TONYA “ARTIK BELEDİYE YÖNETİMİ EL DEĞİŞTİRMELİ”

08-11-2018 1630 Yorum yok. Yorum Ekle

Önümüzdeki yerel seçimlerin CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylarından Mimar Muammer Tonya Beykoz Yerel Basın Mensuplarıyla eski adı Kıyı Emniyet yeni adı Fenerci Mutfağının güzel ortamında buluştu.


CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Muammer Tonya, çeşitli vesileler ile kısa zamanlarda basın ile bir araya gelirken, bu kez basın ile özel bir söyleşi yaptı.


Tonya, uzun yıllar İBB’de Teknik personel olarak çalıştığı dönemlerde İstanbul’un tüm ilçelerinin genel sorunlarını bildiği gibi ikamet ettiği Beykoz’un sorunlarını daha kapsamlı bildiğini söyleyerek yaptığı kısa bilgilendirmeler sonrasında basının sorularını aşağıdaki açılımlar ile cevaplandırdı.


İlçemizdeki günümüze kadar işleyen belediye dönemlerinde 5393 sayılı Belediye Yasası’nın yeterince uygulanmadığını ve tüm aksaklıkların bundan kaynaklandığının altını çizdi.


Halk arasındaki İlçe Belediyesi başka parti, il belediyesi başka parti düşüncesinin hizmet anlamında olumsuz etkilerinin çok konuşulduğunu, bununda yine aynı yasa ile iyi planlandığında çözülebileceğini, ülke ve İstanbul genelinde birçok örneği bulunmasına rağmen, en yakın örneğinin en yakınımızdaki Sarıyer Belediyesi olduğunu ve bu belediyenin sorunlarıyla Beykoz’un sorunlarının örtüşmesine karşın Sarıyer birçok sorununu çözmüştür.

Anayasanın 2. Maddesinde ki Türkiye bir Sosyal Devlettir ilkesinden yola çıkarak vatandaşa sunulması gereken 14 kalem hizmetin olanaklar ölçüsünde sunulması, sunulamayanlar ile ilgili bilgi verildiğinde hizmette sıkıntı yaşanmayacağını dile getirdi.

Biz bu kavramları olanaklarımız nispetinde kullanıp, Beykozlunun günümüz şartlarından çok daha iyi şartlarda yaşam sürmesini sağlayacağız, aklınıza gelen tüm hizmetler bu kanun ve ilgili maddesinde mevcut yeter ki vatandaşa bu şeffaf olarak sunulsun.

Ayrıca imar barışı ile ilgili tapusu olmayan vatandaşların mutlaka konunun uzmanına danışarak bu barıştan yararlanmaları ve ileride olabilecek dönüşüm sürecinde hak sahibi olabilmelerinin kuvvetlenmesi için yasadan yararlanmaları mutlak gerekmekte, ödenecek paralar içinde taksitlendirme yapılabilmesi için yerel yönetimlerin ve milletvekillerinin ciddi çalışma yapmaları gerekmekte.

Beykoz’da vatandaşlara iş mekanı olmuş önemli kuruluşlarının enkazlarından bir an evvel kurtulması ve sürecin hızlandırılması gerekli, kaldı ki bu konuda İBB ve Beykoz Belediyeleri’nin net bir tutum içerisinde olmaları gerekmekte. Geçmişte Şişe Cam Fabrikası içen şirket sahiplerinin kabulüyle yapılan nitelikli proje Boğaziçi İmar Müdürlüğünden sudan gerekçeler ile geri çevrilmiştir.

Yani işin özünde artık sosyal demokrat camia konunun son noktasını koymak için beklemektedir. Ve artık belediye yönetiminin el değiştirmesi gerektiğini düşünmekte ve bunun içinde elinden geleni yapacağı dönem bu dönemdir.

Ben partiliyim ve her zaman olduğu gibi partili olacağım ve oyum partime olacaktır. Bu süreçte görev bende karar kılınırsa şahsımın ve ekibimin bilgi birikimimin tamamını Beykoz’un gelişmesi ve çağdaşlaşması için kullanacağım. Eğer partimden başka bir arkadaşıma verilirse onunla birlikte yine Belediye Yönetimini partime kazandırmak için aynı ciddiyet ve hassasiyette çalışacağım diyerek, tüm soruları cevapladıktan sonra basın mensuplarına davetlerine katıldıkları için tekrar teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler : Beykoz,Yerel Yönetim,İBB,Beykoz Belediyesi,CHP,Muammer Tonya,CHP Beykoz İlçe Başkanlığı08-11-2018 1630 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

UNUTMAYALIM SEÇİM GERİDE KALDI

01-05-2019 Yorum yok. 1337
Makbule İnaç

Bahar Ayının Müjdecisi HIDRELLEZ

01-05-2019 Yorum yok. 659
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Hiç Düşündük mü?..

01-05-2019 Yorum yok. 480
Hacı Arıcı

RAHMET AYI RAMAZANA GİRERKEN

01-05-2019 Yorum yok. 609
Zeynep Küçük

Bakla ve Gül Kokusu

01-05-2019 1 yorum. 464
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

OTİZM ve FARKINDALIK

01-05-2019 Yorum yok. 632
Yaprak Akın

İyi Niyet...

01-05-2019 Yorum yok. 432
Asiye Çakır

DÜRÜSTMÜSÜNÜZ?

01-05-2019 Yorum yok. 1215
Çiğdem Topatan

SANAT EĞİTİMİNİN ÇOCUK GELİŞİMİNE ETKİSİ

27-03-2019 Yorum yok. 990
Ergin Tüfekçi

Sevgili Beykoz

02-03-2019 Yorum yok. 1162