BEYKOZ MUHTARLAR DERNEĞİ KÜLTÜR GEZİSİ

12-11-2017 3267 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Muhtarlar Derneği Yönetimi olarak, dört günlük kültür gezisi kapsamında Beykoz’da görev yapmış eski Kaymakamlarımızdan Aydın Ergün’ü Antalya Aksu’da, Cengiz Gökçe’yi Antalya Alanya’da, Şükrü Görücü’yü Denizli Merkez’de ziyaret edip hasret giderirken gezi güzergâhlarındaki tarihi ve turistik yerleri gezme fırsatı bulduk.


2-3-4-5 Kasım tarihlerini kapsayan gezi programına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te davet edilirken, Belediye Başkanı mazeret belirterek bizlere katılamadı. Beykoz Kaymakamı tüm program boyunca Beykozlu Muhtarlar kafilemizi yalnız bırakmadı.


Beykoz Belediye Başkanlığı’nın tahsis ettiği otobüs ile çıkılan kültür turunda, geziye katılan herkes tüm masrafları bizzat karşılarken, eski dönem ve yeni dönem muhtarlardan müsait olanların katılımının dışında birkaç daire müdürümüz de bizlerle birlikteydi.


Kafile 2 Kasım günü saat 21.00’de Belediye garajından hareket ederken, keyifli bir yolculuk sonrası 3 Kasım günü saat 09.30’da Antalya Aksu Kaymakamı Aydın Ergün ve eşi Necla Ergün’ün ev sahipliğinde hazırlanan ve Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve Başkan Yardımcıları, Aksu Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Cihangir Yılmaz ve 35 Muhtarın katıldığı kahvaltı ortamında bizlerle birlikteydi.


Eski Kaymakamımız Aydın Ergün ve eşi Necla Ergün bizleri, sevgiyle karşılarken, kahvaltı boyunca geziye katılan tüm Beykozlular ile birebir hasret sohbetleri yaptılar.


Kahvaltı esnasında Aksu Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Cihangir, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Aksu Kaymakamı Aydın Ergün duygu ve düşüncelerini bizlerle paylaştı.


Her birisi de ayrı ayrı cümleler ile sevmek, sevilmek hizmet ve vefa konularını işleyerek geziyi düzenleyen Beykoz Muhtarlar Derneğine, bizlerle birlikte tüm katılımcılara ve kendilerini ağırlayan ev sahiplerine teşekkür ettiler.


Protokol konuşmalarının son noktasını Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Aksu Kaymakamlığı tarafından oluşturulacak bir kafileyi de Beykoz’da ağırlamaktan memnun olacağını belirterek davetini yaparak koydu.


Aksu Kaymakamı ve eşi, gün boyu kafileye kendilerini Beykoz’da hissetmelerini sağlayacak samimiyette ev sahipliği yaparak, Aksu İlçesinin tarihi ve turistik yerlerini gezdirerek gün boyu bizlere, ikramlarda bulundular.


Aksu Kaymakamlığı Özel Kalem Müdürü’nün oldukça içten ve samimi rehberliğinde yapılan kültür gezisinin bitiminden sonra biz, Beykoz Kafilesi olarak Aksu’dan Alanya’ya doğru yola çıktık.


Alanya’da ise Aksu’da yaşanan sevgi selinin bir başka örneği, Cengiz Gökçe Kaymakamımızın bizleri karşılaması ile yaşandı. Fist Class Otel’e rezervasyonları sağlayan Gökçe, kafilemizi karşılayıp otele yerleşmemizden sonra bir müddet dinlenmeye çekildik.


4 Kasım günü yine eski Kaymakamımız Cengiz Gökçe ile birlikte Alanya’daki tarihi ve turistik yerleri gezilip ünlü Dim Çayında çay keyfi yaşandıktan sonra otele geçtik.


First Class Hotel Yönetimi, Beykoz Kafilesi için yemekli ve müzikli özel bir akşam düzenlemesiyle kafilemiz eski Kaymakamımız Cengiz Gökçe ve Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın da olduğu samimi bir ortamda güzel bir gece geçirdi.


5 Kasım günü sabah kahvaltısından sonra Alanya’ya ve Cengiz Gökçe’ye veda eden kafilemiz, Alanya’daki müzikli geceye geleceğini belirtmesi ve katılamaması üzerine kafilemizi Denizli’ye davet eden Şile Kaymakamlığı yaptığı dönemde Beykoz’a birçok kez Vekâleten Kaymakamlık yapan, Denizli Merkez Kaymakamı Şükrü Görücü’yü ziyaret etmek için Denizli’ye geçtik.


Denizli Öğretmenler Evinde hazırlanan öğle yemeğinde kafilemizi, Denizli Kaymakamı Şükrü Görücü ve Denizli Honaz Kaymakamı Zafer Öz ile birlikte karşıladılar. Yolun uzun olması sebebiyle yemek sonrası Dernek Başkanı ve Kaymakamların kısa konuşmalarından sonra, Denizli Kaymakamı Şükrü Görücü’nün görmenizde fayda var ısrarı ve ziyaretin her türlü alt yapısını hazırlamış olması sebebiyle Pamukkale’yi de ziyaret ederek, dönüş yoluna düştük.


Dönüş yolculuğunda otobüste bulunan herkes otobüsün ses düzeninden gezi duygularını aktarmasıyla yaşanan duygulu anlar okunan fıkra ve türküler ile yeniden neşeye dönüştü.


Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu yaptığı konuşmada öncelikle dört günlük gezi boyunca kendilerini hiç yalnız bırakmayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’ya, kafileye otobüs temin eden Beykoz Belediye Başkanı ve Yardımcılarına, geziye katılan Muhtar ve eşleriyle daire müdürlerine, son olarak keyifli yolculuğun otobüs kaptanlarına teşekkür etti.


Beykoz Kaymakamımız Ahmet Katırcı ’da yaptığı konuşmada, bu tür kültür gezilerini önemsediğini, teklif geldiğinde de severek katıldığını vurgulayarak gezinin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Kafilemiz güzel bir yolculuğun ardından Beykoz’a ulaştı.   

Not: Haberde kullanılan fotoğrafların orjinallerini ve çok daha fazlasını 200 fotoğraflık albümümüzde bulabilirsiniz.


 

Anahtar Kelimeler : Beykoz,Antalya,Alanya,Aksu,Ahmet Katırcı,Cengiz Gökçe,Aydın Ergün,Hüsnü Kolcu,Beykoz Muhtarlar Derneği,Beykoz Muhtarlar Derneği Kültür Gezisi,Beykoz Kaymakamlığı

Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


12-11-2017 3267 Yorum yok. Yorum Ekle
Hacı Arıcı

Yöremiz – Kültürümüz – Tarihimiz

28-09-2018 Yorum yok. 1316
Ozan Derviş

ESKİYEN BİZLER “ESKİMEYEN BEYKOZ”

28-09-2018 Yorum yok. 1473
Neyir Erkan Şişman

Psikolojik-Ekonomik Sıkıntılar

28-09-2018 Yorum yok. 880
Taner Mert "Mert Beykozlu"

“YENİDEN DOĞABİLMEK”

28-09-2018 Yorum yok. 1305
Asiye Çakır

SİZİN GÖZÜNÜZ HANGİSİ... ???

28-09-2018 Yorum yok. 1653

DİLİMİZİ YİTİRİYORUZ

28-09-2018 Yorum yok. 836
Yaprak Akın

BİR RİCAM VAR !

28-09-2018 Yorum yok. 364
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Ülkenin Hali

28-09-2018 Yorum yok. 675
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

GÖZLEM…

28-09-2018 Yorum yok. 625
Ergin Tüfekçi

BEYKOZUMUZ DAKİ TURİZM ELÇİLERİMİZ

15-08-2018 Yorum yok. 973
Cüneyt Pulant

İnsanoğlu iyiliklerle yaşar

15-08-2018 Yorum yok. 1925
Zeynep Küçük

Dilde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar: “Galat-ı Meşhurlar”

08-07-2018 Yorum yok. 1227
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 2427