İSTANBUL’DA EN HUZURLU 5. İLÇEYİZ

02-12-2017 2275 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Huzur Toplantısı Rüzgarlıbahçe Mahallesinde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.


15 Temmuz hain darbe kalkışmasından sonra, personel sayısındaki azalmaya rağmen İstanbul’da ki en huzurlu ilçeler içerisinde 5. sırayı alan Beykoz için İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, hazırladığı huzur toplantısında yıllık istatistik verileri katılımcılar ile paylaştı.


Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam ve ekibinin ev sahipliğinde yapılan toplantıya, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Yardımcıları ve Danışmanları, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Beykoz Kent Konseyi Başkanı Emin Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Daire Müdürleri, Beykoz Polis Hizmetlerini Derstekleme Derneği Başkanı Birzat Mermer ve Yönetimi, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ve Muhtarlar, Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği Başkan Vekili ve Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız ve Dernek Üyeleri, Acarkent Musiki Topluluğu Başkanı Ayşe Tunalı ve Yönetimi, Sivil Toplum Kuruluşları ve Spor Kulüpleri Temsilcileri, Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar, Turnacı Telekominasyon Sahibi Mustafa Kemal Turnacıoğlu ve Hdef AVM Sahibi Murat Günday toplantının katılımcıları oldular.


Tüm katılımcılara girişte bilgilendirme broşürleri ve toplantı hakkında düşüncelerini ve önerilerini aktarmalarının istendiği kalem ve kağıt dağılırken, bu doldurulan bilgilendirme notları incelenmek üzere yetkililer tarafından itina ile toplandı.


Polis Memuru Sevgi İmamoğlu’nun sunumunu gerçekleştirdiği toplantı, Saygı Duruşu sonrası İstiklal Marşının coşku içerisinde söylenmesi sonrası toplantı sonrası kokteylin ardından yapımı Beykoz Belediyesince gerçekleştirilen yüksek nitelikli ve korunmalı İlçe Emniyet Müdürlüğü giriş kapısının açılış töreninin yapılacağı duyurusundan sonra başladı.


Gerek internet gerekse basılı haberimizde istatistik bilgileri şema halinde aktaracağımız için protokol konuşmalarının özeti ve konuklarının konuşmalarına yer verdik.


Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam “Beykoz’un çok önemli bir yerleşim merkezi olmasına rağmen üzerinde yaşayanlarında bir o kadar önemli olduğuna dikkat çekerek, 15 Temmuz hain kalkışmasından sonra az sayıdaki personel ile İstanbul’un en huzurlu 5. İlçesi olabilmişsek, buradaki başarı bizden ziyade siz değerli Beykozlularındır. Beykoz ile bütünleşen özellikle darbe öncesi ve sonrası sizlere hizmet vermeye çalıştığım tüm personelime ve siz değerli konuklarımız dahil tüm Beykozlulara teşekkür ediyorum.” diyerek. Tüm katılımcıları selamladı.


Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, kandil kutlamasından sonra, “Bizler Türk Polisinin ve özellikle Sururi kardeşimizin önderliğindeki Beykoz Polisimizin “Vatan Sevdasına” neler yapabileceğini gösterdikleri için ne kadar teşekkür etsem azdır. Kendisi daha yüksek makamlara gidecekse başımız üstüne, gitmeyecekse bizimle kalsın yine başımız üstüne.” diyerek konukları dinlemenin daha doğru olacağını vurguladı.


Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Toplantının adı gibi huzurlu olmasını dileyerek tüm katılımcıları selamladıktan sonra, Beykoz Polisimize ve ona destek konusunda her zaman yanında olan Beykoz Belediyesine özellikle teşekkür etti. Beykoz Polisinin 15 Temmuz kalkışmasındaki başarısından kesitler sunarken, A”llah o günleri bir daha göstermesin, gösterirse de bizim neler yapacağımız ortadadır. İl genelinde 5. Huzurlu ilçe olmamız da ki iyi ve eksik yönlerimizi iyi irdemeliyiz ve daha iyiyi hedeflemeliyiz. Beykoz’da görev yaparken Polis sayımızın 364 kilometre kare alanımızın 360 olduğunu ve İstanbul’daki bazı ilçelerin çalışma alanlarının 7 ile 20 arasında değiştiğine dikkat çekti.”


Beykoz Rizeliler Derneğinden Esnaf Adem Nebioğlu: Taşıtların egzoz gürültüsünün caddeye yakın esnaflarda ve yürüyüş yapan vatandaşlarda ciddi sıkıntı olduğunu belirtti.


Beykoz Belediye Başkan Danışmanı Erdal Öztürk: Motosiklet ve Modifiyeli araçlar ile duraklara yanaşan toplu taşıma araçlarının standart dışı kornalarından duyulan rahatsızlığı dile getirdi.


Riva Muhtarı Mevlüt Eren: Ana yollarındaki şeritlerin ve Ali Bahadır sapağındaki yanlış uygulamaların tehlikesini ve bugüne kadar birçok vatandaşların hayatını kaybettiğine dikkat çekti.


Galip Öztürk Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Suat Öztürk: Riva Muhtarının tespitlerine katıldığını, “Cumhuriyet Mahallesindeki okullar önünde gerekli önlemleri alan Polisimize teşekkür ediyorum.” dedi.


Acarkent Musiki Topluluğu Yöneticisi Yusuf Öner:  Havai fişek ve silah atışlarından duyulan sıkıntıyı dile getirdikten sonra, “Gençlerimizin Müzik ve Spor ile kötü alışkanlıklardan kurtulabileceklerine inanıyorum.” Bu amaçla Beykoz’da 4 yılda 11 tane müzik odası açtıklarını yakında bir tane daha açacaklarını ve bu çalışmalarına toplumun her kesiminden destek beklediklerini vurguladı.


Anadoluhisarı Turizm Derneği Başkanı Mustafa Babuz: Uyuşturucu mücadelesi konusunda ki çalışmaların halka indirilmesini, ciddi tehlike oluşturduğu iddiasıyla bölgedeki terk edilmiş eski ev ve araçların kontrol edilmesini önerdi.


Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fahri Muştu: Okulların çevresinde alkol satan büfeler olduğunu ve kendi okullarının yanındaki caddenin yanlış park etme yüzünden problem oluşturduğunu belirtti.


Akbaba Mahallesi Muhtarı Yüksel Kılıç: Mahallesindeki okulların etrafında zaman zaman plakasız motosikletlilerin dolaştığını ve bunların huzursuzluk yarattığını vurguladı.


Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu: salondan şiir okuması için yapılan ısrara karşı “kopmasın gönüllerden sevgi bağlantısı, hayırlı olsun hepimize Huzur Toplantısı” sözleriyle girdi ve ilçemizdeki yabancı uyruklular ve muhtarlık polis mevzuatıyla ilgili görüşlerini aktardı.


Doğuş Haber Gazetesinden Ozan Derviş: İlçenin Huzuruna katkı sunanlara ve koyacak olanlara teşekkür ettikten sonra, ilçe yerel basını olarak bu sürece kendilerinin de katkı koyabilmeleri için kurum ve kuruluşların basına etkinliklerini zamanında haber vermelerini ve çağırdıkları ortamlarda rahat çalışmalarına yardımcı olmalarını talep etti.

Beykoz Gündem İnternet Gazetesinden Yılmaz Gökgöz: Kadına şiddet konusundaki ve istatistikler konusunda görüşlerini dile getirdi.

Beykoz Ses Gazetesinden Tayyar As: Asker uğurlamaları konusundaki rahatsızlığını ve önerisini dile getirdi.

Genelde her talebe muhatapları birebir cevap verirken, olanaklar nispetin de ele alınacağı ve huzur açısından ilçenin İstanbul genelinde daha üst sıralara taşınmasına gayret edileceğine dikkat çekilirken, asker uğurlamaları zamanı askerlik şubelerinden sülüslerin alınmasıyla ailelere birer mektup ile yapmaları gerekenlerin hassasiyet ile hatırlatılacağı dile getirilirken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’de havai fişek atılmasının yaşanılan olağanüstü hal uygulaması kapsamında ortadan kaldırılabileceğini belirterek konu ile yakından ilgileneceğini belirtti.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü adına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e plaket takdiminden sonra mevcut haliyle ihtiyaca cevap veremeyen ilçe emniyet müdürlüğü güvenlik noktası Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından yeniden yapılmış olup, camlarının tamamı B7 kurşungeçirmez cam özelliği bulunan, yivli ve uzun namlulu silahların mermilerinden etkilenmeyen, x ray cihazı, klima, hava perdesi, personel kapı ve çelik zırhlı kapılardan oluşan güvenlik noktasının açılışı İlçe Huzur Toplantısına katılan konukların eşliğinde toplantı sonrası İlçe Müftüsü Ali Efe’nin duaları ile hizmete açıldı.

Not: Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü huzur toplantısında sunulan istatiksel bilgilerin görselleri haberimizin diğer fotoğrafları ile birlikte foto galerimizdedir.

Anahtar Kelimeler : Beykoz,Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Huzur Toplantısı,Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı,Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam


Fotoğraf Galerisi


02-12-2017 2275 Yorum yok. Yorum Ekle
Bilal Karabacak

Merhabalar Sevgili Beykozlular…

26-10-2018 Yorum yok. 1729
Ozan Derviş

ADAY ADAYLARIMIZA ÖZEL

26-10-2018 Yorum yok. 1463
Neyir Erkan Şişman

ANDIMIZ

26-10-2018 Yorum yok. 814
Hacı Arıcı

YÖREMİZ – KÜLTÜRÜMÜZ - TARİHİMİZ

26-10-2018 Yorum yok. 763
Taner Mert "Mert Beykozlu"

İnsanlık Nereye Gidiyor

26-10-2018 Yorum yok. 1215
Zeynep Küçük

Beykozlu İnsanımız Sıfır Atık’ta da Öncü

26-10-2018 Yorum yok. 773

TOPLUMSAL BARIŞ

26-10-2018 Yorum yok. 1066
Yaprak Akın

ÖN YARGILARIMIZI ÇÖPE ATALIM !

26-10-2018 Yorum yok. 696
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SEÇ BAKALIM..

26-10-2018 1 yorum. 753
Asiye Çakır

SİZİN GÖZÜNÜZ HANGİSİ... ???

28-09-2018 Yorum yok. 1755
Ergin Tüfekçi

BEYKOZUMUZ DAKİ TURİZM ELÇİLERİMİZ

15-08-2018 Yorum yok. 1086
Cüneyt Pulant

İnsanoğlu iyiliklerle yaşar

15-08-2018 Yorum yok. 2038
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 2573