Ömrünü Beykoz’a Adayan İnsan…

02-03-2019 896 Yorum yok. Yorum Ekle

Değerli dostlar hepinizi saygıyla selamlıyorum…

Yine koca bir Ay geçti sizden uzak. Bu süre içerisinde yine birçok tanıdık Hakkın rahmetine kavuştu. Bir çok Şehit haberi ile yıkıldık. Birçok ülkede terör saldırı haberlerini duyduk. Fakat şu an en önemlisi Ülkemizin yerel seçim sürecinde olması. Tabi ki bizi en çok ilgilendiren ise Beykoz yerel seçimleri. Bir çok siyasi partinin adayları var, bağımsız adaylar var. Hepsinde hummalı bir çalışma, hepsinde bir umut, hepsi Beykoz’a nasıl faydalı olabilirim, neler yapabilirim heyecanı içinde. Ama birde Beykoz’a geçmiş dönemlerde hizmet etmiş Başkanlarımız var. Beykoz’un ilk belediye başkanı, bir sonraki, bir sonraki derken hepsi iyi veya kötü Beykoz’da Belediye başkanlığı yaptı.

Ve son Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek, toplam 15 yıl başkanlık yaptı. Hayatının, gençliğinin en güzel yılları. 31 Mart sonrası Başkanlık görevi sona erecek. Ama biliyorum ki hizmetleri farklı kulvarlarda devam edecektir. Yücel başkanımız bana göre son derece iyi niyetli, yanına giden hiç kimseyi geriye boş çevirmeyen, olabilecek, yapılabilecek her konuda söz veren ve yerine getiren kişi. Bildiğimiz, bilmediğimiz onlarca kişiye tahmin edemeyeceğiniz yardımları olmuştur. Belki de sadece kendisinin bildiği yardımları vardır. Tabi ki herkes aynı fikirde olmaya bilir. Herkes sevmeye bilir. Ama her ne olursa olsun O hepimizin belediye başkanı. Bana göre O iyi kalpli, iyi bir aile reisi. Aslında Beykoz’a çok şeyler kazandırdı. Çok şeylerde kazandırabilirdi, eğer ki bazı bürokratik engeller olmasa idi. Yaptıkları eserleri ile yaşayacak kalbimizde. Cesur kişiliği ile anılacak hep. Evet, yapılan tabi ki bir hizmet yarışı. Şimdi 31 Mart’ta seçimde çoğunluk sağlayan Partinin temsilcisine bayrağı devredecek. Ama O bir Beykozlu. Burada yaşadı bizimle birlikte ve yaşamını da yine bizimle birlikte sürdürecek. Kendisinin söylediği gibi ”Anam, Babam ve akrabalarımın mezarı burada” ben nereye gidebilirim ki. Tıpkı benim gibi sizin gibi… Hani derler ya Onçeşmelerden su içti iseniz zaten Beykoz’u terk edemezsiniz. Benimde çocukluğum, gençliğim burada geçti. O’nun gibi… Biliyorum ki en büyük özlemi ailesine yıllardır ayıramadığı zamanı onlara verebilmek… Kendisine özel ayıramadığı zamanı yaşayabilmek olacaktır. Sahilde yürümek, Beykoz’un sokaklarını yalnız dolaşmak, Kahveci Ahmet bey, manav Hasan bey, Terzi Hamdi bey, bakkal Selami bey, kasap Necip bey biliyorum ki hepinizi tek tek ziyaret edecek… Bir gün Kanlıca’da, bir gün Anadoluhisarı’nda sohbet edecek. Yani yine içimizde olacak. Çünkü O gönülden bir Beykoz’lu.

Yücel Çelikbilek torunlarımızın dedesi, Çocuklarımızın Yücel amcası, Bizlerin ise Yücel Başkanı. Ömrünü Beykoz’a adayan insan Seni sevdik, seveceğiz de. Rabbim sağlıklı uzun ömürler nasip etsin inşallah. Hep aramızda ol, bizimle ol.

Yeni yaşamında sevdiklerinle birlikte ol inşallah Ömrünü Beykoz’a adayan İnsan…

Saygılarımla…

 

 

 

 

 

 

 

 


Ozan Derviş

Bir Yerel Seçim Daha Kapımızı Çaldı

27-03-2019 Yorum yok. 1079
Neyir Erkan Şişman

Oy Ver!

27-03-2019 Yorum yok. 1081
Hacı Arıcı

SAYGINLIK DEĞERİMİZ

27-03-2019 Yorum yok. 835
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Geçmişte Kalan Tatlı Hatıralar

27-03-2019 Yorum yok. 936
Çiğdem Topatan

SANAT EĞİTİMİNİN ÇOCUK GELİŞİMİNE ETKİSİ

27-03-2019 Yorum yok. 868
Yaprak Akın

İMAR AFFI'NIN FAYDASI NASIL OLUR

27-03-2019 Yorum yok. 465
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

BARİ BUNU YAPIN…

27-03-2019 Yorum yok. 688
Asiye Çakır

EN BÜYÜK ZENGİNLİK

27-03-2019 Yorum yok. 1448
Zeynep Küçük

Gel De İçme!!!

02-03-2019 Yorum yok. 1017
Ergin Tüfekçi

Sevgili Beykoz

02-03-2019 Yorum yok. 977
Makbule İnaç

Baktığını Görmek

30-01-2019 Yorum yok. 1198