şiir Babası” dedikleri Kenan Arslan Beykoz Devlet Hastanesi Yoğun Bakımında birkaç gün kaldıktan sonra servise çıkarıldıktan sonra taburcu olup eve gitmesinin ertesi günü sabah saatlerinde sevenlerini üzerek hakka yürüdü.


Bir süredir koah ve ciğer rahatsızlığının tedavisi konusunda aile içi ve dostlarının telkinlerini kabul etmeyen dostum, tedaviyi kabul ettiğinde ise rahatsızlığının bir hayli yol aldığı acı gerçeği ile karşılaştı.


Tedavi sürecinin başlamasıyla hayatında yeni bir sayfa açmak zorunda kalan değerli dostum, benim gerçekleştirdiğim Beykoz Şiir Akşamları Programlarına aralıksız hepsine katılırken her sene sahneye geldiğinde, Ozan biz arkadaşız ben fazla şiir okumak istiyorum diye takılırdı, Bazı seneler okutur bazen olmaz Kenan herkes gibi bir tane okuyacaksın diye sahnede cebelleşirdik.


Meğerse dostum bu muhabbetlerin en büyüğünü evde çok sesli olarak yaparmış, bir şiir günü olsa da ben doyasıya şiir okusam diye hayaller kurarmış. Arkadaşımın kızı Özlem kardeşim geldi abi durum böyle böyle önümüzdeki günlerde babamın yaş günü var. Bugünü gizli bir program varmış gibi babamı davet et habersizce geldiğinde ise doğum gününü kutlayalım ve bol bol şiir okumasını sağlayalım dediğinde ne kadar heyecanlanmıştım. Ve hemen organizeyi yaptık ve iki ay önce geçtiğimiz ay basılı gazetemizden gördüğünüz gibi Beykoz’daki Türk Kadınlar Birliğinin Salonunda yakın arkadaş ve dostlarının katıldığı dar kapsamlı küçük bir gece yaptık.


Hastalıktan hiç bahsetmeden arkadaşı olarak ben ve kızlarının doğum günü düzenlediğimizi söylediğimizdeki mutluluğunu anlatamam, biz gece boyu bize şiir okuyacak dediğimiz Kenan heyecanlandı ve üç beş şiir ile geceyi noktaladı. Ne var ki geceye gelen konuklar Kenan’ın eksik bıraktığı şiir bölümünü tamamladılar ve mükemmel bir gece ile dostum içinde kalan uhdeyi gidermiş oldu.


Hastaneden taburcu olduğu gün ben Topkapı da ajanstayken aradı beni ya gazetelerde beni ziyaret edenlerin fotoğrafları var hatta seninkisinde de var. Coşkun Tosun Başkan da geldi o niye yok diye bozukta attı. Dedim dostum o fotoğraflar ve haber servisti bana da öyle geldi sen üzülme ben Coşkun abi ile olan fotoğrafını gazeteye koyarım dedim Bir sevindi bir sevindi anlatamam. Ajansta hastaneden taburcu olduğunu ve taburcu olmadan önce Coşkun Tosun’un da ziyaret ettiğini belirterek, bahsi geçen fotoğrafı koydum. Gazetemin maket çalışmaları bitti. Eve geldim maketleri okuyup hatalar var mı diye bakıp sabah matbaayı arayıp olur verip gazetenin basılmasını sağlayacaktım.


Sabah saat 08.00’de acı haber Özlem kardeşimden geldi abi babamı kaybettik. Dondum kaldım hemen eve gittim. Feryat figan ve işler bittikten sonra P.Bahçe Camisine getirilene kadar eşlik ettim.


Sonra gittim büroya gazetenin ana sayfasını değiştirdim. Sanki bana vasiyet gibi olan aynı fotoğraf ile bu sefer yazıyı değiştirip dostumun ölüm haberini verdim. Köşe yazımda eksikti onu da dostumdan bahsederek yazdım gelecek sayıya farklı bir haber yapacağımın sözü ile gazetenin basılasına izin verip geldim P.Bahçe Camisindeki dostumun yayına.

Tüm sevenleri geldi, kimler yoktu ki, hepsinden Allah razı olsun seçim dönemi olduğu için tek tek bahsetmiyorum. Yukarıda Coşkun abiden bahsederken bile partisinden bahsetmedim.

Cenaze dolayısıyla P.Bahçe Meydanı ve trafiği ender kapanan günlerinden birisini yaşadı. Camiye geldiğimde aracımı oto parka bıraktığım için aracımı almak ve trafikten çıkmak öyle bir zaman aldı ki, Anadolu Kavağı Mezarlığa gidip son görevimi de yapamadım.

Belki de böylesi iyi oldu dostum Kenan gelmemi istemedi, çok iyi biliyor yufka yürekli olduğumu. Dostum ne diyeyim ağlaya ağlaya yazdım. Nur içinde yat mekanın cennet olsun.


Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


02-03-2019 2380 Yorum yok. Yorum Ekle
Hacı Arıcı

ACISI OLAN UNUTMAZ

20-06-2019 Yorum yok. 1283
Ozan Derviş

Unutmayın Kimse İstanbul’u Sizden Daha Fazla Sevemez

20-06-2019 Yorum yok. 1482
Neyir Erkan Şişman

Ah İstanbul

20-06-2019 Yorum yok. 874
Rabia Yıldız

ANTİBİYOTİK VE AĞRI KESİCİ

20-06-2019 Yorum yok. 1306
Bilal Karabacak

HAYAT SEN NEYMİŞSİN?

20-06-2019 Yorum yok. 981
Makbule İnaç

Eskimeyen Dostlar

20-06-2019 Yorum yok. 553
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

BELİRSİZLİK…

20-06-2019 Yorum yok. 447
Yaprak Akın

İYİLİK UNUTMAK İÇİN YAPILIR...

20-06-2019 Yorum yok. 423
Asiye Çakır

DÜĞÜM....

20-06-2019 Yorum yok. 1578
Çiğdem Topatan

ÇOCUK KALBİNİN DİLİ

31-05-2019 Yorum yok. 641

NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR

31-05-2019 Yorum yok. 465
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Hiç Düşündük mü?..

01-05-2019 Yorum yok. 1234
Zeynep Küçük

Bakla ve Gül Kokusu

01-05-2019 1 yorum. 886
Ergin Tüfekçi

Sevgili Beykoz

02-03-2019 Yorum yok. 1485