SUYA , SABUNA…

15-08-2018 1614 Yorum yok. Yorum Ekle

Eğitim, Siyaset, Ekonomi, Turizm, Spor

Hepsi gerçek ve hepsi hayatımızda.

Eğitim, Ülkemizin en önde kanayan yaralarından biri, ne kanaması. Kanser oldu! Her dönem değişen bakan ve kadrosunun, fasit daireye çevirdiği Eğitim sistemimiz, Diplomayı önemsiz hale düşürmüştür. Hayat üniversitesi ‘’alabilene’’ can simidi olmaya yüz tutmuş halde. Umarız yeni yönetim insanı insan yapan Eğitime can simidi olur… İnsanımız iyi aile eğitimi yanında Okulu da dâhil ederek kendini bulur.

Siyaset, ülkemizde en revaçta Meslek! yanlış okumadınız, Meslek..!! en oynak zemin bu alanda, alt oymalar, arkadan ve belden aşağı vurmalar siyasette...

Hatırlıyormusunuz? Bir gencimiz, gördükleri ve duydukları sonucunda haykırarak,,**Ben kendime kimi örnek alacağım..!! dememişmiydi.? (tabi o balyoz davasında fetö kumpasında tutuklanarak hapse atılan Gen.Kurmay Başkanımız İlker Başbuğ hakkındaki, uydurma iddianameden sonra söylemişti.) ama uydurma olmasa da bu ve buna benzer örnekler mevcut siyasi Arenada da var.

Neler mi..?

Sabah söylediğini akşam inkar eden, Ağlamak pahasına emre itaat edenler, her işine Din’i alet edenler, Kuvvet alacağı değil de, hükmedeceği yönetim kadrosunu kuran koltuk sevdalısı Başkanlar, her ne pahasına olursa olsun Koltuk sevdasından vazgeçemeyenler. Vekillik görevini’ ’rüşvet dahil’’ kötüye kullananlar, Dokunulmazlık zırhını kötüye kullananlar, Vatan ve Milletin sermayesiyle ihanet şebekelerine yandaşlık yapanlar. Hepsi gençlerimize kötü örnekler. Ve şunu söyletiyorlar insana, hiçbir şey olamayanlar, siyasetçi oluyorlar!

Ve bu vasıftaki insanların yönettiği ülkenin, perişan Ekonomisi, global dünyanın, grupları dışında kalmışsan, Mensubu olduğun inançtaki ülkelerin, kafalarını kaşıyacak tırnakları yoksa, Herkes senden medet umuyorsa, Türkiye’sin sen dostundan çok Düşmanı olan ülke. Nüfusu oranında üretimi olmayan, olamayan, öz kaynaklarını yüzde elli bile kullanamayan ülke..

Müttefiklerinin bile ihanetine uğrayan, öyle böyle değil, zorla şer le her zor meselenin içine dalmak zorunda olan ülke. Her defasında da başı dik çıkan ,Vatanı için canını siper eden, gerekirse ölen insanların olduğu Türkiye… 45 yıldır savaş halinde olup geçim seviyesi yükselmeyen, iniş çıkışları çokça olup Ekonomik olarak diz çöktürülmek istenilen Ülkeyiz.(burası başlı başına bir köşe yazısı istiyor… aslında) belki ileriki sayılarda...

Geçtiğimiz yeni sistemin en doğru bakan seçimlerinden biri, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy. Adeta iş bilenin kılıç kuşananın sözcüğünü perçinliyor. Türk Turizminin lokomotifi olan Ets, Voyage, Didim tur ve Atlas jet Havacılık o ve kardeşin Murat Ersoy’un doğru zamanlarda doğru iş planlamalarıyla Dünya Turizminde yer aldı. Bekleyip göreceğiz, aynı başarıyı Bakanlığı süresince yurdumuzun turizm sektöründe görebilecekmiyiz. Zira her bakımdan revizyona ihtiyaç var. iyi yöneticiler, kaliteli hizmet, hijyenik ortam ve tabi, Halkın etrafı kirletmeyen dikkatli davranışları… zira gezerken gözlemlediğim kadarı ile çok pis sahillere sahibiz. Bacasız ekonominin kıymetini bilemiyoruz. Her şey dahil bile kurtarmıyor! Umarız bu ve daha nice konularda caydırıcı ve yapıcı yaptırımlar uygulanır.

Bir bacasız ekonomi de Spor tabi ki lakin çok kötü durumda olan sektörlerden biri. Türkiye de bu dalda zirveyi, hiç şüphe yok ki İzmir’in ALTINORDU spor kulübü alıyor. Nice büyük takımlara ders veriyorlar, zorla örnek oluyorlar. Genç nüfusumuzla övünüyoruz ama onlara Kaliteli eğitim kadroları sunamıyoruz.

Öyle kepaze! hale geldik ki, trilyonlarla oynayan takımlarımız, UEFA’nın direktiflerine mahkum hale gelmekle kalmayıp, iflas etmişlerdir. Okeye dönüyorlar..!!

ALTINORDU, şampiyon olmak istemiyor. Neden olsun ki, oradan gelecek paranın fazlasını yetiştiricilikten alıyorlar. Avrupa hatta Dünya onları tanıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız bu güzide kulübümüzün sportif sistemini bütün takımların ALTYAPI’sına Şart koşması gerek. Hatta bunu takip için çok sağlıklı ekip bile kurmalı. Ama başıboş bırakmamalı. Yani yazının sonunda yine geldik EĞİTİME,

Olmazsa olmazımız.

Son paragrafım, Mesudiyeli Jimnastikçi **TUTYA YILMAZ** kızımıza tebrikler.. Yıldızımızsın.

Sevgi ve saygılarımla

Ozan Derviş

Kalkınma Projeleri Yaşam Mücadelesinin Önüne Geçmemeli

27-01-2020 Yorum yok. 3610
Neyir Erkan Şişman

Geri Dönüşüm / Yeni İş Alanı

27-01-2020 Yorum yok. 2718
Tuncay Ünde

Büyüklere Masallar!

27-01-2020 Yorum yok. 2828
Hacı Arıcı

İHANET

27-01-2020 Yorum yok. 1612
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Haydut Devletler

27-01-2020 Yorum yok. 2613
Yaprak Akın

BİZLER VE TEKNOLOJİ

27-01-2020 Yorum yok. 2680
Osman Topuz

Sormayın Ne Olur...

27-01-2020 Yorum yok. 2815
Cüneyt Pulant

GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE

27-01-2020 Yorum yok. 3327
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SOKAK OYUNLARI…

27-01-2020 Yorum yok. 3121
Asiye Çakır

KAFAMDA DELİ SORULAR…

27-01-2020 Yorum yok. 3602
Makbule İnaç

Ben Bir TEGV'liyim,

25-11-2019 Yorum yok. 3882

KUTSAL ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ

25-11-2019 Yorum yok. 3297
Çiğdem Topatan

Kyzikos...

28-10-2019 Yorum yok. 1225
Bilal Karabacak

Beykoz’da etkinlikler arka arkaya gerçekleşiyor

28-10-2019 Yorum yok. 3288
Zeynep Küçük

Spor ve Çocuk

05-08-2019 Yorum yok. 4171